4 programy do optymalizacji systemu Windows

9 sierpnia 2010 12:15 Michał Majewski
PGWARE udostępniło nowe wersje programów do optymalizacji systemu Windows. W skład pakietu wchodzą takie aplikacje jak: PCBoost (przyśpieszanie pracy procesora), PCMedik (naprawa błędów i problemów systemowych), SuperRam (zwiększanie wydajności pamięci RAM), Throttle (usprawnienie działania łącza internetowego).
Programy PGWARE polecane sę przede wszystkie użytkownikom dbającym o wydajność i stabilność komputerów. Prostota obsługi to ich główna zaleta. Posiadają najważniejsze funkcje potrzebne do znacznej poprawy działania jak i wydajności systemu. Wśród najważniejszych znajdziemy: przyśpieszenie działania procesora i pamięci RAM, naprawę błędów systemowych a także znaczne przyśpieszenie działania łącza internetowego.

Kliknij, aby powiększyć

PCBoost 6.8.9.2010

PCBoost to aplikacja, której głównym zadaniem jest optymalizacja ustawień systemu w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności. Jej dzianie jest proste - aktualnie aktywna gra lub program uzyskuje maksimum możliwych zasobów procesora i pamięci (wszystkie zadania z nią związane osiągają najwyższy priorytet). Jeżeli użytkownik przełączy się pomiędzy zadaniami, aplikacja automatycznie zwolni zasoby systemowe i przekaże je do kolejnego procesu. Program nie dokonuje żadnych zmian ustawień sprzętowych, działa jedynie w środowisku programowym.

Zobacz również:


Kliknij, aby powiększyć

PCMedik 6.8.9.2010

PCMedik to narzędzie do podnoszenia wydajności komputera i rozwiązywania problemów w funkcjonowaniu systemu operacyjnego. Aplikacja nie dokonuje żadnych modyfikacji parametrów sprzętowych, a wzrost szybkości działania uzyskuje się dzięki optymalizacji konfiguracji środowiska programowego

Kliknij, aby powiększyć

SuperRam 6.8.9.2010

SuperRam to aplikacja do optymalizacji pamięci RAM zainstalowanej w komputerze. Kontroluje sposób, w jaki przydzielana jest programom pamięć operacyjna i zwalnia nieużywane zasoby. Skonfigurowany jest domyślnie w taki sposób, by jak najbardziej zwiększać wydajność komputera.

Pilnuje, żeby uruchamiane aplikacje wykorzystywały pamięć fizyczną, a nie wirtualną. Dba o jak najmniejszą fragmentację pamięci i kontroluje procesy systemowe.

Kliknij, aby powiększyć

Throttle 6.8.9.2010

Throttle to program pozwalający modyfikować ustawienia systemowe dla wszelkiego typu modemów (analogowych, kablowych, DSL), dzięki czemu prędkość połączenia z Internetem może wzrosnąć nawet o 200% (zgodnie z deklaracjami producenta). Dodatkowo program (bez modyfikowania ustawień sprzętowych) eliminuje częste zrywanie połączenia i zawieszanie się modemu.

Programy do optymalizacji systemu dostępne w zasobach IDG.pl


Komentarze

Nikt nie dodał‚ jeszcze komentarza.

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88