Żółte karteczki na pulpicie systemu to popularny sposób notowania - taką funkcję ma już Windows 7 (Sticky Notes), a opcjonalnie można ją mieć w systemach operacyjnych Linux i Mac OS. Jest też kilka aplikacji, które ułatwiają dodawanie karteczek.
Notatki na Pulpicie Windows 7 mogą mieć różne kolory, rozmiary i zawierać różny format tekstu.Kliknij, aby powiększyćNotatki na Pulpicie Windows 7 mogą mieć różne kolory, rozmiary i zawierać różny format tekstu.

Zobacz też:Więcej informacji:

Aby skorzystać z notatek w systemie Windows 7, rozwiń menu startowe i wybierz polecenie Sticky Notes. Jeżeli skrót do notatek został usunięty z menu wystarczy najczęściej w pole wyszukiwania wpisać literę s i wcisnąć klawisz [ENTER].

Na ekranie pojawi się niewielkie, żółte okno. Możesz w nim umieścić krótką informację tekstową. Aby stworzyć kolejną notatkę kliknij znak + w lewym górnym rogu dowolnej notatki, bądź użyj skrótu [CTRL+N]. Jeżeli chcesz zmodyfikować wygląd elektronicznej kartki kliknij ją prawym przyciskiem myszy i w menu kontekstowym wskaż na przykład inny kolor.

Zobacz również:


Używając starszej wersji Windows, także możesz skorzystać ze sprytnych notek. Stickies (www.zhornsoftware.co.uk/stickies) to jedna z małych aplikacji, które umożliwiają umieszczanie żółtych karteczek na pulpicie. Program działa podobnie do systemowego narzędzia Windows 7. Pozwala jednak wysyłać karteczki pomiędzy komputerami, z wykorzystaniem sieci TCP/IP lub przez serwer poczty SMTP. Jest dzięki temu dobrym narzędziem do przypominania znajomym o ważnych sprawach.

Inne programy: ATnotes (www.atnotes.free.fr), Desktop Sticky Notes (www.dtbits.com)

Odpowiednik w chmurze: Cloud Notes (www.criticaltick.com)


Komentarze

Nikt nie dodał‚ jeszcze komentarza.

reklama

  Rekomendacje

reklama
reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88