GSI Commerce zostanie kupione przez eBay za 2,4 mld dolarów
29 marca 2011 16:36 Karol Jaskuła
Aukcyjny gigant jakim jest eBay przejmuje GSI Commerce, firmę współpracującą z takimi tuzami jak NBA czy NFL. Serwis eBay liczy na wzmocnienie swojej pozycji na rynku handlu elektronicznego.
Polecamy:
Zobacz także:
eBay zgodził się zapłacić 29,25 dolarów za każdą akcję firmy, co oznacza, że całkowita wartość transakcji wyniesie około 2,4 mld dolarów. Zaproponowana cena jest o 51 proc. wyższa niż kurs zamknięcia akcji z dnia 25 marca, a także o 47 proc. wyższa niż średnia z ostatnich 30 notowań.
Transakcja zostanie sfinansowana gotówką, a także ze środków pochodzących z kredytu. eBay spodziewa się jej zrealizowania w trzecim kwartale tego roku. Tak długi okres jest wynikiem konieczności otrzymania zgody na przejęcie przez Departament Sprawiedliwości USA oraz Federalną Komisję ds. Handlu (Federal Trade Commision).
Przejęcie GSI wiązać się także będzie ze zbyciem 100 procent udziałów w części sportowej, a także 70 procent udziałów w ShopRunnerze oraz Rue La La. eBay zamierza się ich pozbyć gdyż uważa, że nie są one kluczowe dla długoterminowej strategi rozwoju. Mają one trafić do nowo utworzonego holdingu, którym pokieruje Michael Rubin, założyciel i szef GSI.
Komentarze
Nikt nie dodał‚ jeszcze komentarza.
reklama
Smartfon SONY ERICSSON Xperia neo V
Smartfon SONY ERICSSON Xperia neo V
w 16
sklepach od 770,00 zł
Smartfon SONY ERICSSON Xperia neo V
Smartfon SONY ERICSSON Xperia Arc S
Smartfon SONY ERICSSON Xperia Arc S
w 16
sklepach od 1129,00 zł
Smartfon SONY ERICSSON Xperia Arc S
Pobierz bezpłatnego e-booka 

Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.
Rekomendacje
reklama
Program miesiąca
reklama

