Użytkownicy bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce mogą już korzystać z polskiej wersji Office Web Apps. Aplikacja sieciowa, w oknie przeglądarki, pozwala wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote.
Internetowy pakiet Office Web Apps działa bez konieczności instalacji na dysku. Aby z niego skorzystać, wystarczy konto pocztowe Hotmail lub Windows Live ID, dostęp do internetu i jedna z popularnych przeglądarek.

Zakładając pocztę Hotmail, otrzymujemy 25 GB powierzchni na wirtualnym dysku SkyDrive, gdzie przechowywać można dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne i notatki stworzone w pakiecie.

Office Web Apps umożliwia pełną współpracę z pakietem biurowym MS Office 2010. Korzystając z desktopowych aplikacji Microsoft, można nawet od razu zapisywać pliki na wirtualnym dysku (wraz z opcją pracy zespołowej). Office Web Apps odczytuje również pliki zapisane w starszych wersjach Worda, Excela i PowerPointa.

Niedawno, Office Web Apps pojawiły się w usłudze Facebook Messages. Rywalizując z Google, Microsoft wyraźnie skłania się w stronę Facebooka. Z początkiem lutego 2011 r., w komunikatorze Windows Live Messenger można już "czatować" z użytkownikami serwisu.


Komentarze (3)

  • ~gość
  • 2011-02-08 13:17:11

Polecam tylko MS...:)

  • ~phi
  • 2011-02-08 14:42:35

A to se polecaj do zabawy. Ja na Google Docs pracuję produkcyjnie już dwa lata.

  • jotgie
  • 2011-02-10 07:32:14

Dodam, że pełną funkcjonalność edycyjną w Office Web Apps można uzyskać tylko wtedy, gdy posiadamy zainstalowany pakiet M$ Office 10. Inaczej wyświetla się CAŁY CZAS denerwujący napis: "Tryb zgodności - funkcje są obecnie ograniczone"

reklama

Popularne produkty

Nokaut

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, Networld
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001