Pierwszy dzień konferencji - wtorek, 24 września 2024 24 września 2024
08.00–08.55

Rejestracja Uczestników. Powitalny poczęstunek

08.55–09.00

Rozpoczęcie konferencji

Paulina Chylewska Paulina Chylewska, dziennikarka telewizyjna i prezenterka
SESJA OTWIERAJĄCA: STRATEGIA CYFRYZACJI PAŃSTWA
09.00–09.25

Strategia cyfryzacji państwa. Priorytety cyfrowe w obliczu zmiennej sytuacji gospodarczo-politycznej

Krzysztof Gawkowski Krzysztof Gawkowski, Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Cyfryzacji
09.25–09.45

Temat wystąpienia opublikujemy wkrótce

Jurand Drop Jurand Drop, Podsekretarz Stanu
Ministerstwo Finansów
09.45–10.05

Proces cyfryzacji zamówień publicznych

Przemysław Grosfeld Przemysław Grosfeld, Wiceprezes, Urząd Zamówień Publicznych
10.05–10.30

Sztuczna Inteligencja w sektorze publicznym – nieograniczony ocean możliwości?

Maciej Kalisiak Maciej Kalisiak, Członek Zarządu, Hewlett Packard Enterprise Polska
10.30–10.50

Cyfryzacja państwa a cyberbezpieczeństwo

Paweł Nogowicz Paweł Nogowicz, Prezes Zarządu, Evercom
10.50–11.35

Debata: Cyfrowe państwo w obliczu nowych wyzwań

Cyfrowe priorytety administracji publicznej w obliczu nowych wyzwań. Implementacja innowacji ICT w sektorze publicznym. Perspektywa międzynarodowa. Współpraca państwa z sektorem nowych technologii.

Moderatorka:
Ewa Lis-Jeżak Ewa Lis-Jeżak, Associate Vice President, Regional Director Poland & The Baltic States, IDC
Uczestnicy dyskusji:
Marcin Drzewiecki Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu, Iron Mountain Polska
Maciej Kalisiak Maciej Kalisiak, Członek Zarządu, Hewlett Packard Enterprise Polska
Przemysław Kuna Przemysław Kuna, Zastępca Dyrektora NASK, Dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, NASK
Radosław Maćkiewicz Radosław Maćkiewicz, Dyrektor, Centralny Ośrodek Informatyki
Tomasz Napiórkowski Tomasz Napiórkowski, Zastępca Dyrektora, Departament Transformacji Cyfrowej, Ministerstwo Finansów
Paweł Nogowicz Paweł Nogowicz, Prezes Zarządu, Evercom
11.35–11.55

Przerwa na kawę, poczęstunek i rozmowy kuluarowe

Zapraszamy do odwiedzenia Stref Partnerskich

11.55–12.10

Obywatel w centrum – cyfryzacja usług jako klucz do nowoczesnego państwa

Cyfryzacja usług publicznych jest jednym z najważniejszych procesów współczesnej administracji państwowej. Stawiamy obywatela w centrum uwagi, aby dzięki nowym technologiom zyskał dostęp do administracji bez potrzeby wychodzenia do urzędów. Cyfrowe procesy mogą nie tylko usprawnić działanie instytucji państwowych, ale także zwiększyć ich dostępność i przejrzystość. Cyfryzacja zmniejsza wykluczenie społeczne, zapewniając równy dostęp do usług dla wszystkich obywateli. Budując plany na przyszłość myślimy przede wszystkim z perspektywy obywatela, ale także administracji centralnej, samorządowej czy spółek skarbu państwa.

Radosław Maćkiewicz Radosław Maćkiewicz, Dyrektor, Centralny Ośrodek Informatyki
12.10–12.30

Transformacja cyfrowa czyli elektroniczna szafa pełna danych

Podczas prezentacji otrzymają Państwo praktyczną wiedzę w pigułce o tym, jak bezpiecznie przetwarzać, strukturyzować i efektywnie zarządzać danymi, a także jak zarządzanie informacją w organizacji przekłada się na jej wyniki operacyjne.

Marcin Drzewiecki Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu, Iron Mountain Polska
12.30–12.50

Rozwój Cyberbezpieczeństwa w Resorcie Fianansów w perspektywie dyrektywy NIS2

Sebastian Lasek Sebastian Lasek, Prezes Zarządu, Aplikacje Krytyczne
Roman Łożyński Roman Łożyński, Dyrektor, Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF)
12.50–13.10

Wyciszenie alertów, wzmocnienie ochrony: Transformacja cyberbezpieczeństwa w Wojskowej Akademii Technicznej

ppłk mgr inż. Marcin Dąbkiewicz ppłk mgr inż. Marcin Dąbkiewicz, Kierownik, Dział Informatyki, Wojskowa Akademia Techniczna
Kamil Wyroślak Kamil Wyroślak, Security Architect, Nomios Poland
13.10–13.30

Zrozumieć API. W poszukiwaniu klucza do bezpieczeństwa interfejsów aplikacji

Aplikacje są jednym z kluczowych filarów funkcjonowania wielu firm, ponieważ przechowują wrażliwe dane. Z tego powodu też stają się one punktem zainteresowania cyberprzestępców, którzy atakują je na różne sposoby: podatności (CVE), ataki webowe, software supply chain, zautomatyzowane, itd. Z drugiej strony, obecnie w wielu organizacjach, aplikacje zmieniają swoja architekturę z monolitycznych w kierunku mikroserwisów z interfejsami API. W trakcie zaprezentujemy sposoby budowy skutecznej ochrony API z wykorzystaniem AI/ML dostępnej w rozwiązaniach F5.

Mariusz Sawczuk Mariusz Sawczuk, Senior Solutions Engineer, F5
13.30–13.50

Transformacja cyfrowa w sektorze publicznym w modelu usługowym: Strategie, bezpieczeństwo i współpraca

W ciągu kolejnych 6 lat ilość danych globalnie urośnie w skali rozwoju do Yotabajtów. Poza imponującą skalą ciężar tego zjawiska obejmie każdego użytkownika we wszystkich sektorach. Jest metoda by poradzić sobie z wyzwaniami takiego wzrostu i zarządzaniem danymi - ich migracją, aktualizacją i dostępem. Sesja o modelu usługowym dla sektora publicznego w ujęciu lekkostrawnym.

Bogusz Błaszkiewicz Bogusz Błaszkiewicz, SE Manager, CEE, Pure Storage, Inc.
13.50–14.50

Lunch

14.50–15.05

Sztuczna inteligencja w służbie Państwa. Dlaczego rozwiązanie on-premise umożliwia instytucjom publicznym wykorzystywać pełen potencjał posiadanych informacji, bez obawy o bezpieczeństwo i kontrolę nad danymi

Sztuczna inteligencja to dziś ważny filar cyfrowych przemian, jej zastosowanie przyśpiesza zmiany w wielu obszarach działania organizacji i pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zgromadzonej wiedzy oraz informacji. Sektor prywatny intensywnie przystosowuje się do wykorzystania tej technologii, a efekty jej wdrożenia odczuwamy już sami na co dzień. Adopcja tych rozwiązań przez biznes i pracowników pokazuje, że nie jest to prosta zmiana. Wycieki poufnych informacji, niewiarygodne odpowiedzi na zadane prompty, kwestie związane z własnością intelektualną czy aspekty prawne dotyczące lokalnych regulacji przetwarzania danych to częste wyzwania z którymi mierzą się organizacje wdrażające AI.

Podczas sesji opowiemy Państwu o tym jak szeroko rozumiany sektor instytucji publicznych może skorzystać z technologii sztucznej inteligencji, dlaczego działające w infrastrukturze organizacji rozwiązanie Fujitsu PrivateGPT pozwala w sposób poufny, szybki i bezpieczny zacząć wykorzystywać potencjał posiadanych danych. A także o podejściu Fujitsu, które umożliwia klientom przetestowanie rozwiązań z zakresu AI i określenie ich rzeczywistych potrzeb przed podjęciem decyzji o wdrożeniu.

 

Krzysztof Pływaczewski Krzysztof Pływaczewski, Public Sector Leader, Fujitsu
15.05–15.25

Ochrona danych w dobie cyberzagrożeń. Bądź gotowy na ustawę o KSC

Nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza wiele nowych wymogów a także rozszerza zakres podmiotów jej podlegających. Efektywne ich wdrożenie wymaga narzędzi które nie tylko skutecznie zabezpieczą dane, pozwolą na ich szybkie odtwarzania ale staną się jednym z kluczowych elementów systemu bezpieczeństwa i zapewnienia ciągłości działania organizacji. Narzędzia takie można zbudować dzięki wykorzystaniu potęgi kombinacji rozwiązań firm Commvault oraz Hitachi Vantara. Przyjdź na prezentację i przekonaj się na własne oczy.

Przemysław Fąfara Przemysław Fąfara, Sales Engineer, Commvault
Piotr Wyrzykowski Piotr Wyrzykowski, Pre-Sales Solution Architekt, Hitachi Vantara
15.25–15.45

Ochrona pracowników zdalnych i bezpieczny dostęp do Internetu w sektorze publicznym

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej organizacje sektora publicznego muszą stawić czoła nowym wyzwaniom związanym z ochroną danych i bezpiecznym dostępem do informacji. Rośnie stopień skomplikowania i zależności systemów informatycznych. Złożone aplikacje coraz częściej wykorzystują komponenty SaaS. Użytkownicy potrzebują dostępu do narzędzi lokalnych oraz udostępnianych spoza granic urzędu, wykonując pracę w dowolnym miejscu. Jak uzyskać wiedzę o zdalnych działaniach użytkowników? Jak zagwarantować bezpieczne i wydajne środowisko pracy niezależnie od miejsca jej wykonywania? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w trakcie naszej prezentacji. Podczas sesji przedstawione zostaną zagadnienia i rozwiązania z zakresu ochrony pracowników zdalnych oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.

Grzegorz Gondek Grzegorz Gondek, SASE Business Development Manager, Fortinet
15.45–16.00

Fundusze europejskie na rozwój cyfrowy w najbliższych latach, priorytety CPPC w tym obszarze

Jakie mamy plany w CPPC na najbliższe lata związane z rozwojem cyfrowym? Po pierwsze: cyberbezpieczeństwo. Po drugie: rozwój e-usług. Po trzecie: walka z wykluczeniem cyfrowym. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa danych JST, a także nowe e-usługi. Podczas prezentacji przedstawię kluczowe projekty z FERC i opowiem o tym jak zmienią życie każdego z nas. 

Wojciech Szajnar Wojciech Szajnar, Dyrektor, Centrum Projektów Polska Cyfrowa
16.00–16.20

AI i automatyzacja w administracji publicznej - przyszłość zarządzania państwem

Adaptacja AI i automatyzacji w administracji publicznej: Klucz do efektywności i innowacji"

W dobie szybkich zmian w sferze zarządzania państwem, AI i automatyzacja może odgrywać kluczową rolę w transformacji procesów administracyjnych. W przeszłości, automatyzacja przynosiła znaczące korzyści w postaci obniżenia kosztów operacyjnych i zwiększenia wydajności, co miało wpływ na różnorodne sektory. Dzisiejsze wyzwania administracji publicznej wymagają jednak podejścia, które wykracza poza tradycyjne metody i wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak Generative AI czy RPA. Generative AI, choć nie jest rozwiązaniem uniwersalnym, stanowi punkt zwrotny dla administracji publicznej, umożliwiając dostęp do zaawansowanych, niedrogich i łatwych w implementacji narzędzi AI. Dla liderów i decydentów w sektorze publicznym, adaptacja do tej nowej rzeczywistości jest niezbędna, aby sprostać oczekiwaniom obywateli i zapewnić efektywne zarządzanie państwem. Integracja AI z automatyzacją otwiera nowe możliwości dla administracji, pozwalając na tworzenie nowych wartości i przyspieszenie transformacji cyfrowej.

 

Tadeusz Warchał Tadeusz Warchał, Dyrektor Sprzedaży - Sektor Publiczny, UiPath Poland
16.20–16.40

SOC pod presją - jak wejść na wyższy poziom obsługi i raportowania incydentów

Zespoły SOC nieustannie zmagają się z nowoczesnymi zagrożeniami, rosnącą cyfrową powierzchnią ataku i wyzwaniami związanymi z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi bezpieczeństwa. Przez ponad dekadę SOC polegał i opierał się na SIEM. Biorąc pod uwagę zmiany w infrastrukturze i nowe regulacje dotyczące firm oraz innowacje wprowadzane przez atakujących, nadszedł czas, aby sposób działania i platforma, z której korzysta SOC przeszły ewolucję. W czasie sesji przedstawimy nowe podejście do obsługi incydentów na bazie platformy, która łączy big data, automatyzację i sztuczną inteligencję, aby skutecznie odpowiedzieć na najnowsze zagrożenia i wymagania regulacyjne.

Tomasz Pietrzyk Tomasz Pietrzyk, Sr Manager, Systems Engineering, CEE, Palo Alto Networks
16.40–17.00

Twarde podstawy miękkiego AI

Artur Kamiński Artur Kamiński, CTO, ApexIT sp. z o.o.
17.00–17.15

Podejście procesowe jako wskaźnik jakości nowoczesnych organizacji

Zarządzanie procesowe jest kluczowym elementem w osiąganiu i utrzymywaniu konkurencyjności oraz innowacyjności organizacji. Pozwala na systematyczne monitorowanie, analizę i doskonalenie procesów, aby potrzebna informacja zawsze docierała do odpowiednich użytkowników we właściwym czasie i formie. W obecnych czasach, kiedy otoczenie organizacji jest dynamiczne i zmieniające się, wykorzystanie zaawansowanych narzędzi oraz wsparcie kadry menedżerskiej jest niezbędne. Dzięki temu jakość realizowanych procesów może mieć bezpośredni pozytywny wpływ na całą organizację.

Jakub Pizoń Jakub Pizoń, Starszy Konsultant ds. Rozwiązań Biznesowych, Comarch
17.20–17.40

Jak być efektywnym - historia mojej zmiany: ze scen światowych do zarządzania remontami szpitali

dr hab. Patrycja Piekutowska dr hab. Patrycja Piekutowska, solistka-skrzypaczka, mówczyni motywacyjna
17.40–18.20

Koncert Patrycji Piekutowskiej

Patrycja Piekutowska jest skrzypaczką-solistką, mówcą motywacyjnym i od ponad 20 lat łączy świat sztuki i biznesu. Koncertowała w 41 krajach na 6 kontynentach i wydała 12 płyt. Jej projekt muzyczny „My

Journey” o światowych metropoliach zyskał uznanie świata biznesu w Polsce i na świecie. Dźwięki skrzypiec przenoszą bowiem do Nowego Jorku, Paryża, Buenos Aires, Londynu czy Brukseli znakomitymi kompozycjami nawiązującymi do atmosfery miast, a niesamowite wizualizacje pozwalają słuchaczom „podróżować” z artystką po świecie podczas koncertu.

Muzyka przeplatana opowieściami o przygodach w każdym z miast, które publiczność usłyszy, to niezapomniane przeżycie, które pozostaje na długo w pamięci słuchaczy

 

18.20–21.00

Koktajl

Po koncercie zapraszamy na koktajl do ekskluzywnej przestrzeni wokół dachu synagogi.

Spotkanie wieczorne będzie wspaniałą okazją do integracji, swobodnej wymiany doświadczeń oraz inspiracji.

 

Drugi dzień konferencji - środa, 25 Września 2024 25 września 2024
08.15–08.55

Rejestracja Uczestników. Powitalny poczęstunek

08.55–09.00

Rozpoczęcie konferencji

Paulina Chylewska Paulina Chylewska, dziennikarka telewizyjna i prezenterka
09.00–09.20

Cyfryzacja zdrowia i edukacji na Mazowszu - wyzwania i możliwości

dr inż. Ewa Janczar dr inż. Ewa Janczar, Członek Zarządu ds. cyfryzacji, Mazowiecki Szpital Bródnowski
09.20–09.40

Transformacja cyfrowa MŚP - wyzwania i plany

Marianna Sidoroff Marianna Sidoroff, Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
09.40–10.00

Projekty informatyczne na rzecz edukacji

Centrum Informatyczne Edukacji (CIE) w ciągu ostatnich 15 lat prowadziło jako lider i partner 16 projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa.

Dzięki tym projektom powstało wiele różnych systemów, które umożliwiają realizację zadań w zakresie edukacji w skali całego kraju. Przez te wszystkie lata CIE projektowało, programowało, uruchamiało i rozwijało wiele rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie. Powstałe w ten sposób rozwiązania na stałe wpisały się w polską oświatę i trudno sobie bez nich wyobrazić pracę nauczycieli, pracowników jednostek samorządu terytorialnego, komisji egzaminacyjnych, czy kuratoriów. Wiele z powstałych w projektach systemów w ciągu minionych lat zostało rozbudowanych i unowocześnionych. W innych CIE tworzyło nowe funkcjonalności i aplikacje, przenosząc do przestrzeni wirtualnej kolejne obszary edukacji.

 

Marek Charążka Marek Charążka, Dyrektor, Centrum Informatyczne Edukacji
10.00–10.15

Od kompetencji do usług: Cyfrowa transformacja Polski w praktyce

Cyfrowa transformacja jest kluczowym elementem rozwoju nowoczesnych państw dążących do pełnej integracji obywateli i administracji z cyfrowym ekosystemem. W trakcie wystąpienia omówimy priorytety cyfryzacji w Polsce, zwracając szczególną uwagę na rozwój kompetencji cyfrowych oraz wdrażanie

innowacyjnych usług cyfrowych. Przeanalizujemy, jak technologie wpływają na jakość i dostępność usług publicznych, a także na jakie wyzwania Polska musi odpowiedzieć, by stać się liderem w cyfrowej transformacji. Naszym celem jest przedstawienie praktycznych aspektów realizacji polityki cyfrowej, uwzględniając aktualne priorytety i kierunki rozwoju, które wyznaczą przyszłość cyfrowej administracji w Polsce.

 

Malina Jankowska Malina Jankowska, Dyrektor, Sektor publiczny, PwC Polska
Dr Justyna Jasiewicz Dr Justyna Jasiewicz, Menadżerka, Sektor Publiczny, PwC Polska
SESJA: CYBERBEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA
10.15–10.35

Współpraca wojska ze sferą cywilną w kontekście budowania cyberodporności Państwa

gen. bryg. Mariusz Chmielewski gen. bryg. Mariusz Chmielewski, Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni ds. IT
10.35–10.50

Krajobraz cyberbezpieczeństwa w Polsce, regulacje prawne oraz priorytety Ministerstwa Cyfryzacji na najbliższe lata

Łukasz Wojewoda Łukasz Wojewoda, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji
10.50–11.05

Dark Data. Jak uwolnić potencjał ukrytych danych?

Czy wiesz, że większość organizacji posiada zasoby danych o ogromnym potencjale, nie wiedząc jednak, gdzie się znajdują i jak należy je wykorzystać? Odkrycie „Dark Data” jest efektem odpowiednio zaplanowanej współpracy człowieka z systemami, co następnie stwarza ogromny potencjał wspierający podejmowanie trafnych, szybkich i racjonalnych decyzji biznesowych.

Michał Ledzion Michał Ledzion, Kierownik ds. rozwoju biznesu, Iron Mountain Polska
11.05–11.15

Wystąpienie

dr inż. Radosław Nielek dr inż. Radosław Nielek, Dyrektor, NASK
11.15–11.25

Prawidłowy dobór rozwiązań w obszarze IT - wystąpienie wprowadzające

Paweł Nogowicz Paweł Nogowicz, Prezes Zarządu, Evercom
11.25–12.20

Debata - Cybersecurity w sektorze publicznym

Wyzwania i zmiany w związku z dynamiczną sytuacją międzynarodową. Dyrektywa NIS2 i inne regulacje europejskie. Nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa w związku z rozwojem e-usług publicznych, pracą zdalną, rozwojem sieci 5G. Sesja z udziałem decydentów kształtujących politykę państwa dotyczącą cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa informacji w sektorze publicznym.

Moderator:
Grzegorz Stech Grzegorz Stech, Redaktor Naczelny, Computerworld
Uczestnicy dyskusji:
Maksymilian Andrusiewicz Maksymilian Andrusiewicz, Account Manager, Pure Storage, Inc.
gen. bryg. Mariusz Chmielewski gen. bryg. Mariusz Chmielewski, Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni ds. IT
Robert Dąbrowski Robert Dąbrowski, Systems Engineer Manager, Fortinet
Konrad Jakubiec Konrad Jakubiec, Business & Product Development Senior Director, Mindbox
Artur Kamiński Artur Kamiński, CTO, ApexIT sp. z o.o.
Sebastian Lasek Sebastian Lasek, Prezes Zarządu, Aplikacje Krytyczne
Grzegorz Latosiński Grzegorz Latosiński, Country Director, Head of Poland, Public Sector, Palo Alto Networks
Joanna Makówka-Kloc Joanna Makówka-Kloc, Solution Consulting Manager, Fujitsu
Dominik Malicki Dominik Malicki, Dyrektor Handlowy, Cybereason
dr inż. Radosław Nielek dr inż. Radosław Nielek, Dyrektor, NASK
Marek Stodolak Marek Stodolak, Enterprise Account Manager, Commvault
12.20–12.40

Przerwa na kawę, poczęstunek i rozmowy kuluarowe

Zapraszamy do odwiedzenia Stref Partnerskich

12.40–12.55

Wysoka dostępność i bezpieczeństwo danych w nowoczesnych systemach storage

Łukasz Grzesiak Łukasz Grzesiak, Evercom, Arrow ECS
12.55–13.10

Cyber Resiliency: Klucz (do) Zabezpieczenia Cyfrowej Przyszłości Państwa

Pure Storage zapewnia cyberodporność opartą na warstwowych, strukturalnych i skalowalnych możliwościach odzyskiwania danych. Eliminuje skutki ataków ransomware, dzięki nieusuwalnym, wielowarstwowym rozwiązaniom cyber odporności, zapewniając przy tym wysoką dostępność danych wraz z ciągłością działania biznesu. Kluczowe funkcjonalności Pure Storage obejmują niezmienne kopie migawkowe, pozwalając na szybkie przywracanie danych oraz integrację z NIST Cybersecurity Framework. Rozwiązanie zaprojektowane jest tak, aby zminimalizować przestoje produkcyjne jednocześnie zwiększając dodatkowo gotowość do odzyskiwania danych i pozwalając na budowę planów utrzymania ciągłości działania.

Mariusz Al-Dilaimi Mariusz Al-Dilaimi, Account Executive, Pure Storage, Inc.
13.10–13.25

Niezaprzeczalny Lider w Bezpieczeństwie Przetwarzania i Składowania Twoich Danych (VSP ONE)

W dobie dynamicznie rozwijającej się gospodarki cyfrowej, dostęp do danych, ich wydajność oraz zrównoważony rozwój infrastruktury IT stają się kluczowymi elementami strategii każdej organizacji. Dowiecie się jak innowacyjne rozwiązania umożliwiają osiągnięcie 100% dostępności do danych, niezależnie od skali działalności firmy czy obciążenia systemów. Przedstawimy technologie, które zapewniają optymalną wydajność operacyjną oraz maksymalną niezawodność, jednocześnie spełniając coraz bardziej restrykcyjne wymogi związane z ochroną środowiska. Również usłyszycie jak osiągnąć doskonałą skalowalność i elastyczność, zamykając to wszystko w formacie o wysokości jedynie 2U.

Rozwiązanie to spełnia najwyższe wymagania funkcjonalności Enterprise, oferując nie tylko niezawodność, ale także innowacyjne podejście do zarządzania danymi i optymalizacji zasobów. Odkryj, jak nowoczesna infrastruktura IT może sprostać wymaganiom dzisiejszych przedsiębiorstw, zapewniając jednocześnie efektywność energetyczną i minimalizując ślad węglowy. Ta sesja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najlepszymi praktykami i rozwiązaniami, które rewolucjonizują zarządzanie danymi oraz infrastrukturą IT w wymagających środowiskach biznesowych.

 

Piotr Wyrzykowski Piotr Wyrzykowski, Pre-Sales Solution Architekt, Hitachi Vantara
13.25–13.40

O technologiach i usługach najskuteczniejszych w przygotowaniu się na cyberataki

W dzisiejszym świecie, gdzie cyberzagrożenia ewoluują w zawrotnym tempie, ataki stają się coraz bardziej złożone i destrukcyjne. W trakcie tej prezentacji przyjrzymy się, jakie nowoczesne technologie oraz usługi są najbardziej efektywne w zabezpieczaniu organizacji przed takimi incydentami. Skupimy się na metodach, które umożliwiają minimalizację strat, skrócenie czasu reakcji oraz szybkie przywrócenie pełnej sprawności operacyjnej. Prezentacja obejmie również szczegółową analizę rzeczywistego ataku ransomware przeprowadzonego przez grupę Rhysida, ilustrując, które narzędzia mogłyby go wykryć i skutecznie zneutralizować zagrożenie.

Maciej Iwanicki Maciej Iwanicki, Business Development Manager, Fortinet
13.40–13.55

„Mamo! Paczka przyszła!” – co zrobić z anonimowym prezentem? (analiza botów sieciowych oraz pokaz ataku)

Zapraszamy do udziału w sesji na temat botów w warstwie siódmej, podczas której dokonamy autopsji zautomatyzowanego i niepożądanego ruchu sieciowego. Wspólnie z uczestnikami rozważymy, jaki wpływ mają boty na bezpieczeństwo sieci oraz jak mogą one wpłynąć na działalność firm i użytkowników. Przeprowadzimy symulację ataku oraz odpowiemy na pytanie, jak skutecznie chronić się chronić. Uczestnicy uzyskają wgląd w zintegrowaną strategię bezpieczeństwa F5, która łączy lokalną ochronę z chmurowymi zabezpieczeniami, zapewniając wszechstronną ochronę.

Armand Dorosz Armand Dorosz, Solution Engineer, F5
13.55–14.10

Platformy serwerowe jako fundament wielopłaszczyznowej ochrony środowisk IT

Robert Domagała Robert Domagała, Senior Manager, ISG Technology Consulting Manager, Dell Technologies Poland
Adam Tomczak Adam Tomczak, AMD Enterprise Territory Executive CEE, AMD
SESJA: ZDROWIE 2.0
14.10–14.25

Wstępne wyniki oszacowania cyberodporności podmiotów wykonujących działalność leczniczą (RPWDL)

Robert Bigos Robert Bigos, Członek Zarządu, ISACA Katowice Chapter
Adam Mizerski Adam Mizerski, President, ISACA Katowice Chapter
14.25–14.40

Sztuczna inteligencja w służbie zdrowia: Jak SAS modernizuje opiekę zdrowotną na świecie

Technologia SAS jest wykorzystywana w służbie zdrowia przede wszystkim do analizy danych, zarządzania informacjami oraz usprawnienia procesów podejmowania decyzji. SAS dostarcza kompleksową platformę analityczną, która pomaga w przetwarzaniu ogromnych zbiorów danych, identyfikacji trendów i prognozowaniu wyników, co ma kluczowe znaczenie w ochronie zdrowia. Przykładowymi zastosowaniami są między innymi: analiza danych pacjentów i wyników leczenia, badania kliniczne i biostatystyka, monitorowanie zdrowia populacji oraz epidemiologia. SAS wspiera również zgodność z regulacjami w sektorze medycznym, zapewniając, że procesy zarządzania danymi są zgodnie z wymaganiami prawnymi, takimi jak np. HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) w USA. Analiza danych przeprowadzana z wykorzystaniem narzędzi SAS jest też zgodna z obowiązującymi standardami dotyczącymi raportowania wyników badań klinicznych i farmaceutycznych. Wyzwania spowodowane pandemią oraz dynamiczny rozwój w dziedzinie AI przyspieszyły adopcję technologii SAS jako podstawowej platformy sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia w wielu krajach na świecie.

Paweł Sokołowski Paweł Sokołowski, Senior Account Executive for Public Sector, SAS Polska
14.40–15.30

Lunch

15.30–16.00

Debata – Zdrowie 2.0

Rozwój centralnych projektów informatycznych w ochronie zdrowia. Wyzwania sektora ochrony zdrowia w obszarze rozwoju e-usług medycznych. Sesja z udziałem przedstawicieli instytucji publicznych, kształtujących politykę państwa w obszarze rozwoju e-usług w sektorze ochrony zdrowia.

Moderator:
Ludwik Krakowiak Ludwik Krakowiak, Senior Editor, Computerworld
Uczestnicy dyskusji:
Karolina Kornowska Karolina Kornowska, Dyrektor Operacyjna, wZdrowiu
Radosław Nowak Radosław Nowak, Pełnomocnik Dyrektora ds. IT, Pełnomocnik Dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa, Kierownik Działu ds. Sztucznej Inteligencji i Innowacji Technologii Medycznych, Kierownik Działu Informatyki, Instytut Matki i Dziecka
Paweł Sokołowski Paweł Sokołowski, Senior Account Executive for Public Sector, SAS Polska
SESJA: SMART CITY
16.00–16.20

Sztuczna Inteligencja dla Inteligentnych Miast

Aleks Polak Aleks Polak, Account Manager, NVIDIA
16.20–16.35

Automatyzacja procesów w administracji publicznej: Jak technologia i AI mogą poprawić efektywność, zniwelować deficyt pracowników i przyciągnąć nowe talenty?

Zapraszamy na wystąpienie podczas konferencji „Państwo 2.0” pt. „Automatyzacja procesów w administracji publicznej: Jak technologia i AI mogą poprawić efektywność, zniwelować deficyt pracowników i przyciągnąć nowe talenty?”. Prezentacja będzie koncentrować się na realnych korzyściach, jakie przynoszą nowoczesne technologie w administracji publicznej, pokazując, jak gotowe rozwiązania z wbudowaną AI można wdrożyć szybko i bez skomplikowanych przygotowań. Dzięki temu transformacja cyfrowa jest łatwiejsza i bardziej osiągalna niż kiedykolwiek!

Odkryj, jak proste i efektywne mogą być zmiany, które przyniosą wymierne korzyści i uczynią administrację publiczną nowoczesnym liderem.

 

Krzysztof Sikora Krzysztof Sikora, Head of Business Development, Mindbox
16.35–17.15

Debata – Smart City

Efekty działań polskich miast w kierunku smart city. Innowacyjne rozwiązania dla miast – technologie w obszarze transportu, efektywności energetycznej, poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, ochrony środowiska. Sesja z udziałem kierownictwa instytucji samorządowych, kształtujących politykę smart city polskich aglomeracji.

Moderator:
Jarosław Smulski Jarosław Smulski, Senior Program Manager, Systems & Infrastructure Solutions, IDC Polska
Uczestnicy dyskusji:
Robert Bednarski Robert Bednarski, Dyrektor ds. SmartCity, Wydział Promocji Miasta i Turystyki, Urząd Miejski Wrocławia
Dr inż. Jarosław Bułka Dr inż. Jarosław Bułka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej, Urząd Miasta Krakowa
Magdalena Cieślik Magdalena Cieślik, Wiceprezydentka Miasta Sopotu, Miasto Sopot
Marcin Deręgowski Marcin Deręgowski, Wiceprezydent Miasta Rzeszów, Urząd Miasta Rzeszowa
Wojciech Górecki Wojciech Górecki, Wydział Cyfryzacji i Nowych Technologii, Referat Systemów Dziedzinowych oraz Miejskiej Sieci Szerokopasmowej, Urząd Miasta Rybnika
Magdalena Jadziewicz-Kasak Magdalena Jadziewicz-Kasak, Zastępczyni Dyrektora, Biuro Informatyki, Urząd m.st. Warszawy
Michał Ledzion Michał Ledzion, Kierownik ds. rozwoju biznesu, Iron Mountain Polska
Aleks Polak Aleks Polak, Account Manager, NVIDIA
17.15–17.20

Zakończenie konferencji

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.