Lepsza ochrona domen .org

NetWorld 12 marca 2010 13:49, Józef Muszyński , IDG News Service
Public Interest Registry wdroży w czerwcu br. dla domen .org dodatkowy poziom zabezpieczeń w postaci DNS Security Extensions (DNSSEC), co ma zapewnić lepszą ochronę organizacjom non-profit przed atakami "zatrutego bufora" (cache poisoning).
Atak "zatrutego bufora" pozwala na skierowanie ruchu związanego z legalną witryną webowa do witryny fałszywej, bez wiedzy operatora witryny i użytkownika końcowego. Atak taki jest możliwy dzięki poważnej luce w DNS, którą w roku 2008 wykrył Dan Kaminsky.

DNSSEC jest standardem internetowym, który ma chronić przed atakami cache poisoning, pozwalając na weryfikowanie nazw domen i powiązanych z nim adresów IP za pomocą podpisów cyfrowych i kryptografii klucza publicznego.

Public Interest Registry, operator domen .org, zamierza dodać wsparcie DNSSEC do pierwszego i drugiego poziomu nazw domen .org. Przy prawie 8 milionach zarejestrowanych nazw domen, domena .org jest jedną z największych domen głównych, w których zostanie wdrożony DNSSEC.

Testowanie DNSSEC dla .org rozpoczęło się latem ubiegłego roku. W testach biorą udział znane ośrodki, m.in. www.ietf.org (Internet Engineering Task Force) i www.isoc.org (Internet Society).

Inne domeny główne, dla których w najbliższym czasie planuje się wdrożenie DNSSEC to .edu, .net (czwarty kwartał 2010 r.) oraz .com (pierwszy kwartał 2011 r.)



Komentarze (3)

  • ~gość
  • 2010-03-12 15:12:50

a ilu domorosłych adminów linuksa chciałoby powiedzieć, że byle dobry student informatyki linuksowej zrobiłby to za darmo przez jeden wieczór, i nawet podałoby prosty skrypt robiący to półautomatycznie.

  • ~kskiba
  • 2010-03-12 15:48:00

idź trollu popilnować jakiegoś mostu lepiej

  • ~Polo
  • 2010-03-13 13:53:07

A gdzie w tekście jest słowo "linux", "student" czy też "za darmo" ?

reklama

Popularne produkty

Nokaut

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin
Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Serwisy IDG - Reklama -
© Copyright 2011 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001