Internet w tabletach - na tablecie wygodnie nie poserfujesz?

26 kwietnia 2012 12:28 Mariusz Koryszewski
iPad 3
Tablety sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Ich ceny nie jest niskie, więc użytkownicy mają wysokie oczekiwania co do wydajności, oczekując szybkiego przeglądania internetu.. Ale po odpaleniu zakupionego tabletu mogą się lekko rozczarować.
Z badań firmy Equation Research wynika, że 42 proc. użytkowników tabletów wymaga, by strony internetowe na tabletach ładowały się równie szybko co na pecetach, a kolejne 28 proc. oczekuje by ładowały się nawet szybciej niż na komputerach. Łącznie daje to 70 proc. użytkowników z wysokimi wymaganiami. Z badań wynika też, że aż 41 proc. posiadaczy tabletów miało problemy z wygodą serfowania po internecie na tabletach (z czego 66 proc. narzekało na zbyt wolne przeglądanie stron).

Wygląda więc na to, że Tablety nie pozwalają więc tak szybko przeglądać internetu, jak to się na pierwszy rzut oka wydaje.

TabletTablet

Komentarz - czy tablet może zastąpić laptopa?

Wielu ludzi uważa, że obecnie tablety mogą być podstawowym komputerem. Niestety wydajność i wygoda serfowania po internecie wciąż należy do laptopów i desktopów. Tablet taki jak iPad sprawdza się jako dodatkowy komputer przenośny. Co prawda rośnie wydajność tabletów (np. Asus Transformer Prime), ale jeszcze za wcześnie na ogłoszenie zwycięstwa tabletów nad laptopami.

Czy tablet według was może być podstawowym komputerem do internetu? Czy mieliście problemy z ładowaniem stron WWW?


Komentarze (21)

  • Reedd
  • 2012-04-26 14:38:06

Ja nie mam problemów na ipadzie 1 generacji. Co prawda nie jest tak szybko jak na mb pro z ssd i 8gb ramu, ale jak poczekam 2-3 sek wiecej - nic się nie stanie.

  • tolek350
  • 2012-04-26 16:01:45

ja mieszczę się w tych 70% opisanych powyżej ludzi :) może sama prędkość nie stwarza większego problemu ale wygoda obsługi pozostawia jednak wiele do życzenia!! Jako dodatek, owszem, jest to fajna sprawa. Ale nie polecam jako podstawowego narzędzia internetowego :)

  • janpol
  • 2012-04-27 09:08:38

Nie rozumiem problemu. Chyba już od jakiegoś czasu wiadomo, że podstawowym i mobilnym "sprzęciorem" komunikacyjno -informacyjnym będzie uniwersalny gadżet tabletopodobny (z ew. zintegrowanym rzutnikiem), ale to jeszcze trochę... Na razie fakt, tylko zabawka, ale o coraz większej użyteczności, szczególnie, moim zdaniem, tablet z 3G, GPS, bluetoothem (np. słuchawka bezprzewodowa) i Androidem. Sam takowego używam, chociaż dokupiłem już fizyczną klawiaturę bo jednak wygodniej z nią ;) Ale szybkość działania, bateria itd. to jeszcze dużo zostawia do życzenia.

  • fjlkf
  • 2012-04-27 17:25:03

Jeśli bateria jest słaba, szybkość działania - słaba i nie da się na tym pisać (co wszyscy wiedzą), to to jest tylko i wyłącznie gadżet. Poza tym nie rozumiem tej euforii po pojawieniu się ipada, tablety istniały tak z 10 lat wcześniej.

  • Antykleryk
  • 2012-04-27 17:51:21

Przy intrnecie faktyczne są powolne...Do podróźy mam Larka 70.3-jest WiFi, GPS, JPEG, PDF i rmvb i inne.Jako drugi sprzęt jest OK

  • JarekM
  • 2012-05-03 09:38:13

1. Tablet to iPad - wszystko inne może nie być wygodne 2. iPad jest stworzony do przeglądania WWW - jestem użytkownikiem od roku i nie wyobrażam już sobie netu bez iPada. Jeżeli autor artykułu korzystał z Samsunga to może mieć złe doświadczenia - ale niech nie generalizuje podając śmieszną tezę :) (za 5 lat większość będzie korzystała z tabletu w sieci).

  • sarmata
  • 2012-05-03 22:49:26

a ja wlasnie z tableta... android 4, 1gb ram, dysk ssd... do czytania netu - od biedy, ale nie do pracy...

  • Zbyniu
  • 2012-05-04 12:11:54

Zależy o jakim tablecie mówimy. Na iPadzie 3 powiedział bym, że przeglądanie Internetu działa sprawniej niż FF na moim stacjonarnym i7 + 8GB RAM...

  • mkoryszewski
  • 2012-05-04 18:31:03

Do JarekM: Otóż korzystałem właśnie z iPada i niespecjalnie byłem zadowolony z przeglądania internetu na tym tablecie. W tej chwili najbardziej wydajny tablet to chyba Asus Transformer Prime i tylko on pozwala jako tako zastąpić laptopa.

  • Przemek
  • 2012-05-09 09:22:14

Mam w pracy dostępne wszystko: IPad3, Asus Transformer Prime (z klawiaturą) oraz zwykłe netbooki. Zrobiłem sobie z żoną test w domu, Każde urządzenie po dwa tygodnie testu w domu - głównie surfowanie po necie. No i bezapelacyjnie wygrał najtańszy z wszystkiego netbook asusa - czyli zwykły wolny PCet. Moim skromnym zdaniem przyszłością są ultrabooki - z dobrym touch padeam - takim jak w macach.

  • aaa
  • 2012-05-10 12:55:27

Parametry większości tabletów sugerują, że do marnego odpalenia 2 stronek powinny nadawać się doskonale. Kłopoty mogą być owszem z ekranem. Tutaj taki zonk.

  • Gosć
  • 2012-05-20 10:54:06

Wygląda na to, że różne dialekty androida służą głownie do wyciągania pieniędzy oraz uzależniania od małostek i miernoctw, że androidy to tylko sprawa przejściowa na tym etapie. Stąd oszczędzanie gdzie się tylko da (od architektyry systemu po układy w sprzęcie), bo wiadomo, że to podejście nie ma przyszłości w kolejnym etapie robienia ludzików w jajo.

  • Gosć
  • 2012-05-20 10:56:24

Wygląda na to, że różne dialekty androida służą głownie do wyciągania pieniędzy oraz uzależniania od małostek i miernoctw, że androidy to tylko sprawa przejściowa u googla na tym etapie. Stąd dziwne oszczędzanie gdzie się tylko da (od architektyry systemu po układy w sprzęcie), bo wiadomo, że ta androizacja namiastkowa nie ma przyszłości na kolejnym etapie postępu w robieniu ludzików w jajo.

  • 508711757
  • 2012-05-27 22:38:09

Prawdą jest, że tablet nie pozwala na stabilne korzystanie z internetu. Np. mam tablet Arnowa i korzystam w domu z WiFi (ruterek) i jest dobrze, natomiast jak jestem w terenie. to korzystam z mobilnego internetu ( ma modem wbudowany) i wówczas odbiór często jest przerywany. Nie wiem dlaczego ? Proszę napiszcie dlaczego tak jest i co nalezy poprawić ?

  • MaTriX'u
  • 2012-05-28 10:39:28

nie, ale jest to doskonałe uzupwełnienie mobilne. korzystam z iPada (2012) i jest to bardzo wygodny mobilny e-reader zarowno ksiażek jak i typowych stron www. Oprocz tego mam na nim sporo aplikacji biznesowych które oszczedzają mój czas, chociażby przez to ze moge spokojnie gdzieś tam "w polu" pozałatwiać swoje firmowe sprawy, nie peząc co tablet wyskoczy do firmy. Jednak do codziennej pracy ? nie, chyba ze zaopatrzymy tablet w klawisze, mysz podobnie jak to ma Asus Transformer, można i tak, jednak podstawowym urządzeniem we. bedzie dla mnie dalej klawiatura, i mysz.

  • giercownia.portalo.pl
  • 2012-06-16 22:52:25

tablet nadaje sie na wielofunkcyjny mobilny kombajn multimedialny. internet powinien być traktowany jako dodatek a nie podstawowe urządzenie do tego celu.chyba że wyposażymy go w przenośną klawiaturę (dostępne są etui z klawiatura) fajnie bo niektóre maja wbudowany tuner tv cyfrowej (dvb-t) oraz odbiornik GPS.

  • Nikolo
  • 2012-08-16 11:24:11

zgadzam się z giercownia.portalo.pl. ja właśnie zakupiłem takie cudo z gps i dvbt, Kiano Core II , net śmiga bez problemu. Mam klawiaturę w etiu ale jeszcze jej nie podpinałem.

  • Hans
  • 2012-11-15 23:05:30

Właśnie mało wydajne i mniej praktyczne jeśli chodzi o moje zdanie. lepiej pracuje się na klasycznym lapku pisząc na normalnej klawiaturze do tego sensowny procesor dużo robi. Zresztą wilka z owcą można pogodzić bo laptop nie musi być wielki teraz są ultrabooki sam wybrałem tą opcję. Kupiłem u310 od lenovo mały zgrabny i cienki mało waży a długo działa. No i mocny procek za sterami, widac że można połączyć technologie i klasyczne laptopy zrobić na nową modłę.

  • gimli03
  • 2013-06-24 15:18:23

Ja tam wolę zwykły komputer, muszę mieć większy ekran.

  • luker
  • 2014-04-05 18:18:06

Tablet to bzdura ktor wciskaja nam producenci. To sie nadaje tylko do prezentacji zdjec i odbierania meili. A sam android to totalna kpina z uzytkownika.

  • Karol
  • 2014-08-03 20:52:44

Moim zdaniem na tablecie świetnie się surfuje, sprawdzisz szybko to co potrzebujesz i tyle. Wszystko zależy od sprzętu, mam tablet lenovo yoga i nie mam żadnych zastrzeżeń godzinami działa bez ładowania. A teraz biorę udział w konkursie na tropie yogi liczę na wygraną, którą będzie zwrot poniesionych wydatków na jego zakup.