Microsoft podaje ceny Windows 7 Family Pack i usług WAU

1 sierpnia 2009 13:27 Krzysztof Lech
Microsoft podał cenę rodzinnego pakietu systemu Windows 7. Dodatkowo poinformował o cenach usług Windows Anytime Upgrade (uaktualnienie systemu Windows w dowolnej chwili).
Kupiłeś laptop z Vistą? Możesz zrobić upgrade do Windows 7! Ponad 300 uprawnionych modeli na liście: PC World 9/2009Kupiłeś laptop z Vistą? Możesz zrobić upgrade do Windows 7! Ponad 300 uprawnionych modeli na liście: PC World 9/2009Nowy rodzinny pakiet Windows 7 Family Pack umożliwia instalację i korzystanie z systemu Windows 7 Home Premium na 3 oddzielnych komputerach (w ramach jednego gospodarstwa domowego). Microsoft wycenił go na 149,99 USD, co w porównaniu do zakupu trzech osobnych OS-ów, daje oszczędności rzędu 200 USD.

Gigant z Redmond poinformował również o cenach usług Windows Anytime Upgrade (uaktualnienie systemu Windows w dowolnej chwili). Zostały one ustalone na następującym poziomie:

- przejście z Windows 7 Starter do Home Premium: 79,99 USD
- przejście z Home Premium do Professional: 89,99 USD
- przejście z Home Premium do Ultimate: 139,99 USD

Windows 7 Family Pack i usług Windows Anytime Upgrade będą dostępne od 22 października.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl


Komentarze (20)

  • dareczek
  • 2009-08-01 14:20:46

Ależ się cenią. To ja dalej zostanę przy staruszku xp, także z powodu anormalnego zapotrzebowania 7 na dysk.

  • :-]
  • 2009-08-01 14:50:43

jak będą wysyłali za free do domu pocztą tak jak inne dystrybucje to się skuszę :-]

  • ~gość
  • 2009-08-01 19:06:24

kozacko !!!!!...dareczek nawet jak pakiet będzie kosztował 450 pln to się opłaca przecież....mandriva extreme tez kosztuje kolo 100....jak dla mnie wypas - jest szansa ze przejde a przy okazji pogonie obecna plyte glowna wraz z systemem :)

  • Andy
  • 2009-08-01 20:47:23

Kilka lat temu zainstalowalem XP, pozniej po drodze SP2, SP3 i do dzisiaj dziala bez zarzutu. Programy, ktore kupilem do pracy zawodowej dzialaja na nim bez zarzutu (zwrocily sie dawno temu). Kazdy nowy sprzęt, który podłaczam działa bez zarzutu. Pytanie retoryczne - po co mi W7 albo (w bardziej humorystycznej wersji) po co mi Linux?

  • Wesoły
  • 2009-08-01 23:00:33

Tobie ? W7 - żeby kupić 2-4 razy mocniejszy sprzęt dzięki któremu uruchomisz system operacyjny (który będzie działał wolniej) co pozwoli Ci na robienie dokładnie tego samego co dotychczas. Linux - by móc odpalić system nawet na znacznie słabszym sprzęcie i swobodnie pracować na dowolnej wielkości obszarze roboczym w pięknym środowisku pod warunkiem że masz czas poznać system i znaleźć alternatywę dla swoich aplikacji tylko wtedy kiedy masz dobrany sprzęt do swojej dystrybucji by uniknąć problemu ze sterownikami. Czy taka odpowiedź Cie zadowala ? Hmmm... ciekaw jestem czy ten upgrade do np Ultimate nadal pozostawia licencję na 3 stanowiska :P

  • UnKnown
  • 2009-08-02 09:04:23

@Wesoły Nie robisz nic innego poza powielaniem steerotypów. Na początek - można znaleźć alternatywne programy do pracy zadowowej dla linuxa - BZDURA. Większość inżynierskiego oprogramowania działa jedynie pod Windowsem i nikt nie ma zamiaru robić wersji na linuxa, nawet photoshop jest tylko dla Windy i prosze nie mówić że Gimp go zastąpi bo owszem w domowych zastosowaniach Gimp jest wystarczający, ale do profesjonalnych zastosowań bez PS ani rusz. Druga sprawa jeżeli ktoś prowadzi działalnośc gospodarczą, stać go na oprogramowanie do pracy (zwykle strasznie drogie) to na pewno stać go na dobry sprzęt na którym nie zauważysz nawet różnicy w działaniu różnych OS''ów. Po drugie jeżeli zamierzm używać SolidWorksa to tak czy inaczej musze mieć 2-4 a nawet 10 razy szybszy sprzęt a jeżeli tak to po co tracić czas na nauke nowego systemu operacyjnego jak przy odrobinie świadomości i ostrożności Windows działa bardzo pewni i stabilnie.

  • wici
  • 2009-08-02 09:23:02

@Wesoły "...Linux - by móc odpalić system nawet na znacznie słabszym sprzęcie". Ale brednie, nabrałem się na instalowałem Linuksa Suse 9 na moim starym komputerze, gdzie hulał bez problemów XP. Kaszana! Dopiero po 2-krotnym powiększeniu pamięci RAM pozwolił się zainstalować. Ale żeby zainstalować typową drukarkę HP ściągną 400MB repozytoriów i zapchał niewielki dysk. Przecież Linux nie ma wielkich wymagań!!! Zastanawiam się jakie kompleksy pchają Linuksiarzy takich, jak Wesoły na fora o Windowsach?

  • Wesoły
  • 2009-08-02 10:00:29

I co, przerodzicie to o kolejną wojnę systemów ? Weźcie sobie załóżcie forum Linux vs Windows i dajcie mi wy święty spokój. UnKnown pisze że piszę bzdury samemu serwując bzdury. Poza tym jak by nie wiedział - PS działa na Linuksie i nie trzeba cudów by go uruchomić. Zaoszczędzę tylko 1000zł na systemie w pracy. Wow. A skoro kogoś stać na działalność gospodarczą to powiedz mi czego kupując kilka-kilkanaście stanowisk ładuje w nie 512MB albo 1GB RAM zamiast 4-8 ? Nie wszyscy lubią trwonić pieniądze tak jak Ty. SolidWorks ? A wiesz czemu ma takie wymagania ? A wiesz że musisz do niego dodać wymagania systemu operacyjnego ? Pomyśl odrobinę proszę. To nie boli. Na prawdę. Uruchomiłem Wiedźmina naszego polskiego na Linuksie i wiesz co ? Działa wyśmienicie a mam na nim znacznie większą ilość klatek jak na Windowsie. Dziwne ? Wini z kolei twierdzi że kupił badziewną drukarkę nie zastanawiając się czy Suse ją obsługuje (człowieku - używasz system który ma 1-2% rynku) i płacze że system ten sam zadbał o to by drukarka chodziła. Jak by kupił dobrą drukarkę to by ani 1mb nie zdzierał. Jak byś wiedział to SUSE za środowisko ma KDE (o ile pamiętam) który ma spore wymagania. Mi Ubuntu chodził na komputerze z 256Mb RAM (specjalnie wydarłem starego blaszaka). Po zmianie środowiska uruchomiłem go wyjmując jedną kość i pozostawiając 128Mb RAM. Niektórzy twierdzą że ładując mu jakieś proste środowisko graficzne uruchomili go na 65MB. Pytania ? GNOME z Compizem nie wymaga do poprawnego działania więcej jak 256MB. Przy czym wygląda on lepiej jak Aero. Mówię, zróbcie forum i tam dyskutujcie. Jak chcecie jatki ze mną to dajcie link. Jak nie to znajdźcie sobie co innego do roboty. To temat o Windowsie i o Windowsie się wypowiadałem. Tyle jeżeli chodzi o offtop

  • ~gość
  • 2009-08-02 10:35:36

tu nie ma sie o co bić bo to bez sensu - każdy wybierze taki system jaki mu sie podoba - u mnie będzie to napewno windows....kolego skoro działa ci xp(w dodatku jak każdy windows po xp w wersji oem przypisuje sie do platformy/płyty głownej) to o czym za przeproszeniem bredzisz?po co mialbys zmieniac? ale spoko za rok moze ci zdechnie komputer - a wtedy jesli kupisz nowy to przepiszesz sobie na niego xp choc to moze okazac sie bezsensowne z racji nowosci jakie moga sie ukazac a z czym xp juz miewa problemy(slaba wydajnosc na nowoczesnych maszynach - sa momenty ze vista/win 7 chodzi znacznie lepiej) przeciez nikt na sile zmieniac ci nie kaze !!!!!! po co wiec piszesz tak durne komentarze? z linuksami panowie wcale nie jest tak rozowo - ubuntu 9 chodzi calkiem milo ale 8 miala naprawde olbrzymie wymagania.....owszem mozna zoptymalizowac ale tyle to i na windowsie da sie zrobic - ktos kto mial do czynienia z windows serwer 2008 dobrze wie jaka rakieta jest ten system - a wystarczy poklikac zrobic z niego viste i chodzi 4 razy wolniej.....problem z oprogramowaniem linuksa i sterownikami pomijam bo to nie jest nawet 3 swiat - choc z roku na rok jest coraz lepiej(przedewszystkim w swiecie sterownikow) ale to wciaz lata swietlne chocby za win98 pod wzgledem softu.....osx moglby co nieco zawalczyc ale apple nieco obnizylo tylko ceny za to design i jakosc obecnych laptopow pozostawia wiele do zyczenia w stosynku do poperzedniej serii

  • i
  • 2009-08-02 11:04:11

1) to nie jest forum o windowsie tylko portal o tematyce it. 2) ta dyskusja przypomina mi fora onetu gdzie dzieciaki kłócą się czy lepiej mieć xboxa czy ps3 - nie podniecajcie się tak 3) co do newsa - pomysł bardzo dobry ale mogło by być jeszcze ciut taniej

  • emzol
  • 2009-08-02 11:16:08

@Wesoły Jak zawsze trafne komentarze :D Ale nie ma sensu się z nimi sprzeczać, to są ludzie z kompleksami, którzy cudem nauczyli się obsługi Windows + kilka programów i boją się nowości. Po tych ich ostrych, śmiesznych i nieprawdziwych komentarzach wnioskuję, że sama nauka podstaw obsługi Windows zajęła im dłuuuuuuuuugie miesiące. Niech dalej trwonią masę pieniędzy na nowe wersje Windows i mocny sprzęt. A my będziemy się z nich śmiać, bo wydają 10 000 tyś. złotych na komputer + Windows, a my zrobimy to samo nie wydając na sprzęt + OS więcej niż 2000zł.

  • wici
  • 2009-08-02 17:51:11

@wesoly i @emzol Nadal nie rozumiem jaki osiągnąęliście poziom frustracji, żeby łazić po forach Windowsowych? Co do "badziewnej drukarki" to ta drukarka to typowy, stary InkJet HP, który miał jeszcze sterowniki pod Windows 95, ale Linux - no nie to nie dla niego!

  • plutosek
  • 2009-08-02 19:23:56

wici " Nadal nie rozumiem jaki osiągnąęliście poziom frustracji, żeby łazić po forach Windowsowych?... " A to Ty myślisz że na forum Windows, jesteś ? mhm... to by wszystko wyjaśniało... " Co do "badziewnej drukarki" to ta drukarka to typowy, stary InkJet HP, który miał jeszcze sterowniki pod Windows 95, ale Linux - no nie to nie dla niego! " Gratuluje "Enteligencji" w instalowaniu Linuxa do którego na siłę starasz się podłączyć drukarkę do której jak sam wiesz nie ma sterowników, wymiatasz :) PS: podepnij ja do Standardowej instalacji windowsa i nie instaluj sterowników. Zadziała wtedy tak samo w Windows jak i Linux, czyli wcale. PS: jak byś jeszcze kiedyś podpinał sprzet do linuxa / windowsa bez sterowników to daj znać, i podziel się z nami swym doświadczeniem z przezywania rzeczy oczywistych.

  • on
  • 2009-08-03 10:22:10

@ gonzales Normalny człowieku, cieszę się bardzo, że używasz systemu dla normalnych ludzi i jest Ci z tym dobrze, ja uważam, że moje Ubuntu, które mam w domu też jest dla normalnych ludzi i do tego jest za darmo, jeśli masz pieniądze i chcesz je wydać możesz kupić nawet ferrari, ale nie oczerniaj ludzi, którzy są mądrzejsi od Ciebie i nie płacą za OS

  • rcobra
  • 2009-08-03 10:27:19

jeśli komuś to pomoże i ma nadal problemy z drukarkami HP pod linuksem warto odwiedzić to i sprawdzić czy jest dostępna ttp://hplipopensource.com/hplip-web/index.html ps.sam posiadam drukarkę HP Deskjet F2280 i doskonale działa

  • rcobra
  • 2009-08-03 10:30:22

a co do cen to faktycznie niezle się cenią

  • agh
  • 2009-08-03 14:51:14

@wici "Nadal nie rozumiem jaki osiągnąęliście poziom frustracji, żeby łazić po forach Windowsowych?" - dziwne, to nie jest to forum IDG? "ta drukarka to typowy, stary InkJet HP, który miał jeszcze sterowniki pod Windows 95, ale Linux" - ja mam z kolei inną drukarkę HP, która działa pod Win 95, Linuksem i czymś tam jeszcze, ale pod Vistą już nie...

  • jj
  • 2009-08-03 16:11:02

A czy komp to nie służy czasem do pracy w jakimś programie a system operacyjny to ma jedynie umożliwić jego uruchomienie? Palnijcie się młotkiem w łeb, z drewnianym albo metalowym trzonkiem, żółtym albo zielonym w różowe kropki, do wyboru, do koloru, a mózg wypłynie tak samo....

  • phi
  • 2009-08-03 19:01:11

Ciekawe czy ten stary inkjet będzie działał pod vistą czy 7. Szczerze wątpię, skoro jeszcze wspierane officejety mają problemy, to stary inkjet tym bardziej.

  • on
  • 2009-08-04 09:40:42

@ Dr. Klamp, Gonzales whatever Już ci piszę po raz kolejny, człowieku nie ośmieszaj się, nie masz pojęcia o niczym, a chcesz zabłysnąć inteligencją. Każdy używa czego chce, a to że ciebie nauczyli w pracy klikać na ikonkę IE i nic więcej, to nie mój problem, po prostu wróć do szkoły albo zajmij się zbieraniem jagód a nie komputerami.