Aktualizacja Rozpoczął się wielki finał tegorocznej edycji World Cyber Games 2004, które po raz pierwszy rozgrywane są nie w Seulu, ale w San Francisco. W finałach bierze udział 700 zawodników z 64 krajów, w tym również z Polski. Pierwsze sukcesy Polaków - sprawdź jak radzą sobie nasi cyberatleci w finałach.
Kliknij, aby powiększyć Rozgrywki w World Cyber Games 2004, których głównym organizatorem jest firma Samsung uznawane są za igrzyska olimpijskie w grach komputerowych. W eliminacjach rozgrywanych w 64 krajach wzięło łącznie udział ponad milion graczy. Z pośród nich wyłoniono 700 najlepszych graczy, którzy w poszczególnych dyscyplinach będą walczyć o miano najlepszych zawodników na świecie i nagrody o łącznej wartości 400 000 USD. Polskę reprezentuje 10 zawodników w czterech dyscyplinach: 'Counter Strike', 'Star Craft', 'War Craft' i 'Need for Speed: Underground'.

Kliknij, aby powiększyćRozgrywki WCG organizowane są cyklicznie od 2000 roku. W pierwszej edycji w finału WCG wzięło udział 174 graczy z 17 krajów. W ubiegłorocznym finale wzięło natomiast już udział 562 graczy z 55 krajów. Tegoroczne finały, po raz pierwszy w historii WCG rozgrywane są poza granicami Korei Południowej i jak zapewniaja organizatorzy, od tej pory będą co roku organizowane w innym państwie.

Zobacz również:


Uczestnicy finalów WCG 2004 w pochodzieKliknij, aby powiększyćUczestnicy finalów WCG 2004 w pochodzie Polscy reprezentanci rozpoczęli już swoje pierwsze pojedynki. W Star Craft' cie nasi gracze pierwsze walki rozegrają z zawodnikami z Ukrainy, Australii i Korei. W Counter Strike'u z zawodnikami z Norwegii i Holandii. W Need For Speed: Underground walczą z Koreą Południową, Uzbekistanem, Serbią i Czarnogórą oraz Chinami, a w War Craft'cie z przedstawicielami Nowej Zelandii, Litwy, Holandii, Bułgarii i USA.

Powodzenia!

Zapraszamy również do pobrania z naszego serwera FTP oficjalnego utworu muzycznego tegorocznych finałów World Cyber Games, który towarzyszy graczom podczas wirtualnych zmagań.

Plik do pobrania:

WCG Theme Song

Aktualizacja 8 października 2004 15:21

Pierwsze sukcesy naszych zawodników na finałach WCG 2004!

Prezentacja druzyn podczas oficjalnego otwarcia finalow WCG 2004Kliknij, aby powiększyćPrezentacja druzyn podczas oficjalnego otwarcia finalow WCG 2004 Dwóch naszych graczy pierwsze pojedynki w Star Crafta ma już za sobąb - Tomasz Krzesiński (Thomson) wygrał wszystkie trzy mecze z zawodnikami Ukrainy, Korei Południowej oraz Australii i wyszedł ze swojej grupy! Drugi zawodnik, zwycięzca polskiego finału - Zygmunt Tarantowicz (Kazio Wichura) odpadł niestety po .przegranej w pojedynku z zawodnikiem z Korei Południowej.

Kolejne pojedynki odbędą się późnym wieczorem czasu polskiego - przypomnę, że kolejni nasi zawodnicy zmierzą się w grach Star Craft, War Craft, Need For Speed oraz Counter Strike. O wynikach pojedynków, będziemy informować na bieżąco.


Aktualizacja 11 października 2004 10:05

Kolejne sukcesy i porażki Polaków

Trzech naszych zawodników przeszło do następnej rundy rozgrywek: Krzysztof Sojka (Need for Speed), Krzysztof Nalepka i Tomek Krzesiński (Star Craft). K. Sojka mimo pierwszego przegranego pojedynku z Serbią i Czarnogórą, zdołał pokonać w kolejnych pojedynkach Koreę, Uzbekistan oraz z Chiny (kolejny pojedynek z Singapurem).

Mimo dwóch przegranych spotkań i tylko jednego zwycięstwa, po dogrywce, z grupy wyszedł także Tomasz Nalepka (następny pojedynek z Rosją). Bez problemów do kolejnej rundy przeszedł inny gracz w Star Crafta - Tomek Krzesinski, który następny pojedynek rozegra z zawodnikiem gospodarzy.

Niestety są i złe wieści. Po zwycięstwie nad Holandią z zawodów odpadli gracze w 'Counter Strike'a' - klan Pentagram, który uległ zawodnikom z Norwegii. Rozgrywki zakończył także Krystian Pengiel - zawodnik grający w 'War Crafta', który wygrał tylko pojedynek z Litwą przegrywając kolejne starcia z Holandią, Nową Zelandią, USA i Bułgarią.


Aktualizacja 11 października 2004 14:43

Polacy bez medali

Najdłużej szanse na medal zachowywał Krzysztof Sojka, grający w Need for Speed, który odpadł dopiero w ćwierćfinale w pojedynku z Koreańczykiem. Sojka miał jeszcze szansę na zdobycie trzeciego miejsca, w walce o brąz uległ jednak reprezentantowi Brazylii 0:2.

Pozostałym zawodnikom szło już znacznie gorzej - grający w Star Crafta w Tomasz Nalepka, w pierwszym pojedynku po wyjściu z grupy uległ Rosjaninowi 1:2 i odpadł z dalszych rozgrywek.

Nieco lepiej radził sobie Tomek Krzesiński, który po wyjściu z grupy rozgromił zawodnika USA (2:0), ulegając w następnym pojedynku Rosjaninowi. Nasi zawodnicy wracają więc z finałów bez medali.

Komentarze (2)

  • SNEJQ
  • 2004-10-09 23:57:17

Super impra. Dalej POLSKO!!! Na szczęście nie grają w futbol ;)

  • SNEJQ
  • 2004-10-11 11:32:38

Może są gdzieś repki (StarCraft) oraz filmy (CS) z WCG. Jeżeli tak to proszę o namiary....

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88