Londyńskie metro z Wi-Fi przed Igrzyskami Olimpijskimi
28 marca 2011 14:05 Radosław Szpunar
Hotspoty Wi-Fi mają pojawić się na prawie połowie londyńskich stacji metra przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Londynie w 2012 roku. Internet na stacjach metra będzie darmowy. Nie będzie jednak dostępny podczas samej jazdy pociągiem.
Wi-Fi pojawi się na 120 stacjach londyńskiego metra (zdjęcie: flickr, tompagenet)
Polecamy
- Porozmawiamy przez komórki w metrze w Londynie i Nowym Jorku?
- Pozwy przeciwko Google za przechwytywanie danych z Wi-Fi
Zobacz też:
Wcześniej przeprowadzono udane testy na kilku stacjach oraz w hali biletowej głównego dworca londyńskiego metra. Testy przeprowadzane były przez firmę BT Openzone, jednak serwis Mashable.com informuje, że wykonawca całego projektu zostanie przedstawiony dopiero pod koniec 2011 roku.
Z sieci będzie można korzystać za darmo, a posiadacze mobilnego Internetu, O2, Vodafone lub innych operatorów, będą mogli łączyć się w ramach swoich umów. Sieć Wi-Fi będzie obejmowała tylko stacje metra, a nie same jego tunele. Będzie więc można korzystać z Internetu w czasie oczekiwania na pociąg, ale już nie w trakcie jazdy.
Darmowy Internet ma być szczególnie przydatny w Londynie podczas Olimpiady, kiedy liczba osób nim zainteresowanych może drastycznie wzrosnąć.
Komentarze (2)
- ~alojzy_szpak
- 2011-03-28 17:06:50
Prawie jak w Warszawie przed Euro2012.
- ~Premnathan
- 2011-03-29 10:36:27
Mało przydatne. Czas oczekiwania na londyńskie metro jest bardzo krótki, a tłok na stacjach może być taki, że trudno będzie znaleźć możliwość korzystania z internetu. Natomiast czas jazdy metrem może być bardzo długi. Pożytek z udostępnienia internetu na samych stacjach, ale podczas jazdy już nie, wydaje mi się niewielki.
reklama
4M Zrób to sam Sprytny robot
4M Zrób to sam Sprytny robot
w 20
sklepach od 38,00 zł
4M Zrób to sam Sprytny robot
Konsola SONY Playstation 3 Slim 320GB
Konsola SONY Playstation 3 Slim 320GB
w 66
sklepach od 849,00 zł
Konsola SONY Playstation 3 Slim 320GB
Pobierz bezpłatnego e-booka 

Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.
Rekomendacje
Program miesiąca
reklama

