Internet Explorer - 32 czy 64 bity? Której wersji należy używać?

6 lutego 2012 18:57 Mariusz Koryszewski
32 bity czy 64 bity
Nie tylko Windows ma 32 lub 64 bity. Również Internet Explorer ma swoje dwie wersje przeglądarki internetowej. Której z nich lepiej używać?
Windows 7 i Windows Vista mają Internet Explorer zarówno w 32, jak i 64 bitach. Ale domyślnie Microsoft ustalił, że jego systemy operacyjne używać będą przeglądarki 32-bitowej. Jest tak głównie ze względu na wsteczną kompatybilność. Wtyczki do przeglądarki 64-bitowej muszą zostać napisane od nowa, inaczej nie będą działać. Na szczęście jest ich coraz więcej (np. 64-bitowa wersja Adobe Flash Player i Google Toolbar).

Internet Explorer x64 mniej kompatybilny, ale wydajniejszy?

Używajmy jednak 64-bitowej wersji Internet Explorer. Przede wszystkim dlatego, że Internet Explorer x64 potrafi obsługiwać 4 GB pamięci (lub więcej). Oczywiście wydaje się, ze tego nie potrzebujemy, ale ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dzisiaj przeglądarki (i to nie tylko) potrafią pożerać więcej pamięci RAM niż gry. I nic dziwnego - dzisiaj strony internetowe są upstrzone multimediami. A gdy otworzymy 20-30 zakładek...

Internet ExplorerInternet Explorer

IE x64 kontra IE x32

Druga rzecz - Internet Explorer x64 wydaje się działać szybciej. Testy na stronie FavBrowser.com wykazują, że IE x64 zwiększa szybkość działania przeglądarki aż o 34,7 proc. A to znaczący odsetek. Internet Explorer x64 jest więc szybszy niż jego wersja 32-bitowa.



Tylko czy w ogóle jeszcze ktoś z Was używa Internet Explorer? Czy też wybraliście już inną przeglądarkę?


Komentarze (21)

  • karzeł reakcji
  • 2012-02-07 12:33:05

Najlepiej żadnej z nich.

  • rudylis
  • 2012-02-07 12:37:57

Firefox i Opera pobierają się tak samo szybko przy 32 i 64 bitowej wersji IE.

  • aaa
  • 2012-02-07 14:23:28

żadnej

  • wloczynet
  • 2012-02-07 15:19:03

żadnej!

  • SzymonL
  • 2012-02-07 17:44:11

Używanie IE jest wg. mnie tak samo mądre jak mieszanie herbaty łopatą.

  • Rafi
  • 2012-02-07 17:47:20

Czy IE ma Adblocka? Nie ma? Dziękuję, do widzenia z tym...

  • jacek
  • 2012-02-07 22:54:22

FireFox ma gesty myszy? nie ma? dziękuje do widzenia z tym ps: wtyczki typu adblock to totalny syf

  • jarek
  • 2012-02-08 07:18:35

FireFox ma gesty myszy (FireGestures).

  • Gosć
  • 2012-02-08 13:19:57

rudylis: czy kopiesz rowy łyżeczką do herbaty.

  • Gosć
  • 2012-02-08 13:21:42

AdBlock jest do IE (nie tylko IE7Pro) ale używanie tego oznacza, że kradniesz, że korzystasz ze stron nie płacąc. Jak ci sięnie podobają reklamy to nie korzystaj. Wycinanie reklam tylko potęguje wyścig zbrojeń i wzajemne wydatki na nie, nie prowadzi to do niczego dobrego - i to kosztem innych, kosztem uczciwych.

  • taktakpanowie
  • 2012-02-08 14:29:14

To jest moherowa oglądarka.

  • Gość
  • 2012-02-08 15:34:28

hmmmm, opierać się na teście wykonanym w 2011 roku i w dodatku na wersji beta ........

  • polococtowiec
  • 2012-02-08 21:27:05

AdBlock jest do IE (nie tylko IE7Pro) ale używanie tego oznacza, że kradniesz, że korzystasz ze stron nie płacąc. Jak ci sięnie podobają reklamy to nie korzystaj. Wycinanie reklam tylko potęguje wyścig zbrojeń i wzajemne wydatki na nie, nie prowadzi to do niczego dobrego - i to kosztem innych, kosztem uczciwych. -czy na pewno jesteś normalny?-mam poważne wątpliwości...

  • R.
  • 2012-02-09 21:36:55

"Jak ci sięnie podobają reklamy to nie korzystaj. Wycinanie reklam tylko potęguje wyścig zbrojeń i wzajemne wydatki na nie, nie prowadzi to do niczego dobrego - i to kosztem innych, kosztem uczciwych". Antywirusa i firewall'a też mam odinstalować? Dzięki za radę, już kiedyś próbowano zainfekować mi kompa przez reklamy... Jak się komuś nie podoba, że AbBlock+ wycina jego reklamy to niech dostosuje je do pewnych standardów (tak, żeby były bezpieczne i nie zżerały nieświadomemu użytkownikowi transferu) i poinformuje o tym twórców AdBlocka+. Niektórych reklam AdBlock+ w domyślnej konfiguracji nie blokuje...

  • retof
  • 2012-02-12 22:50:10

a ja myślałem, że trzeba mieć system 64 bitowy żeby używać programów x64

  • Brak_B
  • 2012-02-15 19:23:39

Żadnej ;-)

  • Li
  • 2012-02-17 15:28:42

Równie dobrze mogliście spytać - której nie używacie ;-) Microsoft Corporation Internet Explorer leci w dół...

  • STOP ACTA i MICROSOFT CORPORATION.
  • 2012-02-17 15:32:38

Żadnej - wolę Mozilla Firefox 9 ;-) lepszy run-time posiada dla aplikacji opartych o silnik przeglądarki ;-) Aplikacje oparte na Microsoft Corporation Internet Expolorer - zamulają strasznie - i nie są kompatybilne z czym kol wiek...

  • Free_Web
  • 2012-02-17 15:36:02

Mozilla Firefox 9 - za uwalnianie internetu ;-)

  • sont
  • 2012-03-29 10:07:41

Ja osobiscie uzywam najczesciej google chrome, poniewaz uwazam.ze jest najlepszy. Do internet explorera trudno jest znalezc ciekawego- moim zdaniem- dodatku.

  • Widzewiak
  • 2014-04-22 10:13:38

Internet Explorer jest najlepszą przeglądarką , sam mam IE 11...