O IDG Poland S.A.

International Data Group Poland S.A. to polski oddział największego na świecie międzynarodowego koncernu wydawniczego w branży komputerowej - International Data Group - wydającego 300 czasopism w 80 krajach świata.

W Polsce IDG Poland wydaje tygodnik COMPUTERWORLD wraz z Raportami Computerworld (między innymi Computerworld TOP 200 - Polski Rynek Informatyczny i Telekomunikacyjny), magazyn CXO, miesięcznik PC WORLD wraz z wydaniami specjalnymi PC World Extra i PC World Special, a także miesięczniki NETWORLD, Digit, Kino Domowe - Magazyn DVD i Gamestar. Nasz oddział zajmuje się również organizacją konferencji i seminariów technicznych. IDG Poland jest również twórcą pierwszego polskiego portalu IT www.idg.pl. W swej ofercie mamy także 13 serwisów internetowych, w tym Jobuniverse.pl - stronę poświęconą rekrutacji specjalistów z dziedziny informatyki.

Tygodnik Menedżerów i Informatyków Computerworld jest czasopismem adresowanym do osób podejmujących decyzje dotyczące strategii i inwestycji informatycznych w przedsiębiorstwach, bankach, urzędach, instytucjach i innych organizacjach. Computerworld dostarcza im wszechstronnej, rzetelnej i aktualnej wiedzy o proponowanych przez polski i światowy rynek rozwiązaniach informatycznych, a także wyczerpująco informuje o wchodzących w ich skład: usługach, oprogramowaniu i sprzęcie. Szczególną wagę przywiązuje do pokazywania pozytywnych przykładów zastosowań informatyki w konkretnych miejscach w Polsce. Reportaże i opisy zastosowań uzupełniają rozważania dotyczące biznesowej strony korzystania z informatyki: efektywności inwestycji, reorganizacji struktur przedsiębiorstw, zarządzania projektami, budowania przewagi konkurencyjnej firm.

CXO - Magazyn kadry zarządzającej wspiera strategów przedsiębiorstw zarówno w kształtowaniu przyszłości firmy, jak i w codziennym zarządzaniu operacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, jaką daje technologia informatyczna. CXO mówi o usprawnianiu procesów biznesowych, o stosowaniu systemów i rozwiązań informatycznych, o wdrażaniu najlepszych praktyk organizacyjnych, o upowszechnianiu wśród załogi zasad dobrej pracy i chęci samorealizacji opartej na wartościach, o budowaniu wizerunku firmy wiedzy i firmy odpowiedzialnej społecznie.

PC World jest skierowany do bardziej zaawansowanych i profesjonalnych użytkowników komputerów, którzy chcą wiedzieć więcej na temat wykorzystywanego sprzętu i oprogramowania. Do tych wszystkich, którzy interesują się nowościami rynkowymi, Internetem, zaawansowanymi technologiami do użytku domowego i biurowego. Pismo ma na celu uzupełniać ich wiedzę i pomagać rozwiązywać najczęściej spotykane problemy. Pomocą w zakupach służą największe ilościowo i najczęściej wykonywane redakcyjne testy sprzętu i w mniejszym stopniu oprogramowania oraz TOP 10 - rubryka przedstawiająca dziesiątkę najlepszych komponentów PC i jego urządzeń peryferyjnych. Miesięcznik ukazuje się w dwóch wersjach. Do pierwszej dołączana jest co miesiąc płyta DVD, na której oprócz przydatnego oprogramowania zamieszczany jest ciekawy film fabularny. Druga wersja zawiera natomiast 2 (czasem 3) płyty CD-ROM z pełnymi wersjami licencjonowanych programów komercyjnych (co wyróżnia PC World na tle pism konkurencyjnych), atrakcyjnymi wersjami testowymi udostępnianymi z klauzulą "tylko u nas" oraz programami bezpłatnymi.

NetWorld - Sieci komputerowe i telekomunikacja - upowszechnia wiedzę z zakresu technologii i zastosowań sieci komputerowych, systemów telekomunikacyjnych oraz infrastruktury teleinformatycznej budynków inteligentnych. Adresatami miesięcznika są menedżerowie odpowiedzialni za projektowanie, zakup, zarządzanie i utrzymanie sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, a także integratorzy i administratorzy systemów teleinformatycznych i budynków inteligentnych. Corocznie towarzyszą Networldowi wydania specjalne. W ubiegłym roku ukazały się dwie części Teleinformatyki 2000 oraz piąta edycja Przeglądu Produktów Sieciowych. Przebojem okazała się także książkowa wersja Vademecum teleinformatyka, zebrana i uzupełniona edycja publikowanych w 1998 roku trzech wydań specjalnych Networld o tej samej nazwie. Program na rok 2000 w zakresie wydań specjalnych jest również bogaty: Sieci konwergentne, Sieci pamięci masowych (SAN - Storage Area Networks) oraz szósta edycja Przeglądu Produktów Sieciowych.

Digit - Sztuka, technologia i projektowanie na PC i Maca - jest kierowany do profesjonalnych grafików, specjalistów DTP i twórców nowych mediów, takich jak strony WWW czy płyty CD. Pokazuje proces cyfrowej kreacji: najnowsze trendy w grafice komputerowej, projektowaniu publikacji, modelowaniu 3D, animacji, przygotowywaniu stron internetowych i multimedialnych prezentacji. Każde wydanie magazynu zawiera przystępne materiały typu warsztatowego oraz oceny i porównania sprzętu przeznaczonego przede wszystkim dla grafików, autorów projektów multimedialnych, studiów DTP, ale także dla przygotowalni i drukarń. Integralną częścią Digit są płyty CD-ROM. Zawierają one między innymi projekty i prezentacje opisywane w części warsztatowej pisma, a także programy i narzędzia typu freeware i shareware.

Kino Domowe - Magazyn DVD jest następcą serii PC World Special DVD, pierwszego w Europie pisma z dołączoną płytą DVD. Przedstawia testy sprzętu i dostępnych w Polsce urządzeń kina domowego. Podstawą opisywanego cyfrowego zestawu stanowi ekran telewizyjny, do którego można podłączyć nowe urządzenia - odtwarzacz DVD, amplituner, tuner telewizji cyfrowej, kamerę video, komputer PC czy konsolę do gier. Niezwykle istotnym elementem pisma jest dołączona płyta DVD. Filmy na cyfrowym nośniku zyskują zupełnie nową jakość dzięki ostremu, wyraźnemu obrazowi o najwyższych parametrach i i krystalicznemu, wielokanałowemu dźwiękowi w formatach AC-3 i DTS.

Polski GameStar to lokalna edycja znanego na świecie pisma dla graczy przygotowywana w oparciu o wydanie niemieckie będące najlepiej sprzedającym się pismem dla graczy w Europie.
Pismo informuje o najnowszych premierach gier wchodzących na nasz rynek i komentuje wszystkie istotne wydarzenia związane z rynkiem gier komputerowych.
Ukazuje się w dwóch wersjach z CD i DVD, zawsze z dwoma pełnymi wersjami gier. W każdym z numerów przedstawiane i opisywane gry są w Redakcji sprawdzane i testowane. Pismo składa się z kilku działów: aktualności z rynku, zapowiedzi gier, recenzje gier, poradnik dla graczy, oraz z działu testów sprzętu komputerowego dedykowanego graczom.
Tym co odróżnia nas od innych pism jest obecność wideoreportaży z testów gier

International Data Group Poland S.A.
ul Twarda 18
00-105 Warszawa
Tel (+22) 321 78 00
Fax (+22) 321 78 88
e-mail: [email protected]
www.idg.com.pl

Biblioteka IT