Komputery z układami AMD Fusion - Acer, Dell, HP...

2 lutego 2011 13:15 IDG News Service , Radosław Szpunar
Wielu producentów zaprezentowało wczoraj swoje urządzenia z układami AMD Fusion, które łączą na jednej matrycy funkcje procesora centralnego i graficznego. Mają zwiększać wydajność grafiki oraz cechować się wyjątkową energooszczędnością i niską temperaturą działania.
Firmy Acer, Dell, HP, MSI, Sony i Toshiba zaprezentowały wczoraj w Sydney swoje nowe notebooki i komputery all-in-one wyposażone w układ AMD Fusion (AMD Fusion APU). Urządzenia te ma cechować długa żywotność baterii i niska temperatura działania. Jednocześnie mają zapewniać większą wydajność grafiki niż w innych urządzeniach tych rozmiarów.

Zwykle, najpierw wypuszczane są na rynek modele procesorów najwyższej klasy przeznaczone dla komputerów o wysokim standardzie. AMD zrobiło inaczej i najpierw wydało modele AMD Fuison niższej klasy, które pomogą w uzyskiwaniu wysokiej wydajności grafiki w urządzeniach o małych obudowach. Nowe układy AMD zawierają procesor i kartę graficzną obsługującą DirectX 11 na jednej matrycy o bardzo małych rozmiarach.

Zobacz również:


Na początek AMD Fusion C-Series i E-Series

Pierwsze modele układów AMD Fusion pochodzą z serii C i E. Wcześniej serie te nosiły nazwy kodowe Ontario i Zacate. Są to jednostki o dwóch rdzeniach CPU. Czterordzeniowe AMD Fusion pojawią się w połowie bieżącego roku.

Seria E układu AMD Fusion będzie dostępna w średniej klasy laptopach i komputerach all-in-one, natomiast układy z serii C będzie można znaleźć w netbookach i tabletach. Jednym z pierwszych netbooków wydanych z AMD Fusion serii C będzie Toshiba NB550D. Wcześniej pisaliśmy także o pierwszym laptopie z AMD Fusion serii E, czyli o Lenovo ThinkPad X120e oraz o HP Pavilion DM1.

Akceleracja grafiki jest kluczową cechą AMD Fusion APU, która będzie wykorzystywana przez licznych producentów oprogramowania. Wsparcie dla układów AMD Fusion zgłosiło już Nero, CyberLink, EA, Codemasters, ArcSoft i Roxio. Nowe układy mają zapewniać jakość HD nawet w urządzeniach najniższej klasy.


Komentarze (3)

  • ~4all .pl
  • 2011-02-05 16:36:46

Wszystko super tylko niech te komputery wreszcie cos moga..!!! 4all .pl

  • nick...
  • 2011-08-18 11:43:05

Hey, good to find smeoone who agrees with me. GMTA.

  • nick...
  • 2011-08-19 17:49:23

Well put, sir, well put. I'll certanliy make note of that.

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88