LG Electronics pokaże na zbliżających się targach CES sporo nowych urządzeń. Jednym z nich będzie przystawka STB do telewizora. Dostarczy internet i aplikacje znane z telewizorów LG Smart TV do odbiorników, które nie dysponują tymi opcjami.
Pełna nazwa urządzenia to ST600 Smart TV Upgrader. Jest to nieduże kwadratowe pudełko o bokach długości 11 cm. Zapewnia szerokopasmowy dostęp do internetu dzięki technologii Ethernet lub Wi-Fi.

Smart TV Upgrader jest kompatybilny z urządzeniami działającymi w standardzie DLNA. Dzięki temu można np. bezprzewodowo połączyć się z komputerem i wyświetlać na ekranie telewizora materiały zgromadzone na dysku.

Zobacz również:


Nowa przystawka STB LG daje dostęp do stron takich jak YouTube, Netflix, Pandora Radio, Cinema Now, Vudu i obsługuje widżety TV Yahoo. Pozwala też na korzystanie z coraz większej liczby aplikacji LG.

Wcześniej usługa Smart TV nazywała się LG NetCast i była dostępna tylko w niektórych telewizora, odtwarzaczach Blu-ray i zestawach kina domowego LG.

LG kieruje swoje nowe urządzenie do ludzi zainteresowanych funkcjami internetowymi w telewizorze, ale nie na tyle, by kupować nowy odbiornik. Cena ST600 Smart TV Upradera nie jest jeszcze znana. Ma być dostępny w drugim kwartale 2011 roku.


Komentarze (2)

  • ~Win.Lin.
  • 2010-12-30 11:23:09

Ciekawa zabawka i już jestem zainteresowany takim LG Smart Tv aby mieć usługi Net w TV. Jak będzie dobra niska cena to ma to szansę zaistnieć

  • Protek
  • 2011-12-15 10:50:42

Rzeczywiście ciekawa zabawka - ale dla ludzi o spokojnym usposobieniu - przerażająco powolna!!!! Ponadto w brew zapewnieniom nie obsługuje wielu TV internetowych, np: Onet.tv, Iplex, i kilku innych. W zasadzie z polskich to tylko WP.tv . Być może dla tego wcześnie sugerowana cena (650 zł) zmalała w ciągu paru miesięcy do zaledwie 240 zł. Moje sugestie - jeszcze raz polecam dla ludzi cierpliwych!!!!!!!

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88