Greenplum: hurtownia danych EMC przetwarzająca 10 TB danych w ciągu godziny

NetWorld 14 października 2010 11:09 Janusz Chustecki , IDG News Service
Greenplum Data Computing Appliance to opracowana przez EMC hurtownia danych (data warehouse), która ma ułatwić zarządzania dużymi porcjami danych i ich analizowanie w przedsiębiorstwach. Została ona zaprojektowana wcześniej przez firmę Greenplum, którą EMC przejął w połowie br.
Greenplum Data Computing Appliance pracuje bardzo wydajnie, ponieważ wykorzystuje przy przetwarzaniu danych technologię MPP (Massively Parallel Processing).


Według producenta, jest w stanie pobierać i analizować dane dwa razy szybciej niż podobne rozwiązania oferowane przez konkurencję, takie jak Oracle Exadata, IBM Netezza i Teradata. Jak podaje EMC, jedna szafa Greenplum jest w stanie przyjąć, przetworzyć i przeanalizować w ciągu jednej godziny ponad 10 TB danych.


Greenplum Data Computing Appliance wykorzystuje do przetwarzania danych oprogramowanie Greenplum Database 4.0, uruchamiane jednocześnie na wielu serwerach. Jedna szafa ma 16 serwerów (każdy wyposażono w 2 intelowskie procesory E5670) i może przechowywać do 36 TB nieskompresowanych danych. Szafy można oczywiście łączyć, tworząc potężną hurtownię danych.


Komentarze

Nikt nie dodał‚ jeszcze komentarza.

reklama

Popularne produkty

Nokaut

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, Networld
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001