Czołówka Top20 serwisów polskiej sieci, mimo nieznacznego spadku liczby użytkowników, bez zmian. Wirtualna Polska utrzymuje czwartą lokatę, Spolecznosci.pl spadają na miejsce 20. Przedstawiamy wyniki najnowszej fali badania Megapanel PBI/Gemius.
Czerwiec nie był dobrym okresem dla społeczności. Poza Naszą Klasą, która przyciągnęła ponad 100 tys. real users więcej niż miesiąc wcześniej.

Użytkowników stracił zarówno Facebook (mniej o 40 tys. ru), Grupa Społeczności.pl, która ostatecznie uplasowała się na ostatnim miejscu w rankingu zasięgowym, a także Grupa GG Network (minus 300 tys. ru). Warto zauważyć, że czerwcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius Nasza Klasa funkcjonuje już jako Grupa z rozróżnieniem domen: nasza-klasa.pl i nk.pl. Z tej krótszej, konsekwentnie promowanej przez Spółkę, skorzystało w czerwcu aż 9,5 mln internautów.

Wirtualna Polska utrzymuje czwartą lokatę w rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego i tym wciąż ma miano drugiego, po Onecie, portalu w polskim internecie.

Do Top 20 dostaje się Grupa Mozilla, znikają zaś Media Regionalne i Grupa TVN.

Ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego

Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010

Ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznej liczby odsłon

Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010

Ranking grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznego czasu

Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010

Ranking domen według zasięgu miesięcznego

Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010Wyniki Megapanel PBI/Gemius dane za czerwiec 2010

Kolorem czerwonym oznaczono witryny objęte audytem site-centric


Komentarze (5)

  • ~wnerwiony
  • 2010-08-24 08:52:59

jak zwykle. nie dość, że ruski miesiąc się czeka na wyniki, to znowu wyników serwisów tematycznych brakuje. zacznijcie to lepiej ogarniać, bo to bezsens :/

  • ~wefwf
  • 2010-08-24 09:16:42

kolejny malkontent się odezwał ... masakra Dane trzeba przygotować a opóźnienie wynika ze specyfiki tego badania. ot tyle

  • ~admin
  • 2010-08-24 11:17:46

...ze specyfiki badania wynika opóźnienie, co ty nie powiesz. Może rozwiniesz ten wątek znawco nasz, hmm?

  • ~SDK
  • 2010-08-25 21:01:41

Zgadzam się z ''wnerwionym'' wyniki bez kategorii tematycznych nie są odzwierciedleniem pełnego obrazu co się dzieje w sieci.

  • ~bozena jaskowska
  • 2010-08-26 07:19:29

@wnerwoiony i @SDK wyniki Megapanelu w kategoriach tematycznych zawsze podajemy w osobnym tekście - ten jest tutaj http://www.internetstandard.pl/news/361259/Megapanel.czerwiec.2010.r.serwisy.tematyczne.html i ukazał się kilka godzin po Top 20

reklama

Popularne produkty

Nokaut

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, Networld
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001