Oficjalny cennik Windows 7 w czerwcu?

22 maja 2009 09:23 Ludwik Krakowiak
W połowie przyszłego miesiąca Microsoft ujawni oficjalne ceny wszystkich wersji nowego systemu operacyjnego - podaje serwis TechARP.
Windows 7 ma być dostępny w sześciu wydaniach - Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise i Ultimate. Zobacz która wersja jest dla ciebie.

Cena Windows 7 może być największą przeszkodą na drodze do popularyzacji tego systemu. Pogląd taki wyraził Darrel Ward, dyrektor działu zarządzania produktem w pionie klientów biznesowych w koncernie Dell (szacuje się bowiem, że wydanie Professional "siódemki" będzie droższe niż zastępowana przez nie Vista Business).

Za kilka tygodni producent systemu rozwieje wszystkie wątpliwości i utnie spekulacje - TechARP.com ocenia, że w połowie czerwca Microsoft ogłosi oficjalny cennik Windows 7. Przypomnijmy, że redaktorzy serwisu w ostatnim czasie trafnie przewidywali ruchy koncernu z Redmond, m.in. wprowadzenie finalnej wersji przeglądarki Internet Explorer 8 oraz szczegóły dotyczące programu bezpłatnej aktualizacji Visty do Windows 7 (dla użytkowników, którzy Vistę kupią po 1 lipca br.).

Wersja BOX systemu Windows Vista Home Premium z Service Pack 1 kosztuje ok. 900 zł (zobacz wyniki wyszukiwania w internetowej porównywarce). Jaka cena następcy tego systemu, Windows 7 Home Premium, skłoniłaby was do jego zakupu? Zapraszamy do udziału w ankiecie.



Komentarze (11)

  • int
  • 2009-05-22 10:55:53

Aktualna wersja Windows 7 Upgrade Program to 3.1, a "darmowe przejście" z Visty na 7 jest od 26 czerwca 2009.

  • Marucins
  • 2009-05-22 11:28:46

niej niż 500 - Chyba Dolarów! Durnota. PO co robić takie ankiety sporo i tak decyzja jest odgórna. Aby użalać się nad tym?

  • Gość
  • 2009-05-22 12:54:39

Czy linuksiarze woleli by aby Windows 7 i Windows 2008 R2 (serwery) były jak najdroższe czy jak najtańszedla ludzi. Tu widać makiawelizm.

  • Gość
  • 2009-05-22 12:57:07

@Marucins - nie zgadzasię. Rynek to sprzężenia zwrotne. Takie ankiety, rozpowszechniane opinie, uleganie stereotypom i preróznego rodzaju manipulacjom (i kontrmanipulacjom) to bardzo ważne elementy rynku, czasem decydujące o losie produktu i firmy, zalezy komu jak bardzo zależy, co potrafi poświęcić a co może.

  • Zdzisław
  • 2009-05-22 13:03:27

Coś wyjątkowo wysokie te ceny w ankiecie. Dlaczego nie ma odpowiedzi 200zł? 100zł?

  • K.D.
  • 2009-05-22 13:28:04

MNIE INTERESUJE WINDOWS 7 PROFESSIONAL , JEŻELI CENA BĘDZIE WYŻSZA NIŻ 500PLN TO PIRAT !!!

  • childintime
  • 2009-05-22 16:27:47

a ja czekam z niecierpliwością bo na moim starym komputerze to tylko w starocie mogę grać a jak zainstaluję nowego szybszego windowsa to od razu w najnowsze gierki pogram...

  • Kiki
  • 2009-05-22 17:41:45

Cena Win 7 Pro bedzie oscylowac w granicach 590 zł brutto. Natomiast z piratami nie bedzie już tak łatwo, bo nowe WGA bedzie juz zintegrowane z samym systemem operacyjnym a nie jak do tej pory instalowane jako aktualizacja. Poza tym dodatkowo zintegrowana usługa geolokalizacji i kilka innych szpiegów...

  • ~gość
  • 2009-05-22 20:45:21

Co za gość robił tą tabelkę. Gdzie np jest "Żadna, będę używał innej wersji systemu Windows". Ale chyba celowo taką tqabelkę zrobił.

  • Rob
  • 2009-05-25 08:08:11

@kiki - wszystko jest kwestią czasu - securom, starforce i inne takie badziewia też miały być "nie do złamania" - jedyne osoby które ucierpiały to legalni użytkownicy i nikt więcej. Pierwsze wersje WGA też nieźle dawały popalić systemowi ale piraci jak aktualizowali tak dalej aktualizują system i mają się dobrze.

  • tester vin seven rc
  • 2009-08-07 15:58:14

kwota podana około 500 to KPINY ponieważ, prawdopodobnie cena Windows 7 RC około dla firm może dojść do około 1.000.00 - 1.500.00 pl . to co poniektórzy pisza to są mało zorientowani w cenach,za nim było słychac o windows seven to między czasie został tez opracowny system operacyjny windows 8 tylko jeszcze jest w fazie programowej , z tąd wiem poniewaz jestem na pierzaco z firmą Microsofft oraz współpracujemy ze znajomym i mamy kontakt z Bill Gates...... to na tyle więcej info na serwerach microsofft