Zalany telefon - radzimy co zrobić

28 czerwca 2011 15:47 Maciej Kluk
Gdy telefon wpadł do wody liczy się szybka i precyzyjna reakcja. Przygotowaliśmy kompleksowy zbiór porad jak postępować z zalanym telefonem od pierwszych chwil po jego wyjęciu z wody aż do ponownego uruchomienia po suszeniu.
Do napisania poradnika o tym jak postępować z zalanym telefonem skłoniła nas sytuacja z życia wzięta. W zeszłym tygodniu redakcyjny smartfon zaliczył nieplanowany upadek prosto do wody. Na szczęście udało się go uratować i mimo, że został kompletnie zalany działa teraz bez zarzutu.

Zapraszamy do naszego poradnika, z którego dowiedzieć się można między innymi co zrobić tuż po kontakcie telefonu z wodą, jak go suszyć i jak przywracać do życia. Przy okazji postanowiliśmy rozprawić się z kilkoma mitami dotyczącymi zalanego telefonu. Wszystko to w poniższym odnośniku:



Komentarze (15)

  • nick...
  • 2011-06-30 20:11:13

o lol

  • nick...
  • 2011-07-02 10:57:59

ja zawsze karte pamieci i baterie oraz wnętrze środka suszę suszarką i tyle :P

  • zbłąkana
  • 2011-07-29 11:16:48

Raz wpadł mi do wody i zanim go wyjęlam,trochę trwało.W serwisie powiedzieli,że nic się nie da zrobić.Po jakimś czasie dostałam drugi w prezencie na imieniny.

  • nick...
  • 2011-08-26 15:14:17

zbłąkana - porada od Ciebie to czekać na imieniny..niesamowite :)

  • Nieciej
  • 2011-09-02 22:08:44

Kartę pamięci wyjąć, bo raczej nic jej nie jest - resztę zgnieść (czymś baaardzo ciężkim, jak np. walec drogowy) i oddać do utylizacji

  • wera
  • 2012-04-11 18:19:32

ja jakieś 10 min temu zalalam moj telefon i jak tylko go włącze wchodziw wiadomosci i wysla je do mojej koleżanki pomimo że nie ma w nim karty i gdy tylką ją wloze to od razu bedzie do niej wyslalana ta wiadomosc co mam zrobić ?

  • fr3
  • 2012-04-12 09:09:39

Wera - w takim razie woda dostała ci się do przewodów i zachodzi spięcie. Koniecznie wyjmij baterię, a następnie rozmontuj i daj mu wyschnąć przez co najmniej dobę. Najlepiej zastosuj się do poradnika http://www.androidlife.pl/news/372436/Zalales.telefon.Przeczytaj.i.dzialaj.szybko.html

  • kaśka
  • 2012-06-28 17:56:21

właśnie wpadł mi telefon do wody kompletnie nic nie działa wyjełam baterie i karte i co mam robic pomóżcie

  • help my
  • 2012-07-28 21:50:16

Właśnie wpadł mi telefon do basenu i go słusze pomocy co dalej !

  • kejuw
  • 2012-08-05 19:00:27

a mi wpadł nowy piękny telefon do rzeczki i był tam mniej więcej 30 min ;/ aktualnie sie suszy ale wątpie czy się włączy, bardzo bym chciała no ale jestem realistką ;/

  • siwy
  • 2012-08-08 10:45:11

ostatnio korzystałem z Gadget Savera, wyciągasz baterię,SIM,kartę pamięci i wkładasz do zestawu na 8 h ,kupiłem go ze strony www.zalanytelefon.pl , działa super !!!

  • green
  • 2012-08-08 10:48:24

ja rozłożyłem wszystko co się dało i włożyłem go do zestawu Gadget Saver , a kupiłem profilaktycznie na www.zalanytelefon.pl

  • Just me
  • 2012-12-07 19:17:52

Kolejny raz i oczywisci drugi z rzedu telefon wpadl mi do wody-do wanny konkretnie.. I z doswiadczenia wam powiem ze szybka reakcja jest najwazniejsza i zeby zaraz po wpadnieciu do wody i lekkim osuszeniu nie kusilo was wkladac baterii i probowac wlaczac!!! To tylko moze spowodowac spiecie i telefon bedzie nadawal do wyrzucenia, ja stosuje sie do porady: szybko wyciagamy baterie i karte i suszymy w jakims pojemniczku wypelnionym suchym ryzem-dlaczego wlasnie ryzem?? Bo ma wlasciwosci absorbujące i po prostu wchlania w siebie wilgoc. Polecam ten sposob jest bezpieczniejszy raczej niz suszenie suszarka itp. No i telefonu nie uruchamiamy przynajmniej przez 2 dni. Powodzenia:)

  • weronika.dobrzeniecka.3
  • 2013-01-02 18:45:42

Wera :Nie wiem co mam zrobić kupiłam telefon miesiąc temu dokładnie sony xperja j i wpadł mi do wody dokładnie do kibla niby działa ale nie tak jak powinien ekran zachodzi kreskami i 3dolne takjakby guziki dotykowe nie świecą się. Czy on jak wyschnie porządnie to zacznie normalnie działać ?

  • save-a-phone
  • 2013-04-19 20:57:34

Polecam sprawdzony i niedrogi sposób na uratowanie zalanego telefonu www.zamoczonytelefon.pl