Wielu użytkowników potrzebuje czasem prostego konwertera plików PDF do dokumentów pakietu MS Word gotowych do edycji. Dobrym i szybkim rozwiązaniem może być aplikacja sieciowa Nitro PDF to Word. Narzędzie jest bezpłatne i pozwala też na konwersję do formatu RTF.
Konwersja PDF do DOC w trzech szybkich krokach.Kliknij, aby powiększyćKonwersja PDF do DOC w trzech szybkich krokach.
Polecamy:

Programy do pobrania:
Aplikacji, które pozwalają na konwersję pliku *.pdf do łatwego w edycji formatu *.doc, jest oczywiście mnóstwo. IDG.pl poleca jednak Nitro PDF to Word.

Producent narzędzia jest też wydawcą profesjonalnego, płatnego programu do konwersji plików. Nitro PDF to Word jest jednak małą, bezpłatną aplikacją, która świetnie radzi sobie z różnymi typami dokumentami - jeśli tylko nie potrzebujesz konwersji na "masową skalę", powinieneś ją wypróbować.

1. Wejdź na stronę PDFtoWord.com i wybierz plik PDF, który chcesz skonwertować.

2. Wybierz format pliku wyjściowego (*.doc lub *.rtf) i wskaż adres e-mail, na który chcesz otrzymać gotowy dokument.

Wkrótce otrzymasz dwa e-maile. Jeden z nich to zachęta do subskrypcji, jednak nie musisz jej uaktywniać. Drugi, to plik PDF, który wrzuciłeś do maszynki - w wybranym formacie DOC lub RTF.

Nitro PDF to Word radzi sobie ze skomplikowanymi plikami PDF. Oczywiście, efekt końcowy nie zawsze jest idealny - z sieciowych rozwiązań efekt jest chyba jednak najbliższy perfekcji.

Znacie jakieś ciekawe, bezpłatne sposoby na konwersję pdfów do *.rtf, *.txt lub *.doc?


Komentarze (17)

  • ~mis krytyczek
  • 2010-10-15 11:36:41

Jedna wada: dokumentu typu: skanowany tekst zapisany jako pdf - w zyciu nie obrobi, do tego trzeba OCR. A modul to i owszem, ale juz nie tak tanio. Nitro PDF proffessional OCR to koszt 120 baksikow.

  • ~Stefano
  • 2010-10-15 11:53:28

TAK

  • Wiktor_Szpunar
  • 2010-10-15 12:37:12

@mis - No tak, masz rację! Bez OCR-a niektórych rzeczy się nie zrobi. Kilka razy potrzebowałem jednak prostego konwertera, który przerobi PDF stworzony przez "nadgorliwca" ;) .. i dzięki Nitro to się udaje! A przy okazji, co sądzicie o profesjonalnej konwersji - Nitro PDF pro OCR? Czy jakiś inny program?

  • ~Gosć
  • 2010-10-15 15:45:19

mis krytyczek: czyżbyś był kolejnym totalitarnym idealistą? Że skoro coś nie rozwiązuje problemów w 100 (lub chociaż 99%) to nie ma sensu? Bo nie tylko dla mnie ma sens i to zwykle spory gdy rozwiązuje się nawet mniejszość istotnych problemów - o ile koszta tego wdrożenia i użycia i ryzyk są mniejsze od kosztów (w tym kosztów ciągnionych) pozostania przy dotychczasowym z kolejnych okresach.

  • ~Zeke
  • 2010-10-15 15:56:50

@tad "w tym kosztów ciągnionych" Erm... Tadziu... A często ciągniesz... Te koszty? :D

  • ~Jotgie
  • 2010-10-15 16:19:44

Przy okazji omawiania TEGO TYPU programów chciałem zwrócić uwagę na świetną stronę http://pdfmyurl.com/ Która przerabia dowolną stronę www na plik pdf. Wielce przydatne...

  • ~mis krytyczek
  • 2010-10-15 16:27:29

tą razą z domu ;) @Wiktor Szpunar: używam w biurze, właśnie Nitro z OCR. ZASADNICZO jest OK, ale... dobra: jest OK, jak nie masz za dużo tekstu, oraz nie jest to skomplikowany mix np. wykres, tabelka, podpisy w kilkudziesięciostronicowym dokumencie. Wtedy trzeba ręcznie po prostu ustawiać, co ma traktować jako "rysunek", tj. np. wykres, na którym jest opisana krzywa, trzeba dać całościowo: ramka, rysunek. Inaczej - zrobi sieczkę. Pod tym względem dużo lepiej sobie radzi ABBYY PDF Transformer, który łatwiej sam rozpoznaje ramki. Zastrzeżenie: NIE testowałem na polskim tekście, jedynie na angielskich, więc pojęcia nie mam jak sobie oba radzą z ogonkami. ad GOŚĆ: wiesz co, 80% tego co chcę przekonwertować, to np. tekst konferencji, 460 stronicowy pdf, zeskanowany z wydruku z lat 80tych, zapisany jako "obrazek pdf". więc nie mów co w moim przypadku rozwiązuje 99% problemów. A że oceniam pod swoim kątem, to chyba normalne, prawda?

  • ~mis krytyczek
  • 2010-10-15 16:34:06

P.S: @gość: taaa.. koszty ciągnione to masz wtedy, jak cię pracodawca ciąga po sadach, że poufne materiały firmowe wysyłasz w kosmos i radośnie czekasz na emila, na tajemnice firmową, handlową i inne bzdety nie patrząc. Na pewno każdy pracodawca cię pogłaszcze po główce że zaoszczędził stówę, jak straci np. kontrakt za parę melonów. to ciągnięcie... kosztów ci się na mózg rzuca :|

  • ~gość
  • 2010-10-15 19:34:37

do konwersji pdfr to rtf/doc/docx polecam ABBYY FineReader 10 - genialny, prosty i nie ma absolutnie problemu z ogonkami, tabelami, tekstem i obrazkami korzystam z niego od lat tekst 400 stron konweruje w parę minut

  • ~kskiba
  • 2010-10-15 20:24:53

taaa, z FR 10 korzystasz od lat, ot fantazja

  • ~mis krytyczek
  • 2010-10-15 20:41:31

@89.cos tam: a znasz jakis program na Windows 7? bo to wiesz, nowe jest, i jak z fine Reader 10 od lat korzystasz, to na siodemce nie pojdzie :( nic, moze wydadza aktualizacje :)

  • ~gość
  • 2010-10-17 11:56:47

kskiba myśl troszkę bo widac masz problemy

  • ~max
  • 2010-10-18 09:40:57

czy komukolwiek udało się wygenerować dokument przez stronę nitro? ja dostaję tylko powiadomienia o newsletterze, żadnych dokumentów.

  • ~Mis krytyczek
  • 2010-10-18 12:17:08

@Wiktor, czerwony tekst: Jak juz, wybralbym odmiane desktopowa, bardzo podobna do Nitro, jednak bez koniecznosci wysylania kazdego pdf''a na serwer do wgladu ;) Przyklad: hellopdf.com i jego Free PDF to WORD CONVERTER. Wady te same co nitro (brak ogonkow, brak OCR), ale zaleta to to, ze wersja desktopowa, i poza darmowa rejestracja nie wnika jakie pliki sie konwertuje.

  • ~TG
  • 2010-10-18 19:03:34

"Wkrótce otrzymasz dwa e-maile. Jeden z nich to zachęta do subskrypcji, jednak nie musisz jej uaktywniać. Drugi, to plik PDF, który wrzuciłeś do maszynki - w wybranym formacie DOC lub RTF." a trzeci email dostaje spammer - ten zaś powiększy penisa, sprzeda ci viagrę... "darmowe narzędzie" gdzie trzeba podać swój email... :-D

  • 1916olo
  • 2011-02-17 08:22:00

wq101

  • brzana
  • 2014-03-22 11:44:34

u mnie program nie działa, skonwertowało tylko nagłówek a reszty nie widać.