Sourcefire: nowa platforma IPS

NetWorld 20 kwietnia 2011 15:45 Janusz Chustecki , IDG News Service
Sourcefire (firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa opartych na oprogramowaniu open source) zaprezentowała nową platformę IPS (Intrusion Prevention System). Rozwiązania serii IPSx zaprojektowano z myślą o średnich firmach.
Bramy bezpieczeństwa IPS są z reguły kupowane przez duże przedsiębiorstwa. Wprowadzając do swojej oferty rozwiązania IPSx (odchudzone bramy bezpieczeństwa wykorzystujące oprogramowanie Snort), Sourcefire chce zachęcić również firmy z sektora MSP (które nie zatrudniają informatyków mogących sprawować pieczę nad takimi systemami) do wdrażania tego typu rozwiązań.

Sourcefire usunął z bramek IPSx zaawansowane funkcje stosowane w bramach obsługujących duże sieci komputerowe, zostawiając w nich podstawowe mechanizmy bezpieczeństwa. Producent dostarcza urządzenia skonfigurowane już i przygotowane od razu do pracy, tak by nie wymagały asysty odpowiednio przeszkolonego personelu IT.

Użytkownicy bramek IPSx mają do dyspozycji konsolę zarządzania oferującą pracujące intuicyjnie opcje, które pozwalają włączyć bramę do eksploatacji już po 30 minutach od momentu jej zainstalowania w sieci.

Sourcefire oferuje trzy wersje systemu IPSx. Każde urządzenie ma wysokość 1U i zawiera osiem portów Ethernet 10/100/1000 obsługujących połączenia miedziane. Najmniejsza brama IPSx250 kosztuje 18 245 USD, a za największą (IPSx1000) trzeba zapłacić 35 245 USD. Trzecia brama została oznaczona symbolem IPSx500. Bramy IPSx250, IPSx500 i IPSx1000 pojawią się na rynku na początku maja br. Wymienione rozwiązania oferują przepustowości odpowiednio 250 Mb/s, 1000 Mb/s i 500 Mb/s.


Komentarze

Nikt nie dodał‚ jeszcze komentarza.

reklama

Popularne produkty

Nokaut

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, Networld
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001