5 powodów, dla których IBM wybrało przeglądarkę Firefox
Zobacz także:
Sutor wymienił 5 powodów, dla których IBM wybrało Firefoksa:
- "uderzająca" zgodność ze standardami sieciowymi,
- Firefox to program open source, którego rozwój zależy od społeczności developerów, a nie od jednego podmiotu komercyjnego,
- przeglądarka jest bezpieczna, o co dba międzynarodowa społeczność ekspertów,
- program można personalizować i dowolnie rozbudowywać jego funkcjonalność w zależności od potrzeb,
- innowacyjność Firefoksa sprawia, że ma on wpływ na kształt rynku przeglądarek WWW.
Osoby zatrudnione w koncernie, używające do przeglądania Internetu programów innych firm, np. Internet Explorera, Chrome'a czy Safari, będą "mocno zachęcane" do przesiadki na Firefoksa. Nowe komputery dostarczane pracownikom będą wyposażone w zainstalowany w systemie program Mozilli.
Robert Sutor nie sprecyzował, czy dotychczas w firmie obowiązywała inna domyślna przeglądarka WWW.
- ~gość
- 2010-07-02 11:52:06
choc sam uzywam FF to boje sie aby "mocne zachecanie" nie skonczylo sie wyborem "FF albo zegnamy"
- ~Gosć
- 2010-07-02 11:57:18
Oni podpisali i nie ma tam innego wyjścia jak praktycznie wszystkich (poza akceptowalnymi designerami, deweloperami i testerami) przesadzić tylko na firefox z obligatoryjnymi wtyczkami. Zobaczcie jakie są kolejne zmiany: http://www.microsoft.com/Presspass/press/2010/jul10/07-01MSNASDAQPR.mspx
- ~Zeke
- 2010-07-02 12:07:13
@tad "Zobaczcie jakie są kolejne zmiany..." W IBM już zobaczyli. I pewnie długo się śmiali :)
- ~Gosć
- 2010-07-02 15:17:55
Zeke: czyli nie zrozumialeś. IBM podpisało umowę zewnętrzną o wzajemnych korzyściach. Teraz firefox daje najlepsze możliwości inwigilacji użytkowników po najniższym koszcie dla pracodawcy. A to, że pracownicy (zwykle różni zawodowi informatycy na poziomie) wolą używać przeglądarkę normalną bo wiedzą dlaczego (podobnie jak inne pakiety dla ludzi a nie dla gadżeciarzy) to będzie trzeba ich stanowczo do tego zniechęcić - ponadto jak to wygląda politycznie, taki IBM a pracownicy wolą produkty wielkiej konkurencji - podobnie jak pracownicy google, gdzie tez trzeba było przymusem zakazać i odciąć od aktualizacji. Takie są metody: polityka, forsa i różni napastliwi naiwniacy-maniacy.
- ~max
- 2010-07-02 15:22:21
re tad: Zły, koszmarny i zamordystyczny IBM w porozumieniu z komunistycznym Firefoksem będą inwigilować i niszczyć niepokornych pracowników. A gdyby tak korzystali z Internet Explorera, to nic by im nie groziło pod skrzydłami opiekuńczego Microsoftu. Wychodzisz czasem z domu? Spróbuj - świeże powietrze dobrze wietrzy mózg.
- ~gość
- 2010-07-02 15:28:01
"A to, że pracownicy (zwykle różni zawodowi informatycy na poziomie) wolą używać przeglądarkę normalną bo wiedzą dlaczego (podobnie jak inne pakiety dla ludzi a nie dla gadżeciarzy)..." Może dlatego tak myślisz, bo połowę informacji w internecie przysłaniają Ci reklamy...
- ~Zeke
- 2010-07-02 23:24:22
@tad "czyli nie zrozumialeś. IBM podpisało umowę zewnętrzną o wzajemnych korzyściach." Ryzykowny zarzut, wypowiadany przez marketoida, do którego nic nie dociera. Jak widać najlepiej odbijać piłeczkę wg starej, komunistycznej zasady: "a u was biją murzynów". To ci napiszę prosto. Kolejna wielka, międzynarodowa korporacja uważa IE za chłam. Koniec komunikatu.
- ~gość
- 2010-07-03 10:29:19
Za chłam nie uważają IE osoby które nigdy niczego innego nie używały. Przynajmniej z tego co zauważyłem.
- ~K-Meleon
- 2010-07-04 11:11:53
5 (subiektywnych) powodów, dla których ja wybrałem przeglądarkę K-Meleon: 1. jest szybsza od FF 2. bazuje na silniku Gecko (jak FF) 3. wbudowane skróty klawiaturowe (Hotlinks) do ulubionych stron 4. można dodać dużo dodatków/pluginów/motywów (niektore bazują na tych z FF) 5. wbudowane "gesty myszy" i duże możliwości konfiguracji
- ~gość
- 2010-07-04 23:32:10
5 powodów, a każdy z nich to bzdura: Ad1) Tutaj niestety Gecko jest daleko w tyle za Presto i WebKit/KHTML. przypominam, że Firefox było ostatnią przeglądarką (z tych popularniejszych) przed IE, która przeszła test ACID2 (tzn. był drugi od końca). Ad2) rozwój Firefox zależy głównie od Mozilla, która czerpie zyski m.in. od Google za ustawienie ich przeglądarki domyślną. Ad3) Chyba wszyscy odnieśli wrażenie, że Firefox nie grzeszy bezpieczeństwem. Wystarczy spojrzeć na raporty Secunia. Ad4) Tutaj króluje jednak Opera. Jeśli zaś chodzi o funkcje społecznościowe, to Flock ma o wiele więcej do zaoferowania od standardowego Firefoksa. Ad5) Śmiem wątpić. Silnik (Gecko) jest mocno w tyle za konkurencją. Spersonalizowany interfejs był raczej atutem Opery. Ostatnio producenci przeglądarek zapożyczyli nieco z Chrome. Nawet wykorzystanie Direct2D i DirectWrite Firefox zgapił od IE9.
- ~gość
- 2010-07-05 10:53:39
@79.184, piszesz bzdury bo: - acid nie sprawdza zgodności ze standardami. ACID sprawdza elementy które w przeglądarce by się przydały a których nie ma. Przy okazji sprawdza też czy te elementy działają poprawnie. Poza tym ACID 2 przez FF został zaliczony dość szybko. W skrócie. W ACID chodzi głównie o wprowadzanie nowości a nie zgodność ze standardami. Developerzy i tak muszą czekać na zacofane IE. - A kto ma wg Ciebie rozwijać Firefox ? Poza tym jak Mozilla ma płacić ludziom ? Opłacać rachunki, wynajdywać biura. Utrzymywać ekipę badawczą. Developerów. Wysłałeś kiedyś jakiekolwiek pieniądze fundacji Mozilla ? Nie ? To czemu pyszczysz ? Poza tym fundacja jest rozliczana ze swoich pieniędzy. A może Ci przeszkadza że ktoś zarabia na swojej pracy ? Jak tak to żal mi Ciebie. - Zauważ że Mozilla publikuje WSZYSTKIE błędy jakie znajdywane są w przeglądarce. Nawet jeżeli je załatają zanim ktokolwiek się zorientuje. Opera tego nie robi. Ma zamknięte źródła. Więc secunia nie ma tu nic do rzeczy. Zaręczam Ci że Opera też nie grzeszy brakiem błędów. Po prostu większość z nich jest załatwiana bez udziału społeczności bo ta nie istnieje. - Opera daje się spersonalizować ? Pozwala dowolnie rozbudowywać swoje funkcje ? Czyś Ty z drzewa spadł ? Opera jest biedna i badziewna jeżeli chodzi o możliwości. Parę śmieci wbudowanych w tą kobyłę i tyle. Z Firefox zrobisz dosłownie wszystko. Doskonały przykład - mam w nim narzędzie do projektowania interfejsów które często wykorzystuje w pracy. Projektuje interfejs, zapisuje i przesyłam poprzez email w parę chwil. A jest to jedna z tysięcy porządnych wtyczek jakie można doinstalować do przeglądarki. Opera przy tym jest po prostu śmieszna. - Zauważ że to Firefox jest motorem pociągowym rynku przeglądarek. Gdyby nie on, nadal Opera i inni musieli by walczyć o klientów z czymś co ma 99% rynku. Poza tym Opera jest STARSZA niż Firefox i jest dłużej na rynku a nie osiągnęła nawet 1/10 tego co on. Dlaczego ? Bo Opera Software najpierw ją próbowała sprzedać, potem próbowała ładować reklamy. No i wtyczki. W Firefox to był szał. Opera była biedna. Więc jak Firefox zdobywał popularność, społeczność i uznanie developerów. Opera po prostu sobie była. Jeszcze jakieś argumenty ?
TV LED SAMSUNG UE32D5500
Telefon SAMSUNG S5230 Avila
Pobierz bezpłatnego e-booka 



