iPhone 5 - premiera we wrześniu (chyba)

PC World 20 kwietnia 2011 21:53 Krzysztof Lech
Pierwsze iPhone'y 5 mają trafić do rąk wielbicieli sprzętu Apple we wrześniu - wynika z doniesień agencji informacyjnej Reuters.
Kiedy w końcu ta premiera?

Wcześniejsze doniesienia na temat iPhone'a 5 mówiły, że jego produkcja nie rozpocznie się wcześniej niż we wrześniu, zaś samo urządzenie najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży w tym roku lecz na początku przyszłego.

Najnowsze informacje, które podała agencja Reuters, są bardziej optymistyczne. Opierając się bowiem na trzech źródłach "znających sprawę" twierdzi ona, że produkcja najnowszego smartfona Apple rozpocznie się w lipcu, natomiast jego premiera będzie miała miejsce we wrześniu.

Oczywiście część wielbicieli rozwiązań Apple poczuła się nieco rozczarowana, gdyż zakładała, że iPhone 5 może mieć swoją premierę na czerwcowej konferencji WorldWide Developer Conference.

iPhone 5 - spekulacje na temat specyfikacji

Jeżeli chodzi o parametry iPhone'a 5, na razie niewiele o nich wiadomo. Firma Apple znana jest bowiem od dawna z tego, że potrafi do ostatniej chwili trzymać w tajemnicy takie informacje. Opierając się jednak na różnych doniesieniach można wskazać na pewne mniej lub bardziej prawdopodobne cechy nowego smartfona.

Z doniesień agencji Reuters wynika np., że ma on być z wyglądu podobny do swojego poprzednika lecz w odróżnieniu do niego, będzie dysponował szybszym procesorem (większość obserwatorów oczekuje, że będzie nim znany z iPada 2 dwurdzeniowy układ Apple A5).

W styczniu pojawiły się również doniesienia, że iPhone 5 będzie pozwalał na skorzystanie z technologii NFC (Near Field Communication), dzięki której użytkownicy mogliby dokonywać płatności zbliżeniowych. W marcu serwis The Independent zaprzeczył jednak tym informacjom. Z kolei kilka dni później magazyn Forbes poinformował, że Apple zmieniło zdanie i zdecydowało się na wdrożenie technologii NFC do swojego najnowszego "dziecka". Do końca nie wiadomo, gdzie leży prawda. Wiadomo natomiast, że tego typu zawirowania są jak najbardziej na rękę firmie Apple.

Na koniec warto też wspomnieć o najświeższych doniesieniach dotyczących wyświetlacza nowego iPhone'a. Wynika z nich, że Apple zrezygnowało z pierwotnych planów współpracy w tej kwestii z firmą Sharp na rzecz Toshiby.


Komentarze (22)

  • nick...
  • 2011-04-20 23:13:34

"W sumie to można dostać zawrotu głowy", "Wiadomo [...], że coś może być na rzeczy"? Kto to pisał, gimnazjalista czy dziennikarz? Już pomijam błędy interpunkcyjne... A kolejny ajfon nadal będzie tylko ajfonem. Pierwszy był, owszem, w pewien sposób przełomowy, ale kolejne wnoszą coraz mniej. Android ze swoją (relatywną oczywiście) otwartością ma lepszą sytuację.

  • ~Nazir50.
  • 2011-04-21 01:32:09

Moim zdaniem nowy iPhone5 będzie miał nowy procek i mogą wprowadzić większe ekrany 4.3 zgodnie z nowymi trendami smartfonów jak htc i inni, nie wykluczam obsługi sieci4G(LTS) w nowych modelach.

  • Antoch
  • 2011-04-21 02:40:41

muszę go mieć do kolekcji będzie i 5 ;)

  • hifly
  • 2011-05-18 13:52:43

LTS? WTF

  • ~kekekeke
  • 2011-05-22 20:19:27

zawsze są spekulacje na temat iphona i zawsze wychodzily we wrześniu-październiku

  • ~gość
  • 2011-06-25 22:42:33

ciekawe dlaczego nie chcą w swoim telefonie zamontować ekranu typu OLED?

  • nick...
  • 2011-07-05 18:44:12

I am totally wowed and perpared to take the next step now.

  • nick...
  • 2011-07-06 00:08:44

I'm impressed! You've mnaegad the almost impossible.

  • nick...
  • 2011-07-06 14:21:50

It's spooky how cvleer some ppl are. Thanks!

  • nick...
  • 2011-07-06 14:23:47

Haahahha. I?m not too bright today. Great post!

  • nick...
  • 2011-07-08 08:37:23

Hey, that's poerwful. Thanks for the news.

  • vader
  • 2011-07-08 11:39:44

oczwiscie, ze bedzie premiera wrzesniowa, bo to jest z pkt widzenia marketingu najlepszy czas na launch nowego produktu (najgorszy czas - wakacje za nami, a Święta już "niedługo")

  • nick...
  • 2011-07-09 09:30:56

At last! Someone who understands! Thanks for positng!

  • raf 3gs 16gb
  • 2011-07-14 10:50:02

mam nadzieje ze bedzie mial 3d i 2 kamerki bo istatnio bawilem sie lg optimus 3d i bylem barzo zaskoczony ze lg ma taki gadzet przed apple. jak nie bedzie mial 3d to zamienie apple na lg- chociaz tego nie chce bo apple to nie telefon- fo dzielo inzynierii

  • Musztarda
  • 2011-07-14 17:41:00

Wydaje mi się ze będzie dwu rdzeniowy procek, kamera 8 od soniacza ( nie w 3d) i prawdopodobnie pokusza się o wyświetlacz 4 calowy(nie będzie 4.3 bo to nie było by w stylu Apple, 3.7 raczej tez nie bo nie opłaca się )

  • Musztarda
  • 2011-07-14 17:41:03

Wydaje mi się ze będzie dwu rdzeniowy procek, kamera 8 od soniacza ( nie w 3d) i prawdopodobnie pokusza się o wyświetlacz 4 calowy(nie będzie 4.3 bo to nie było by w stylu Apple, 3.7 raczej tez nie bo nie opłaca się )

  • hi
  • 2011-07-30 22:16:39

jest tak bo juz od wrzesnia sa przygotowani do swiat xd

  • gizzmo
  • 2011-08-06 17:29:49

iPhone 5 - lekko zmieniony design (przypominający iPada 2, szczególnie tył), ten sam wyświetlacz retina (3,5 cala), kamera 8 mpx, nowy dwu rdzeniowy procesor (podobny do tego w iPadzie 2), dłuższa żywotność na 1 ładowaniu, lżejszy i niewiele mniejszy.

  • kawaler
  • 2011-08-11 14:41:47

a kiedy smartfony beda robić lody???

  • Babcia Jarka
  • 2011-08-14 12:13:56

Co to jest ten iPhon?

  • nick...
  • 2011-08-15 20:22:08

dlatego ze olet to tandeta ktora jest wrazliwa bardzo na wilgoc i bardzo kiepska zywotnosc zwlaszcza zielonego i niebieskiego koloru

  • O matko!