Nowa wersja Gadu-Gadu 10.1.0.11070 już do pobrania

22 kwietnia 2010 10:09 Krzysztof Pietrzak
Pojawiła się nowa wersja komunikatora Gadu-Gadu, tym razem oznaczona numerem 10.1.0.11070. Twórcy programu podkreślają, że zawarte w niej nowości kładą nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo rozmów oraz zupełnie nową funkcję, dzięki której użytkownik na bieżąco informowany o tym, że jego rozmówca właśnie pisze wiadomość.
Kliknij, aby powiększyć Kolejne wydanie komunikatora Gadu-Gadu to szereg poprawek i kilka nowych funkcjonalności. Wśród nowości wymienić trzeba zwiększone bezpieczeństwo prowadzonych rozmów tekstowych oraz funkcję tzw. pisaka. Pisak informuje nas o tym, że w danej chwili ktoś zaczyna do nas pisać wiadomość na Gadu-Gadu. Dzięki tej funkcji jesteśmy na bieżąco informowani o tym, że za chwilę znajomy wyśle do nas wiadomość.

Pobierz: Gadu Gadu 10.1.0.11070

Gadu Gadu 10 to także oznaczenia statusu szyfrowania. Teraz użytkownicy GG 10 mogą na bieżąco sprawdzać bezpieczeństwo rozmowy i w każdym momencie dowiedzieć się o tym, jak dbać o poufność internetowych pogawędek. W oznaczeniach użyto 3 typów kłódek.

Strzałkami oznaczone nowe funkcje: kłódki i pisakKliknij, aby powiększyćStrzałkami oznaczone nowe funkcje: kłódki i pisakPonadto, w nowej wersji komunikatora wprowadzono wiele poprawek dotyczących funkcjonalności i wydajności programu (np. poprawka edycji w oknie rozmowy GG). Uwzględniono sugestie i błędy przesyłane przez użytkowników.

Nowa edycja Gadu-Gadu to nie tylko komunikator - już od pewnego czasu razem z samym programem dostajemy szereg usług dodatkowych, niestety trudnych do wyłączenia. Niektóre z nich mogą być przydatne, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że przynajmniej kilka można bez żalu usunąć. Wydaje się, że twórcy GG mogliby umożliwić użytkownikom zainstalowanie wyłącznie wybranych usług, tak jak dzieje się to obecnie z dodawaną do programu aplikacją telewizji internetowej IPLA, której instalacja jest opcjonalna.

Wśród usług serwowanych razem z Gadu-Gadu 10 znajdujemy m.in.:
- Centrum Awatarów dające możliwości tworzenia własnych awatarów w oparciu o 1) wgrane zdjęcie, grafikę 2) zdjęcie z kamerki internetowej 3) kreatora awatarów w ramach nowego specjalnego serwisu centrumawatarow.pl
- Gadu Foto - wirtualna galeria - użytkownicy mogą publikować zdjęcia i wymieniać się nimi
- gry Online - użytkownicy GG10 mogą grać między sobą bezpośrednio z poziomu komunikatora. W pierwszej wersji GG10 beta można skorzystać z gier flashowych (minigry) oraz wieloosobowych
- GG Live- usługa służąca do obserwowania aktywności znajomych na różnych serwisach, takich jak: GaduFoto.pl, OPEN.FM, Blip.pl i innych.
- prezenty - wirtualne prezenty, którymi mogą się obdarowywać użytkownicy - informacje o prezencie pokazywane są na liście kontaktów.
- odtwarzacz radia Open.FM z możliwością polecania sobie piosenek
- przeglądarka stron internetowych

Pobierz: Gadu Gadu 10.1.0.11070


Komentarze (14)

  • ~Dawid
  • 2010-04-22 11:12:23

Haha ale wstawiliscie rozmowki:]

  • ~scottbiker
  • 2010-04-22 11:22:42

Niemajakstaredobregg-byĹ?olekkieibezzbÄ?dnych"ekstra"dodatkĂłw.TakieinformacjeprzekonujÄ?mnieĹźewybraniealternatywnegokomunikatorajestsĹ?usznÄ?decyzjÄ?.

  • ~Yeti
  • 2010-04-22 12:06:33

Niby komunikator wszystko mający a klienta Tibii brak. xD

  • ~4dixer
  • 2010-04-22 15:04:55

Wolę AQQ, oryginalny klient Gadu-Gadu, to przeładowany zbędnymi bajerami, chłam.

  • ~emzol
  • 2010-04-22 15:10:34

A kiedy w końcu dołączą do GG program do partycjonowania, montażu wideo, modelowania 3D i współpracę z serwisami matrymonialnymi? Bez tych funkcji to jest d*** a nie komunikator!

  • ~Momus
  • 2010-04-22 16:25:34

Szał po kolei implementują rzeczy dostępne od x lat w XMPP, jeszcze trochę a komunikaty z bitowych i w HTML zmienią na XML :D.

  • ~niepolecam
  • 2010-04-22 21:30:21

te nowe gg to juz rmalnie dno to jeden wielki spamer! wszedzie sie wciskaja reklamy nawet do pisanej wiadomosci! A to ze własnie pisze wiadomosc to nizgadzam by ktos otym wiedział .poto jest własnie status niedostepny,niewidoczny ale otym juz niepomysleli .gdyby nie to ze znajomu maja nowe numery to nadal bym miał gg7 ale niestety cwaniaczki zrobili tak ze nowe numery niedochodza wiadomosci na gg7

  • ~gość
  • 2010-04-22 22:54:02

Rewelacja, ciekawe że jeszcze nie implementowali reklam dopasowanych do kontekstu rozmowy. Ech..

  • ~Claudec
  • 2010-04-23 09:24:47

@niepolecam No i dałeś się zmusić do korzystania z tego mulącego syfu zamiast poszukać innego programu obsługującego sieć GG. AQQ obsługuje nowe numery gadulca... Ogólnie dziwię się że ludzie tak narzekają, ale żaden nie zmieni protokołu na np jabbera. Serwerów cala masa, klientów pod ten protokół jeszcze więcej i w większości nie mają reklam!

  • ~Jotgie
  • 2010-04-23 17:35:11

GG ostatnio ma jeden (z wielu?) wielki bład - brak eksportu kontaktów na serwer, ale - po np. awarii ale nie tylko, bo czasami tak ad hoc - jakimś sposobem je ściąga, nieaktualne, sprzed ok. roku. Nie wyeksportujesz do pliku na dysku - zgubisz kontakty.

  • ~gość
  • 2010-04-24 10:40:25

Zawsze bawili mnie ludzie instalujący sobie na komputerach ten SHIT... Każdy klient jabbera jest lepszy niż gg-syf... One nie mają 1000 wyskakujących reklam inwigilujących cały czas użykownika... Osobiście polecam Pidgin zarówno pod Linuxem jak i Windowsem sprawuje się świetnie.

  • ~macintosh26
  • 2010-04-24 16:27:40

GG 10 to bardzo udana wersja mimmo że są niepotrzebne śmieci jak reklamy to sekunde zajmuje ich zamknięcie,nie widze potrzeby rezygnacji z GG na rzecz działajacych połowicznie klientów typu jabber czy inne !!!!!

  • ~~~
  • 2010-04-24 21:43:15

No bardzo udana wersja, zajmuje aż 100 MB RAMU, więc klienty Jabber nie działają nawet połowicznie, bo chyba żaden nie zajmuje 50 MB :D W GG 10 brakuje tylko systemu operacyjnego.

  • ~ja
  • 2011-01-11 09:27:32

dziadostwo jakich mało... nie wiem, jak można spie...ć dobry program (do wersji 7). Bedzie nauczką dla innych, aby nie robić kombajnów z grabek...