Wygrywam.net - to własnie twój numer został wybrany

30 maja 2011 14:25 Wiktor Szpunar
Mówi ci coś "QUIZ MILIONERZY"? A może automat, którzy obwieszcza, że zostałeś wybrany? Przyglądamy się loterii, która zarabia na naiwności posiadacza telefonu.
Miałem piękną niedzielę z dala od komputera i telefonu komórkowego. Po dwóch nieodebranych telefonach z zastrzeżonego numeru, postanowiłem jednak zabrać "komórkę" na spacer. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłem, kiedy znów zadzwonił NUMER PRYWATNY, a po odebraniu z energią w głosie odezwał się... automat.

Jak się okazało, zostałem wybrany. Kiedy przypomniał mi się Matrix i podążanie za "białym królikiem", dowiedziałem się, że aby wygrać 50 000 złotych lub nowiutkie Audi, muszę tylko wysłać bezpłatny SMS.

Wygrywam.net i "QUIZ MILIONERZY"

Teraz poważnie. Nie jesteśmy wybrańcami, a to samo automatyczne nagranie i ten sam SMS otrzymują tysiące osób... Oto treść wiadomości:

GRATULACJE! Zadzwoniliśmy do Ciebie bo dziś wytypowany numer ********* może wygrać 50.000 zł lub AUDI. Ślij za darmo LOS na 80330 Koszt 0 zł! reg: wygrywam.net

Właściwie nie ma tutaj oszustwa. Jedyny problem to fakt, że ludzie nie czytają regulaminów. W telefonie i w SMSie zasugerowano, że wygrać można "za darmo". Tak naprawdę bezpłatny jest pierwszy SMS. Kto wygrywa w konkursie? Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Te zaś przyznawane są za poprawne odpowiedzi na stawiane pytania wysyłane SMSem. Każdy SMS kosztuje 4,88 zł, więc aby mieć jakiekolwiek szanse, nie wystarczy być "wybranym".

"QUIZ MILIONERZY" to nie pierwszy i nie ostatni taki konkurs. Jeśli naprawdę chcesz wziąć w którymś udział, najpierw dokładnie przeczytaj regulamin i sprawdź opinie o loterii w Internecie.


Komentarze (94)

  • nick...
  • 2011-06-11 11:07:32

Właśnie otrzymałam taki telefon i mam chęć zagrać ale moja renta to 854,00 zł więc chyba mnie nie stać na taką zabawę Gaga

  • świety
  • 2011-06-12 16:49:26

zeby się w to bawić trzeba mieć nieograniczoną ilość wolnego czasu no i jakies wolne ze 200 tyś zł...Garstka ludzi wygrywa wszystkie te konkursy.quizy itd..Jak jesteś frajerem-to powodzenia

  • nick...
  • 2011-06-12 18:22:50

naciaganie tylko klieta na kase anik nie wygrywa pa

  • nick...
  • 2011-06-13 12:18:38

jak mozna zablokowac takie sms,skad oni maja nasze numery tel jak nidgy nic nie wysyłałem ani w nic nie grałem jak dalej tak bedzie to złoze sprawe do sadu

  • Piotr
  • 2011-07-02 14:47:52

" Organizatorem konkursu „QUIZ MILION” zwanego (dalej „Konkurs”) jest Playlink SA z siedzibą w Krakowie, 30-552, przy ul. Wielickiej 72, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa XI Wydział Gospodarczy pod numerem 344062, NIP 6793015895 (dalej „Organizator”) " TO SA DOKŁADNE DANE ORGANIZATORA PSEUDO KONKURSU. JA WYSYŁAM ZGŁOSZENIE DO PROKURATURY O ZASYPYWANIE MNIE I PARU INNYCH OSÓB NIECHCIANYMI SMSAMI I TELEFONAMI . OFEROWANIE KŁAMLIWYCH OBIETNIC I NACIĄGANIE NA UKRYTE KOSZTY. WCZEŚNIEJ WYSŁAŁEM ŻĄDANIE USUNIĘCIA MOJEGO TELEFONU Z BAZY DANYCH FIRMY PLAYLINK. JEST TO ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM KARALNE I ZAKAZANE. IM WIĘCEJ OSÓB TO ZROBI TYM WIĘKSZE SZANSE ZE ZGŁOSZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA BĘDZIE UWZGLĘDNIONE. PROBLEM POLEGA NA TYM ZE NIKT NIE REAGUJE I POJEDYNCZE OSOBY NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ. WYSYŁAJCIE ZGŁOSZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA!!!!! TYLKO TAK ZLIKWIDUJEMY OSZUSTÓW I SPAMERÓW.!!!!!!!!

  • nick...
  • 2011-07-03 18:32:22

Kto mi powie jak zablokować tego oszusta? jesli numer jest nieznany!!!! KTO WYDAŁ ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE NIEZGODNEJ Z PRAWEM DZIAŁALNOŚCI1111111

  • jancio
  • 2011-07-04 18:20:10

Właśnie , ja już do nich napisałem ale jakoś nie ma odzewu, robią sobie jaja, a weszła ustawa o nękaniu wiec można pod to ich podstawić. Jak kolega wyżej napisał trzeba większej grupy żeby ich załatwić i zasypać prokuraturę pozwami. . A co do konkursów organizowanych przez takie firmy to proszę się nie dawać, wygrywają tylko nieliczni , którzy dobrze ( nawet bardzo ) z tego żyją ( można nawet przeczytać na stronie laureatów -ciągle ci sami ). To samo jest nawet przy organizowaniu przez Orange, Plus czy Era ( teraz T-mobile ), na 100 aut wygranych jest kliku laureatów którzy wygrywają po kilka kilkanaście sztuk

  • nick...
  • 2011-07-05 15:26:24

za tym spamem wygrywam.net stoi playlink.pl której firma Eurokoncept przekazuje numery podczas korzystania z ich usług za sprawą regulaminu na przykład DOTPAY.PL z tego co sam obcykałem BY ANULOWAĆ ZGODĘ: 1) "Zgodnie z Regulaminem konkursu Quiz Milionerzy dostępnym na stronie www.wygrywam.net, w przypadku, gdy Uczestnik chce cofnąć zgodę na otrzymywanie informacji o konkursie, należy na adres konkurs@playlink.pl przesłać mail zawierający numer telefonu Uczestnika oraz w temacie wiadomości wpisać słowo "ANULUJ". Proszę nie wysyłać innych treści w mailu, szczególnie imienia i nazwiska." to przesyłają mailem po kontakcie z nimi 2) wchodzimy na "http://www.dotpay.pl/reklamacja wpisując w treści słowa "brak zgody" oraz numer telefonu, którego dotyczy wycofanie zgody. Brak zgody można również przesłać pisemnie na adres Eurokoncept." to jest w regulaminie dotpay.pl należącego do Eurokoncept Najciekawsze jest to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sam numer telefonu nie traktuje się jako dane osobowe dlatego firmy zajmujące się rozsyłaniem spamu (w tym telefony na kartę w których nie podajemy swoich danych!) nadużywają obecnej sytuacji dzięki odpowiednio skonstruowanej ustawie! Dlatego bez porządnego prawa nadal będziemy wykorzystywani na każdym kroku podając swój numer telefonu.

  • nick...
  • 2011-07-05 15:28:05

za tym spamem wygrywam.net stoi playlink.pl której firma Eurokoncept przekazuje numery podczas korzystania z ich usług za sprawą regulaminu na przykład DOTPAY.PL z tego co sam obcykałem BY ANULOWAĆ ZGODĘ: 1) "Zgodnie z Regulaminem konkursu Quiz Milionerzy dostępnym na stronie www.wygrywam.net, w przypadku, gdy Uczestnik chce cofnąć zgodę na otrzymywanie informacji o konkursie, należy na adres konkurs@playlink.pl przesłać mail zawierający numer telefonu Uczestnika oraz w temacie wiadomości wpisać słowo "ANULUJ". Proszę nie wysyłać innych treści w mailu, szczególnie imienia i nazwiska." to przesyłają mailem po kontakcie z nimi 2) wchodzimy na "http://www.dotpay.pl/reklamacja wpisując w treści słowa "brak zgody" oraz numer telefonu, którego dotyczy wycofanie zgody. Brak zgody można również przesłać pisemnie na adres Eurokoncept." to jest w regulaminie dotpay.pl należącego do Eurokoncept Najciekawsze jest to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sam numer telefonu nie traktuje się jako dane osobowe dlatego firmy zajmujące się rozsyłaniem spamu (w tym telefony na kartę w których nie podajemy swoich danych!) nadużywają obecnej sytuacji dzięki odpowiednio skonstruowanej ustawie! Dlatego bez porządnego prawa nadal będziemy wykorzystywani na każdym kroku podając swój numer telefonu.

  • jmmjk4
  • 2011-07-06 17:58:13

Slij za darmo LOS,koszt 0zl,gdy tak zrobilem okazalo sie,ze i tak zaplacilem za tego sms,czy to nie jest wyludzenie pieniazkow,jezeli ktos pisze,ze jest darmowy to tak powinno byc,to sie nadaje do prokuratury za wyludzanie,

  • nick...
  • 2011-07-07 17:34:58

Ja po prostu zablokowałam połączenia z nmerów prywatnych i mam spokój z głupimi telefonami. Najbardziej zdumiewający jest fakt, że nigdzie się nie zgłaszałam i nie wiem skąd mają mój numer. OSZUSTWO

  • nick...
  • 2011-07-18 12:46:10

i do mnie dziś dzwonili!!!

  • Jan
  • 2011-07-18 13:37:02

Radzę natychmiast kasować te SMS-y. Życie złudzeniami jest dla naiwnych na których żerują naciągacze. Żadna loteria nie jest działaniem filantropa, raczej naciągacza...

  • <<Orion>>
  • 2011-07-18 16:12:12

Ja proponuję dowiedzieć się gdzie mają siedzibę lub miejsce zamieszkania-złapać oszustów i za każdą oszukaną złotówkę wypłacić premię w wysokości jednego bata lub kija-do wyboru.A tymczasem co robi prokuratura,że nie ściga z urzędu takich oszustów?

  • nick...
  • 2011-07-19 15:23:34

no za 0 zł ale póżniej za 5 a gdzie to pisze na jakim sms naciągacze i tyle

  • nick...
  • 2011-07-19 15:23:35

no za 0 zł ale póżniej za 5 a gdzie to pisze na jakim sms naciągacze i tyle

  • Dobry Przyjaciel
  • 2011-07-21 16:50:32

W tego typu konkursach najgroźniejsze są płatne SMSy przychodzące - inaczej subskrypcja lub SMS PR MT - Przychodzący SMS Specjalny. Z regulaminu, w tym quiz’ie: "Dzienny koszt otrzymania wiadomości SMS informującej o dostarczeniu Extrapunktów w ramach SUBSKRYPCJI wynosi 3 zł netto / 3,69 zł brutto". Niestety firma Playlink SA nie udostępnia oficjalnie informacji jak się to aktywuje subskrypcje, ani (co ważniejsze) jak się z niej rezygnuje. Informacje te otrzymuje się SMSem, w regulaminie nie podali (ciekawe dlaczego!?).

  • obywatel
  • 2011-07-23 10:54:23

jak nie przestaniecie nękać telefonami i sms to skieruje sprawę do sżdu za nękanie , odczepcie się buraki bo owas inaczej nie morzna powiedzieć- natrętni jak świnai przy korycie

  • obywatel
  • 2011-07-23 10:54:24

jak nie przestaniecie nękać telefonami i sms to skieruje sprawę do sżdu za nękanie , odczepcie się buraki bo owas inaczej nie morzna powiedzieć- natrętni jak świnai przy korycie

  • nick...
  • 2011-07-24 12:02:16

mhmmm... do mnie tez wlasnie zadzwonili... ;]

  • inka
  • 2011-07-24 12:02:18

mhmmm... do mnie tez wlasnie zadzwonili... ;]

  • ja
  • 2011-07-24 12:45:20

Złodzieje

  • nick...
  • 2011-07-24 18:50:12

a to oszusci do mnie tez dzwonili i poslali sms

  • mis
  • 2011-08-09 15:36:26

Naciagacze - odpuscie sobie wszystkie takie konkursy czy to z orange czy inne tam takie...

  • MarcinR90
  • 2011-08-10 15:20:31

Ludzie jak do mnie zadzwonili to mi kase z konta zeżarło ;/

  • nick...
  • 2011-08-14 22:26:49

Nigdy niczego u nich nie kupowałem, ani nie wysyłałem sms-ów, chociaż namierzyłem winowajcę. Kupowałem niedawno w jednym sklepie online i na swoje nieszczęście pokusiłem się na płatność przez dotpay.com Po otrzymaniu znanego już Wam telefonu postąpiłem zgodnie z precedurą (tylko dlaczego to ja mam tracić czas na takie bzdury?!) i otrzymałem odpowiedź drogą mailową: "Witam, W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie informujemy, że korespondencja jest w trakcie przetwarzania. Przypominamy, że: Organizator korzysta legalnie i nie przetwarza wraz z numerami telefonów danych abonenta w związku z czym informacja o numerze nie stanowi danych osobowych (Art. 6 ust 1.2 i 3 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych). Najczęściej zadawane pytania: W jakiś sposób mój numer mógł znaleźć się w bazie rozsyłkowej konkursu? Numery znajdujące się w posiadanej przez nas bazie numerów, to numery, których Użytkownicy skorzystali za pośrednictwem danego numeru z usług bazujących m.in. na SMS/MMS Premium oferowanymi przez firmę Eurokoncept i tym samym wyrazili zgodę na otrzymywanie treści promocyjnych. Proszę zwrócić uwagę, że par. 8 Regulaminu tej usługi stanowi: "Dokonując zakupu Produktu lub pobrania darmowego Produktu Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie informacji związanych z Produktami oferowanymi przez Eurokoncept, darmowych Produktów Eurokoncept jak również informacji na temat promocji, konkursów oraz innych działań komercyjnych prowadzonych przez Eurokoncept oraz jego Klientów. Powyższa zgoda dotyczy w szczególności informacji otrzymywanych w formie SMS, MMS, IVR (komunikatów głosowych) oraz darmowych Produktów przesyłanych za pośrednictwem WAP Push na numer telefonu Użytkownika. W przypadku braku zgody na otrzymywanie powyższych treści Użytkownik prześle z formularza dostępnego pod adresem http://www.dotpay.pl/reklamacja informację wpisując w treści słowa "brak zgody" oraz numer telefonu, którego dotyczy wycofanie zgody. Brak zgody można również przesłać pisemnie na adres Eurokoncept." http://www.dotpay.pl/Informacje/Regulaminy_serwisu_Dotpay/Regulamin_serwisow_sms Ponadto informujemy, że informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie (Art. 10 ust. 2 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną). Jak mogę usunąć mój numer telefonu z bazy rozsyłkowej konkursu? Zgodnie z Regulaminem konkursu Quiz Fortuna dostępnym na stronie www.wygrywam.net, w przypadku, gdy Uczestnik chce cofnąć zgodę na otrzymywanie informacji o konkursie, należy na adres konkurs@playlink.pl przesłać mail zawierający numer telefonu Uczestnika. Prosimy w temacie wiadomości wpisać słowo "ANULUJ". Proszę nie wysyłać innych treści w mailu, szczególnie imienia i nazwiska. Numer telefonu Uczestnika zostanie usunięty z bazy rozsyłkowej konkursu w ciągu czterech dni roboczych". Sama forma odpowiedzi wskazuje, że doskonale wiedzą, że stąpają po cienkim lodzie, a do tego zdałem sobie sprawę, że podczas procesu płatności nigdzie nie podawałem mojego numeru telefonu. Kto go miał? Właściciel sklepu online. A co jaka jest informacja w profilu w miejscu na dane do faktury? „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zamówienia przez sklep internetowy blabla. Wszelkie dane osobowe podawane podczas procesu zamawiania służą wyłącznie do realizacji zamówienia i nie są udostępniane innym instytucjom ani osobom trzecim. Pozyskiwanie i przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych /Dz. U. Nr 133, poz. 883 z pózń. zm.” Ale jest mały haczyk. W polityce prywatności jest napisane: „Poza celami, którym służy sklep blabla, administrator serwisu zbiera informację o Użytkowniku w następujących celach: (…) wysyłanie do Użytkowników informacji o produktach, usługach i promocjach sklepu blabla, lub jego partnerów (kluczowe słowo, jak sądzę). Wniosek? Czytamy wszystkie regulaminy, a niektóre firmy omijamy łuuuuukiem.

  • zniesmaczony
  • 2011-08-14 22:27:42

Nigdy niczego u nich nie kupowałem, ani nie wysyłałem sms-ów, chociaż namierzyłem winowajcę. Kupowałem niedawno w jednym sklepie online i na swoje nieszczęście pokusiłem się na płatność przez dotpay.com Po otrzymaniu znanego już Wam telefonu postąpiłem zgodnie z precedurą (tylko dlaczego to ja mam tracić czas na takie bzdury?!) i otrzymałem odpowiedź drogą mailową: "Witam, W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie informujemy, że korespondencja jest w trakcie przetwarzania. Przypominamy, że: Organizator korzysta legalnie i nie przetwarza wraz z numerami telefonów danych abonenta w związku z czym informacja o numerze nie stanowi danych osobowych (Art. 6 ust 1.2 i 3 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych). Najczęściej zadawane pytania: W jakiś sposób mój numer mógł znaleźć się w bazie rozsyłkowej konkursu? Numery znajdujące się w posiadanej przez nas bazie numerów, to numery, których Użytkownicy skorzystali za pośrednictwem danego numeru z usług bazujących m.in. na SMS/MMS Premium oferowanymi przez firmę Eurokoncept i tym samym wyrazili zgodę na otrzymywanie treści promocyjnych. Proszę zwrócić uwagę, że par. 8 Regulaminu tej usługi stanowi: "Dokonując zakupu Produktu lub pobrania darmowego Produktu Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie informacji związanych z Produktami oferowanymi przez Eurokoncept, darmowych Produktów Eurokoncept jak również informacji na temat promocji, konkursów oraz innych działań komercyjnych prowadzonych przez Eurokoncept oraz jego Klientów. Powyższa zgoda dotyczy w szczególności informacji otrzymywanych w formie SMS, MMS, IVR (komunikatów głosowych) oraz darmowych Produktów przesyłanych za pośrednictwem WAP Push na numer telefonu Użytkownika. W przypadku braku zgody na otrzymywanie powyższych treści Użytkownik prześle z formularza dostępnego pod adresem http://www.dotpay.pl/reklamacja informację wpisując w treści słowa "brak zgody" oraz numer telefonu, którego dotyczy wycofanie zgody. Brak zgody można również przesłać pisemnie na adres Eurokoncept." http://www.dotpay.pl/Informacje/Regulaminy_serwisu_Dotpay/Regulamin_serwisow_sms Ponadto informujemy, że informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie (Art. 10 ust. 2 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną). Jak mogę usunąć mój numer telefonu z bazy rozsyłkowej konkursu? Zgodnie z Regulaminem konkursu Quiz Fortuna dostępnym na stronie www.wygrywam.net, w przypadku, gdy Uczestnik chce cofnąć zgodę na otrzymywanie informacji o konkursie, należy na adres konkurs@playlink.pl przesłać mail zawierający numer telefonu Uczestnika. Prosimy w temacie wiadomości wpisać słowo "ANULUJ". Proszę nie wysyłać innych treści w mailu, szczególnie imienia i nazwiska. Numer telefonu Uczestnika zostanie usunięty z bazy rozsyłkowej konkursu w ciągu czterech dni roboczych". Sama forma odpowiedzi wskazuje, że doskonale wiedzą, że stąpają po cienkim lodzie, a do tego zdałem sobie sprawę, że podczas procesu płatności nigdzie nie podawałem mojego numeru telefonu. Kto go miał? Właściciel sklepu online. A co jaka jest informacja w profilu w miejscu na dane do faktury? „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zamówienia przez sklep internetowy blabla. Wszelkie dane osobowe podawane podczas procesu zamawiania służą wyłącznie do realizacji zamówienia i nie są udostępniane innym instytucjom ani osobom trzecim. Pozyskiwanie i przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych /Dz. U. Nr 133, poz. 883 z pózń. zm.” Ale jest mały haczyk. W polityce prywatności jest napisane: „Poza celami, którym służy sklep blabla, administrator serwisu zbiera informację o Użytkowniku w następujących celach: (…) wysyłanie do Użytkowników informacji o produktach, usługach i promocjach sklepu blabla, lub jego partnerów (kluczowe słowo, jak sądzę). Wniosek? Czytamy wszystkie regulaminy, a niektóre firmy omijamy łuuuuukiem.

  • asd
  • 2011-08-16 19:42:20

Witam, Wydaje mi się, że warto zjednoczyć się do wspólnego pozwu przeciwko takiemu naciąganiu klientów. Jednakże, to może trwać wieki zanim dojdzie do czegokolwiek. Na tą chwilę warto zrezygnować, czyli zgłosić u każdego z operatorów brak zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych, otrzymywania materiałów reklamowych itp. Każdy operator dodatkowo reklamuję się poprzez smsy oraz próbuje zdobyć klienta właśnie w taki sposób. Wydaje mi się, że takie działanie każdego z nas może być małym ciosem wymierzonym w operatorów. Dziasiaj wyłaćzyłem takie usługi oraz niezgodziłem sie na przetwarzanie moich danych osobowych, gdzie Pani z okienka :-) próbowała mnie zachęcić abym chociaż nie wyłączał zgody na tylko wyłączność mojego operatora - czykli jak wyżej chodzi o ich materiały reklamowe.... Powodzenia

  • nick...
  • 2011-08-18 11:28:39

zlodzieje i tyle kolem bym pognam jak spotkam

  • nick...
  • 2011-08-18 13:20:55

banda oszustow....

  • nick...
  • 2011-08-18 13:58:31

d mnie też dziś zadzwonili i dałam się wciągnąć.....:( Po pewnym czasie odpisywania na sms-y (wiadomo za 5, ale gwarantowana wygrana itd...) oświeciło mnie żeby sprawdzić tą "cud loterię" w internecie i wtedy szok! (wiem jestem naiwna i teraz za to zapłacę 250 zł) Po przeczytaniu Waszych opinii napisałam do "nich" sms, że "to jest oszustwo i proszę o zwrot w/w kwot oraz zaprzestanie wysyłania sms-ów do mnie pod groźbą pozwu sądowego!" i pskutkowało. Przestali wysyłać sms - z konkursowymi pytaniami. Morał z tego taki:NIE BIERZCIE UDZIAŁU W TEGO TYPY KONKURSACH CHOĆBY WAM PROPONOWALI MILIONY! Napisałam to (załamana wydatkiem i tym, że dałam się nabrać) ku PRZESTRODZE.

  • nikogda nie ma w doma i na telefonie
  • 2011-08-18 18:42:43

witam na wstepie powiem ze jest to nie pierwsza firma która wykorzystuje luki prawa tak samo robi to telewizja Polska czy tez inne firmy jak radio czy telefonia wychodze z załozenia ze kazda wygrana juz jest z góry oddana jakims pociotkom czy tez znajomych i dla mnie jest to jeden wielki pic na wode pratyki takich firm to ukrywanie np umów [przykład pobieraczek pl][ o zgrozo strona która zajmuje sie piractwem bo tylko tak mozna nazwac strone która udestepnia materiały do sćiagnia]gdzie po 10 dniach dowiadujecie sie ze macie do zapłaty 100 złotych za rok z góry wiec rada zanim gdzies sie zalogujecie przeczytajcie regulamin zanim klikniecie akceptuje co do tych loterii na prawde odradzam szkoda waszych pieniązków na wysyłanie sms w ogóle nie odpowiadajcie na nieznane nr ja takie odzucam od razu bez odbierania nastepnie idzcie do swojego salonu i zablokujcie ta opcje tak samo zablokujcie opcje aby nie dostawac zadnych informacji od swojego operatora macie swój telefon czy to na doładowanie czy na obonament i płacicie tylko tyle ile wydwonicie póki co musimy sie meczyc nie ma w rzadzie nikogo kompetnego aby poprawic ten stan rzeczy podejrzewam ze pewnie kilku wzieło w łape aby były własnie takie bramki aby mozna było obesć prawo jak wejdziecie w ustawy zobaczycie co rusz jakis przykład własnie takich bramek ustawa nakazuje ale poprawka z dnia ...... kodeksu ...ustawy takiej i takiej i obejscie juz jest takie furtki daja sygnał dla wszelakich oszustów na wyciaganie naszych ciężko zarobionych pieniedzy i nabijaniu im kabzy pozdrawiam z nadzieja ze wrescie cos ktoś z tym zrobi

  • nick...
  • 2011-08-22 22:40:23

witam, pisałam wcześniej, że dałam się oszukać i miałam nadzieję, że mam problem z głowy,ale oni nie odpuszczają i wysyłają do mnie sms o "rzekomej wygranej" oraz proszą o podanie nazwiska celem przekazania nagrody. Napisałam do nich sms by wysłali mi treść" protokołu przekazania nagrody" (jaki rzekomo został sporządzony oraz podali nazwisko osoby przekazującej nagrodę i skontaktowali się ze mną telefonicznie lub całkowicie zaprzestali nękać mnie sms-ami, lecz skutek jest taki, że codziennie wysyłają mi smsy. Dziś przysłali info z hasłem, że mój nr lub inny (fałszywy zresztą bo dzwoniłam) wygrywa, trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie. Już mam dość tej cud loterii oraz nagabywania wiadomościami, które przychodzą o różnych porach. Zablokowałam już odbieranie telefonów zastrzeżonych, i spróbuję zablokować odbieranie sms z ich nr, bo to już przekracza wszelkie granice. Może ktoś z Was miał podobny problem, bardzo proszę o radę co dalej z tym zrobić. Dziękuję.

  • agata
  • 2011-08-24 12:51:27

Bardzo chcialabym zablokowac odbieranie telefonow zastrzezonych, ale niestety nie wiem jak to zrobic w swoim telefonie - mam go od kilku dni. Samsung monte - czy ktos moze cos wie ? Meczace to otrzymywanie sms, wydzwanianie kilka razdy dziennie, a rekord pobili dzwoniac o 5 rano!!!!

  • nick...
  • 2011-09-06 16:17:19

Recepta no to jest prosta : trzeba po prostu zrozumieć, że za darmo to NIC !!! nie ma i NIE odpisywać. Za darmo to można co najwyżej dostać w gębę i to nie zawsze, bo czasami trzeba kogoś wynająć żeby komuś obili gębę. pozdrawiam

  • gniew
  • 2011-09-10 18:58:21

W dniu dzisiejszym dostałem sms z numeru 80330, ale nie czytałem go. Jestem abonentem jednej z czterech sieci gsm. Pierwsze co zrobiłem, to wpisałem w wyszukiwarce 80330 sms i wertując fragmenty treści z wyszukiwania klikam na ares www waszego forum. Podejrzewam operatorów gsm o dostarczanie numerów telefonów takim kryminalistom. Z wcześniejszych wypowiedzi widzę GIGANTYCZE WKURZENIE tych, co stali ofiarami tej przestępczej firmy. Nie wykluczam że ta firma zatrudnia hakerów, aby po wysłaniu sms-a na darmowy numer firma każe wpisać kwotę netto, co skutkuje nielegalny przelew na konto bankowe w raju podatkowym! Tak działają firmy zakładane przez kryminalistów. A co do wiadomości, to pierwsza od 80330. Trzeba zmusić operatorów gsm, aby sprawdzali wszystkie fora dyskusyjne pod kątem najdrobniejszych przypuszczeń, że firma wysyłająca wiadomości sms, mms lub e-mail jest przestępcza!!!!! Przy podpisaniu umowy/aneksu zakazać umieszczania numeru w książce telefonicznej, bo nękanie (stalking) przez różne firmy/osoby kryminalne będzie "wieczny". A gdyby taki stalking i spam zamienić w "armagedon" takich firm i ludzi, to powinna nastąpić ostra redukcja o 99%, a pozostały 1% to przysłowiowy rodzynek (marzenie miliardów ludzi na tej planecie)! Nie miałem możliwości chodzić do liceum, uniwersytetu i na inne wyższe uczelnie krajowe i zagraniczne, ale dokiedy takie pijawy nie zostaną zgładzone, to wszyscy będziemy bezprawnie wykorzystywani!

  • Jack
  • 2011-09-29 20:45:43

cóż każdy z nas dostaje codziennie co najmniej kilka sms. Ale najgorsze są z numerów zastrzeżonych. "Tępactwo" tych "wysyłających polega na tym , iż oni są już pewni na 50 % , że robią to nielegalnie do końca. Ale Przecież "afery hazardowej" przecież nie było !? Wszystko jest ok !? Naciągają nas , ale już się "boją"! I dobrze niech szukają naiwnych w kosmosie...

  • janusz
  • 2011-10-08 16:41:32

Od samego rana jestem nękany przez te Karaluchy !!!! Czy jest w tym kraju ktoś co zrobi z tym porządek ????

  • nick...
  • 2011-10-16 13:59:17

mnie napadli też, k.... chciałem pospać po tygodniu pracy, ten gnój z Playling pewnie ma z nas bekę, i słusznie, bo jestesmy bezradni

  • nick...
  • 2011-10-18 16:39:16

na tel.że mój numer został wybrany i odpowiedziałem żeby się od.......li od mojego numeru i otrzymałem s.m.s czy chcę 100tys czy mercedes T.Mobile jest oplecione pajęczyną oszustów wyłudzaczy i złodziei w przysłanych s.m.s.nie informują o pełnoletności i tak okradają małolatów nie informują o kosztach s.ms.ile zabiorą ,są to hieny,gnidy, i karaluchy,by mi dali spokój zmieniłem numer tel. przeszedłem do innego operatora który jeszcze nie jest skorumpowany jest to operator Polski

  • nick...
  • 2011-10-24 12:38:52

Jawne złodziejstwo, ja kupiłam nowy starter do telefonu, pozbyłam się tych Złodzieji. W Biurze Obsługi Klienta blokują tych chamów.

  • aligator
  • 2011-11-04 11:13:53

po jakiego diabła wyskakuje reklama w internecie , pisze prace ,że wygrałam telefon a to nieprawda chamstwo ,kłamstwo i za cholerę nie mogę wykasować.!!!!!!!!!!!

  • wert
  • 2011-11-04 20:43:13

dziady

  • alfastar
  • 2011-11-05 17:33:27

Ja wysłałem na ten numer treść "Anuluj" i dostałem w odpowiedzi: TREFIŁEŚ IDEALNIE......... i drugi sms byl ze wygrałem i mam wybrać nagrode i wyslec sms. Przecież to śmieszne co robią ci złodzieje

  • kasandra
  • 2011-11-09 13:38:19

Właśnie śmieszne,nic dodać nic ująć.Rozbój w biały dzień.

  • riko
  • 2011-11-09 15:08:38

A można to jakoś wyłączyć? Bo dzwonią dziennie po kilkadziesiąt razy a nie mogę wyłączyć telefonu...

  • BOBO
  • 2011-11-21 16:27:48

A JAK MA SIĘ TO DO KONKURSÓW SMS ORGANIZOWANYCH PRZEZ RADIO ZET LUB RMF FM DZWONIĄ DO LUDZI I / KTÓRZY WYSŁALI SMS POTWIERDZAJĄ HASŁO I WYGRYWAJĄ PIENIĄDZE I WTYM MOMENCIE W SŁUCHAWCE SŁYCHAĆ ODGŁOSY RADOŚCI CO WY NATO CZY TO LIPA??????????PISZCIE NA TEN TEMAT MORZE BĘDZIE OBALONY MIT WYGRANYCH. WY////////??????///?/ //

  • Marta
  • 2011-12-05 14:41:32

te gnoje mnie też nękają

  • FRED
  • 2011-12-05 21:05:49

ludzie pomóżcie jak dobrać im się do dupy od czego zacząć ?

  • gregorio
  • 2011-12-06 11:27:07

ujawnij się oszuście żebym mógł ci wyprawić zjebki a twój konkurs mam głęboko w dupie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • TaurusTheBlack
  • 2011-12-06 14:58:15

Wygrywam.net jest, jak to Pani w BOKu DotPay.pl stwierdziła, ich kontrahentem i dokonując płatności SMS poprzez DotPay akceptujemy regulamin, który upoważnia DotPay do przekazywania numeru innym podmiotom celem komunikacji marketingowej. Aby pozbyć się tych SMSów, wystarczy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta DotPay.pl i poprosić o wpisanie naszego numeru na listę NoSpam. To powinno załatwić sprawę Quizu Milionerzy.

  • basia
  • 2011-12-06 16:42:56

Do mnie też wydzwaniał nieznany numer z jakiejś loterii, musiałam wyłączyć akceptowanie nrów zastrzeżonych. Dla zainteresowanych podaję włączenie blokowania połączeń od numerów zastrzeżonych Orange: SMS o treści AKT BPA pod 8087 lub *110*71# Plus: za pomocą Plus Online lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta - 2601 lub 601 102 601 T-Mobile: za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta - 602 900 000 lub 22 413 69 96 Play: *111*114*1# wyłączenie usługi Orange: SMS o treści REZ BPA pod 8087 lub *110*71*00# Plus: za pomocą Plus Online lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta - 2601 lub 601 102 601 T-Mobile: za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta - 602 900 000 lub 22 413 69 96 Play: *111*114*2#

  • BASIA_21_1990
  • 2011-12-07 17:17:22

Po co tu grać jak zabierają za dużo kasy po prostu są złodziejami.Przed chwila do mnie dzwonili i wysyłają mi tu smsy .

  • p17
  • 2011-12-08 16:49:35

Pani Basiu!Dziękuję za informację,jestem w plusie i już zablokowałem tych złodziei ,dręczycieli-czyli:wygrywam.net

  • adam102
  • 2011-12-13 15:48:23

Przed chwilą do mnie zadzwonili, wysłali SMS-a. Nie reaguję na takie konkursy. Jeżeli każdy by nie reaował to ci oszuści poszliby z torbami. Polacy są naiwni i dają się bezkarnie skubać.

  • gramiada
  • 2011-12-13 19:36:06

Też dostałam takiego smsa! Do kretynek się nie zaliczam:) Mam nadzieję, że na tym koniec bo pomimo tego, że nie wysyłałam"pustego smsa" w Loterii Chajzera to bombardowali naiwnymi informacjami lawinowo! Idiotów nie brakuje bo naiwniaków pełno!

  • hack
  • 2011-12-14 12:04:24

a może tak zmasowany atak hakerski na ich serwerownie to może by się w końcu odczepili od "naiwnych(w tym biedne dzieci)"

  • Tomasz
  • 2011-12-16 16:05:09

NAWET JA DAŁEM SIĘ WROBIĆ,w ten pseudo konkurs.Ale zanim wysłałem jakikolwiek smsa robie kopie.Przy rachunku będę składał wniosek do operatora o pokrycie kosztów za udostępnienie mojego nr telefonu wprowadzenie mnie w błąd.Co osiągnę? zobaczymy. Zbierzmy się i postarajmy się wygrać.Piszcie na tomasz-rex@wp.pl Postaram się zebrać wnioski i zobaczymy.Mam nadzieję,że prokuratura w tym naszym państwie wreszcie zadziała.Czekam na posty.

  • zenek
  • 2011-12-19 07:06:27

Kierujcie wnioski pisemne do odpowiednich dla swojego rejonu Urzędów Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prokuratorzy nie chcą sobie tym głowy zawracać, a może sami w tym siedzą.

  • elb
  • 2012-01-18 11:39:45

Gdyby było to takie proste, tylko gdzie wówczas zarobek dla tych, co to wymyślają? Ja za to bym karał! Tych, którzy biorą udział w tych bzdurach również ;)

  • roki
  • 2012-01-21 12:50:51

dostaje obłędu jak przychodzi mi sms od wap push i to na muj koszt. ale wariatuw nie brakuje,niech ci złodzieje się zastanowią

  • Wera
  • 2012-01-27 10:01:52

Witam do mnie też zadzwonili i dostałam esemesa . Rozwiązanie jest proste !!!!!!! . zadzwoniłam do operatora sieci swojej i poprosiłam o zablokowanie wszystkich połączeń na otrzymywanie informacji handlowych od PTC i Partnerów . Pozdrawiam

  • max
  • 2012-01-27 15:27:32

Wera nie ciesz się tak bardzo. „Zablokowanie wszystkich połączeń na otrzymywanie informacji handlowych od PTC i Partnerów „ chyba nic ci nie pomoże. To co zrobiłaś spowoduje że nie będziesz dostawać sms-ów czy telefonów w sprawie promocji twojego operatora, typu możesz mieć nowy telefon itp. Niektórzy nie bardzo rozumieją zasad tego typu konkursów. Konkurs ten nie ma nic wspólnego z żadnym operatorem telefonii. Nr telefonu z którego dzwonią jest ukryty a zastrzec numer może każdy i ty też , jak niby operator ma wiedzieć że to ci z konkursu ? W t-mobile powiedzieli mi że oni tzn. operator nigdy nie dzwonią z tel zastrzeżonego, ukrytego. Trochę popytałem i wygląda to tak . Pod treścią sms-a jest nazwa tego kto go wysłał, czyli MOBILTEK- jakieś Centrum Technologii mobilnych. Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A. z siedzibą w Krakowie ul. Bożego Ciała 31 31-059 Kraków tel. +48 (012) 432 68 60 fax. +48 (012) 432 69 00 Zadzwoniłem do nich -dział reklamacji. Dostałem odpowiedź , że oni są właścicielami tylko nr sms- 7214 i udostępniają go firmie PLAYlink a ona wysyła smsy i wydzwania- z telefonami MOBILTEK nie ma nic wspólnego.. PLAYlink S.A. Adres: Wielicka 72, 30-552 Kraków Tel.: (012) 688-26-60 Fax: (012) 688-26-69 W przeciwieństwie do MOBILTEK .w PLAYlink S.A. Na okrągło jest komunikat „wszyscy konsultanci są zajęci, prosimy o oczekiwanie „ . Czekamy 5,10 min i nabijamy kasę swojemu operatorowi a być może też PLAYlink S.A. Jeśli ma jakąś umowę z operatorami telefonicznymi i zbiera jakąś prowizję za dzwonienie do nich. Nazwa MOBILTEK jest podobna do T-Mobile ale nie mają ze sobą nic wspólnego. Dowiedziałem się też w ich bazie (PLAYlink S.A.) są telefony tylko takie które brały udział w serwisach internetowych gdzie w regulaminie jest „że korzystając z serwisu „użytkownik zgadza się na przysyłanie mu informacji marketingowych” ? Podobno wysyłając np. sms na Orkiestrę Świątecznej Pomocy ,czy inne tego typu można stać się klientem tych konkursów ! Chyba lepiej „odrzucać „ połączenia z nr nieznanych ale często prywatne osoby -nasi znajomi mają też zastrzeżone numery. Swoją drogą powinno się walczyć z praktyką kiedy firmy dzwonią do nas z nr nieznanych, tak robią firmy telekomunikacyjne- choćby tpsa- podczas takich połączeń można zmienić warunki umowy itp. , banki itp. Praktycznie potem nie można ustalić kto do nas faktycznie dzwonił ?

  • max
  • 2012-01-27 15:50:09

Pomyliłem nr sms-a chodzi o 7421 (a nie 7214 jak napisałem wcześniej).

  • Wera
  • 2012-01-27 22:15:02

MAX masz racje to co ustaliłeś ...Do mnie NIKT nie dodzwoni się z numeru zastrzeżonego mam blokadę automatycznie połączenia są odrzucane i mam spokój .... Dobrze , że można przeczytac na forum różne ostrzeżenia i skorzystać z rad fajnych ludzi ...

  • mkkm
  • 2012-02-02 23:17:09

o

  • mb5851
  • 2012-02-03 22:10:28

KTO "PRZYCIĄŁ" mój komentarz???.

  • max
  • 2012-02-04 12:27:46

Chyba "wyciął" bo go nie ma wcale ?

  • Ala
  • 2012-02-08 14:13:19

do mnie zadzwonili i wyświetlił się numer: +48 22 320 53 11

  • ewelina
  • 2012-02-08 17:27:00

do mnie zadzwonili usłyszalam w słuchawce " wygrałeś.." odrzuciłam połączenie! trwało jakieś 5 sekund a z konta poszło 20 groszy!! ODRZUCAJCIE POLACZENIA OD NUMERU 22 320 05 311 bo DZWONIA NA TWÓJ KOSZT !!!! Ciekawe ile zabiera za 1 minute ich słuchania ! OSZUSCI

  • KIDA
  • 2012-02-08 17:28:26

jak dzwonia kasa leci ci z konta mi za 5 sekund zabralo 20 groszy!! OSZUŚCI

  • BAD_MAN_
  • 2012-02-08 21:13:07

Trzeba się skrzyknąć i bandę łobuzów-oszustów nauczyć co to uczciwość i pokazać im ich miejsce....

  • angry!
  • 2012-02-09 18:16:44

7421 - trzeba wysłać sms ANULUJ na 80330; radio zet 7223 trzeba wysłać sms STOP na 80910. Obydwa nr są darmowe. info jest w regulaminie ale dobrze ukryte, dla 7421 najpierw piszą, że trzeba napisać mail a dopiero na końcu, że można też sms-em. Jak wyślesz im swój e-mail, to mają dodatkowe dane! Radio Zet przegięło jeszcze bardziej, w regulaminie napisali tylko, że należy wyslać STOP na....numer bezpłatny podany na www.radiozet.pl - i szukaj wiatru w polu, gdzie na tej stronie może być ten numer - ale moja determinacja i spryt był większy - od razu google i "bezpłatny numer radiozet" no i bach - jest! w zakładce pomoc w innej zakładce Konkurs...kto by tam go znalazł? Dobrze wiedzą, że nikt tam nie zagląda, tylko szuka regulaminu, żeby zastopować! gnidy!

  • nokian
  • 2012-02-11 14:40:53

ja z braku czasu nie mogłem zajrzeć w szczegółowe treści moich rachunków,od listopada dostawałem co drugi dzień sms-a treści ,,Super Gry Java-Wejdź na http://www....itd" ,traktowałem to jak jakąś reklamę.nie miałem pojęcia,że za każdy otrzymany sms osobą którą płacę jestem ja,przecież to kradzież,po przeliczeniu wszystkich smsów wyrwali ode mnie ponad 200zł,ja chcę tę kasę z powrotem,nie wiem skąd dorwali mój nr,czy ktoś odzyskał pieniądze?

  • teresa
  • 2012-02-13 19:43:18

Kto wie jak odzyskać pieniądze od naciągaczy WAP Specjalny SMS INFO,WAP Specjalny SMS DIAMENTY,WAP Specjalny SMS FUN.Proszę o informację.

  • Krzysztof
  • 2012-02-13 22:33:33

Ci złodzieje codziennie przysyłają wiadomości i czy je czytasz czy nie płacisz za nie! Jutro sprawę kieruję do Prokuratury o nękanie! I tak nie zapłacę za te połączenia! W sierpniu zablokowałem poprzez Jeszcze ERĘ wszystkie Gry itp. był spokój i się zaczęło! Krzysztof.

  • TTW!
  • 2012-02-19 11:52:57

SMS można zabllokować, rezygnyjąc z tej usługi zupełnie.

  • ys
  • 2012-02-23 16:47:48

Wysłałem emaila z prośbą o usunięcie mojego numeru telefonu z ich bazy danych i otrzymałem w odpowiedzi emaila z auturespondera: Zgodnie z Regulaminem konkursu dostępnym na stronie www.wygrywam.net, w przypadku, gdy Uczestnik chce cofnąć zgodę na otrzymywanie informacji o konkursie, należy na adres konkurs@playlink.pl przesłać mail zawierający numer telefonu Uczestnika. Prosimy w temacie wiadomości wpisać słowo "ANULUJ". Proszę nie wysyłać innych treści w mailu, szczególnie imienia i nazwiska. Numer telefonu Uczestnika zostanie usunięty z bazy rozsyłkowej konkursu w ciągu czterech dni roboczych. zobaczymy czy się dostosują:)

  • aga
  • 2012-03-02 14:49:19

ja napisałam im "spierd......." a oni żebym szybko wybrała nagrodę-pilne! Passat lub inny saamochód. Te komunikaty generuje komputer.Radzę ignorować i uczulić dzieci, aby usuwały takie sms-e.

  • MałaMi
  • 2012-03-04 21:03:18

do mnie też dziś zadzwonili,dobrze że przeczytałam ten artykół,to się nie dałam nabrać.Wiem ze w życiu nie ma nic za darmo ale zawsze człowiek ma jakąś nadzieję...

  • Bartosz Kaźmierczak
  • 2012-03-31 21:27:17

Aby się nie dać tak szantażować gdy przeczytałeś regulamin każdego konkursu lub loterii SMS. Jak sprawdzałeś to się ratuj tą metodą od tych: "SMS'ów". Wpisując metodę odczepiającą od ciebie są te słowa SMS: ("STOP" i Inny który możliwy) - i wyślij SMS na ten swój ulubiony numer który zacząłeś grać, I powinni cię przeprosić za szkalowanie tymi: "SMS'ami", na twój numer telefonu komórkowego. Jak ja bo próbowałem przez usługę usuń-dane. I nie skutkowało, przeżałem neta w youtube i tam film mi poradził jak wywalić mój numer telefonu. Wysłałem: "SMS'a" o treści: "STOP", na numer który zacząłem grać. I odczepili się od damnie z moim numerem telefonu komórkowego w: "TVP"?.

  • mike
  • 2012-04-16 17:32:55

wyslalelm na ten numer 80330 i zaraz sms wybierz nagrode passaty audi i h..j wie co jeszcze. napisze do heyah niech mi pomoga a jak nie to zmieniam operatora. bo coz innego począć

  • alcapone
  • 2012-04-16 21:12:11

Niech szukają głupszych od siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Andre
  • 2012-04-17 16:28:41

Rozwiązanie problemu: Numer SMS premium (ten płatny, czyli +7421) dodajemy do czarnej listy blokowanych numerów. Np na telefonie z Androidem jest darmowa aplikacja do tego: "Mobile manager". Teraz już nikt nie będzie nękał z tego numeru. Następnie wysyłamy jak najwięcej wiadomości SMS na DARMOWY numer 80330. My za niego nic nie zapłacimy, ALE ORGANIZATOR KONKURSU PŁACI ZA KAŻDY OTRZYMANY SMS NA TEN NUMER!. Co prawda nie są to jakieś duże kwoty, ale jeśli wyślemy kilkaset sms-ów dziennie, to kara dla niego może już być dotkliwa :-). W tym celu piszemy jakiegoś długiego SMS (większość nowych telefonów pozwala wysłać kilka wiadomości w jednej) i zapisujemy taki SMS jako szablon lub kopiujemy do pamięci podręcznej. I WYSYŁAMY :-)

  • nana
  • 2012-04-17 19:54:41

nr telefonu z którego do mnie dzwonili z tym konkursem: 223205312

  • daniel
  • 2012-04-17 21:14:50

Do mnie z tego samego. Już chyba ze cztery razy dzisiaj dzwonili. :

  • Rysiek
  • 2012-04-20 20:41:38

numer kontaktowy do nich to 12432684 lub 124326860 wewnętrzny 33

  • komo
  • 2012-06-08 21:05:48

naciągacze nie życzę sobie

  • obywatel
  • 2012-09-21 17:01:34

to jest podłość i bezczelność . Tego typu naciąganie i wykorzystywanie nieświadomych ludzi .Chamstwo -to powinno trafić do SĄDU ,o wyłudzanie i nękanie.

  • ela
  • 2012-10-21 09:37:10

W Radiu Zet trwa konkurs, wysyłam sms na ich numer 7323 i nie otrzymuję potwierdzenia jak zawsze, że biorę udział w grze. Może źle wysłałam, powtarzam dwa razy. Wysyłam z telefonu męża i zdziwienie- zaraz jest odpowiedź z nr 7223. Po chwili na MÓJ telefon ODZYWA się NR 73203. Myślę czy to numer z Radia Zet? Ale nie. Dzwonię do operatora tam konsultant odpowiada, że to nie ich problem. Ręce opadają, tysiące ludzi w administracji państwowej a przestępcy działają legalnie i ja mam ich ścigać?!

  • Też oszukany
  • 2013-07-20 15:04:11

Oczywiście jets to ewidentne oszukańcze bezpardonowe wyłudzanie pieniędzy opisane w kodeksie postepowania karnego . Ale również z tego czerpią zyski opratorzy sieci telefonicznych.

  • nick
  • 2013-09-09 17:19:14

Kilka lat temu zablokowałem smsy z ofertami erotycznymi. Teraz ponownie zaczęły przychodzić smsy z wygranymi. Do tej pory pewnie mogłem być już miionerem. Gdybym tylko odpowiadał na nie. Zarówno poprzednio, jak i teraz zadzwoniłem do BOK i poprosiłem o zablokowanie smsów reklamowych. Proste i skuteczne. Pozdrawiam.

  • gośka
  • 2013-11-19 18:12:34

Jak do jasnej cholery można wylaczyć te wszystkie sms-y? Jak pozbyć się tego wrzoda? Mam zapchany całą skrzynkę, a telefon i numer odziedziczyłam po kuzynce. Ratujcie!!!!

  • edfgh
  • 2014-01-10 17:26:52

naćiąganie i zdzierstfo frajerom