Yahoo! zamyka Delicious, AltaVistę i kilka innych
17 grudnia 2010 12:35 IDG News Service
, Radosław Szpunar
W sieci pojawiły się informacje o planach zamknięcia przez Yahoo! kilku serwisów. Niektóre natomiast, mają zostać połączone. Wśród serwisów przeznaczonych do zamknięcia jest Delicious, pionier w dziedzinie społecznościowego gromadzenie linków.
Polecamy:
Zobacz też:
Zgodnie z informacją, która w czwartek pojawiła się na Twitterze, serwisy przeznaczone do zamknięcia to strona z linkami Delicious, narzędzie geolokacyjne Fire Eagle, wyszukiwarka internetowa AltaVista oraz strona dla blogerów MyBlogLog. Zamknięte mają być też Yahoo!Buzz, Yahoo!Picks, Yahoo!Bookmarks i Traffic API.
W oficjalnej wypowiedzi na ten temat udzielonej przez rzecznika prasowego, Yahoo! potwierdza plany zamknięcia kilku serwisów, ale z nazwy wymienia tylko Yahoo!Buzz oraz Traffic API.
Yahoo! przyznało się do planów, ale nie sprecyzowało, kiedy dokładnie to nastąpi. Podają, że przedstawią konkretne plany we właściwym czasie. Wcześniej w tym tygodniu, Yahoo! potwierdziło zwolnienie 600 pracowników, czyli 4 proc. swojej globalnej siły roboczej.
Yahoo! od lat ma kłopoty finansowe. Firma krytykowana jest za brak własnych innowacyjnych produktów oraz spóźnione próby zarobienia na pomysłach wprowadzanych przez innych.
reklama
Konsola MICROSOFT Xbox 360 Slim 250 GB
Konsola MICROSOFT Xbox 360 Slim 250 GB
w 63
sklepach od 749,00 zł
Konsola MICROSOFT Xbox 360 Slim 250 GB
Pobierz bezpłatnego e-booka 

Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.
Rekomendacje
reklama
Program miesiąca
reklama

