Jeżeli nie widzisz tego maila poprawnie kliknij tutaj
Nowy numer Computerworld
28 września 2018
 
Numer: 09/2018

Co w numerze?

W numerze m.in:

Cyfrowa transformacja bez strategicznej wizji celu.

55% polskich menedżerów uważa, że transformacja cyfrowa wymaga potężnych wydatków na infrastrukturę. Jeszcze więcej (57%) jest tych, którzy cyfrowej transformacji nie planują. Szczegółowe plany transformacyjne opracowało tylko 20% polskich firm – wynika z badania przeprowadzonego przez „Computerworld”.

ECM: open-source kontra aplikacje komercyjne.

Open-source’owe systemy ECM mają zalety, ale głównie dla firm, które dysponują bogatym doświadczeniem i wiedzą IT. W przeciwnym razie utrzymanie takiego oprogramowania i zapewnienie należytego bezpieczeństwa danych może być zbyt dużym wyzwaniem.

Dobry start GovTech Klubu.

Optymalne wykorzystanie i ochrona danych przed niepowołanym dostępem to wyzwania, z którymi musi się dziś mierzyć administracja publiczna. Majątek narodowy, jakim są dane, wymaga szczególnej troski i zmian modeli gromadzenia i przetwarzania.

Jakie komputery wybiera administracja.

Polski sektor publiczny kupuje coraz więcej komputerów. Postanowiliśmy się przyjrzeć, jakie konfiguracje sprzętu były najpopularniejsze w 2017 roku.

Pomiar efektywności ERP – jakie wybrać wskaźniki.

Zdefiniowanie wskaźników i sposobów pomiaru systemu ERP nie jest proste, ponieważ zestaw jest unikatowy dla każdej organizacji. Zależy od branży, wielkości firmy, strategii biznesowej, poziomu technologicznego i wielu innych czynników.

Porażka za 2 mld zł.

Lidl wycofuje się z wdrożenia SAP. Po siedmiu latach przygotowań, które pochłonęły 500 mln euro, największa w Europie sieć marketów spożywczych Lidl przerwała prace zmierzające do zaimplementowania systemu SAP do zarządzania towarem w sklepach.

Zalety telemedycyny.

Telemedycyna oznacza nowoczesne formy świadczenia usług medycznych i opieki zdrowotnej, łączące elementy rozwiązań telekomunikacyjnych, informatycznych oraz medycznych.

Zobacz cały najnowszy numer Computerworld

Dostęp do rzetelnych i pewnych informacji dla profesjonalistów
Odbierz ePrenumeratę
praca w IT  |   TOP200  |   prenumerata  |   zarządzaj subskrypcją  |   wypisz się zamów reklamę »
© Copyright 2018, IDG Poland S.A.
00-105 Warszawa, ul. Twarda 18
tel. +48 (22) 3217800