Po wyroku w sprawie Pirate Bay: demonstracje, ataki hakerów, zamknięte witryny

21 kwietnia 2009 14:08 Dominik Błaszczykiewicz
Wyrok skazujący czterech założycieli The Pirate Bay na rok więzienia wywołał w Szwecji prawdziwą burzę. W Sztokholmie doszło do demonstracji oburzonych internautów. Do Partii Piratów zgłosiło się kilka tysięcy nowych chętnych. Jednocześnie hakerzy zaatakowali stronę internetową IFPI. Efekty są też z drugiej strony - administratorzy witryn podobnych do Zatoki zamykają swoje strony w obawie przed policją. Wielu internautów mówi wprost - to wojna!
Wyrok skazujący czterech założycieli The Pirate Bay na rok więzienia wywołał lawinę, która dotyka kolejnych sfer życia publicznego tysięcy mieszkańców tego kraju.

Demonstracje uliczne

Zaraz po ogłoszeniu wyroku na ulicach Sztokholmu pojawiła się demonstracja przeciwko antypirackim działaniom władz. W akcji wzięło udział około 1000 osób. Podobne inicjatywy o mniejszej skali pojawiły się również w innych miastach kraju. "Politycy wydali wojnę całej naszej generacji. Władze są cyfrowymi ignorantami. Potrzebujemy polityków, którzy nie będą ulegali obcym wpływom" - powiedział do tłumu podczas demonstracji Rick Falkvinge, przewodniczący Partii Piratów.

Od piątku znacznie wzrosło zainteresowanie szwedzką Partią Piratów. W jej szeregi wstąpiło ponad 6 tysięcy osób co przełożyło się na aktualną liczbę 21 tysięcy członków.

Ataki na stronę IFPI

Torrentfreak.com donosi, że po wyroku w sprawie Zatoki Piratów znacznie nasiliły się ataki hakerów na stronę Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która uznawana jest za jednego z największych antypirackich lobbystów na świecie. W niedzielę hakerzy dokonali zorganizowanych ataków typu DDoS na stronę internetową IFPI. Ataki unieruchomiły stronę na kilka godzin.

Według serwisu The Register ponad 250 hakerów zebrało się na kanałach IRC AnonNet (irc.anonnet.org) by przedyskutować dalszą strategię ataków. Mooncup, jeden z administratorów kanału, powiedział dla TorrentFreak: "wszystko wskazuje na to, że hakerzy chcą w ten sposób pokazać wytwórniom, że internet jest wolną strefą i powinni (wytwórnie, IFPI, itd.) albo odpiep***ć się od tego interesu albo ponieść konsekwencje".

Piraci zwijają interes

Mimo demonstracji, protestów i działań hakerów, władze i właściciele praw autorskich skrupulatnie realizują swoją politykę walki z piractwem. Już teraz wielu administratorów witryn podobnych do The Pirate Bay, m.in. Nordicbits, Powerbits, Piratebits, MP3nerds czy Wolfbits, zadecydowało się zawiesić działalność.

The Pirate Bay wciąż działa ponieważ obrońcy złożyli apelację. Nie wiadomo jednak jak długo witryna utrzyma się w Sieci.

Fredrik Neij, Gottfrid Svartholm Warg, Peter Sunde i Carl Lundström, założyciele i administratorzy The Pirate Bay, zostali skazani na rok więzienia - tak, jak domagała się tego prokuratura. Sąd nakazał im także wypłacenie około 30 milionów koron szwedzkich (ponad 11,6 mln złotych) zadośćuczynienia dla właścicieli praw autorskich. Więcej na ten temat w artykule: "Zapadł wyrok w sprawie The Pirate Bay"

Zachęcamy również do lektury artykułów Szwecja: 30% internautów to piraci? VPN od The Pirate Bay ma już ponad 100 tys. chętnych oraz
Założyciele Pirate Bay: jak rozbić miliardowy biznes - jako hobby. Znajdziecie tam wyjaśnienie wielu kwestii związanych ze sprawą - m.in. informacje o zaostrzonych szwedzkich przepisach antypirackich, jak też historię Zatoki Piratów oraz jej plany na przyszłość.


Komentarze (130)

  • ramones
  • 2009-04-21 15:23:05

Jak zawsze jak za mały wyrok to protestują i nalezało dać wiecej kary i doprowadzić za uszy innych złodziejo paserów internetowych.!!! Bravo Francja,-to następny kraj który wprowadza ostre prawo dla kombinatorów i paserów cudzej własności z netu.:) Szkoda że gówniarzy nie sądzili we Francji bo dostali by za to samo już dziś 3 latka i grzywny do odpracowania na kilka lat aż zrozumieją co wolno a czego nie brać co nie ich własnością,a nie pobłażliwy 1rok jak w Szwecji za wskazywanie miejsca gdzie pobrać płatne pliki za free. Czekam jak w Polsce kilku cwaniaków linuksiarzy i windziarzy piraciarzy zaliczy wyrok za podobne złodziejstwo i skończy się kombinowanie jak wszystkich uczciwych oszukać i za darmo używać płatnych aplikacji-muzyki-filmów bo jakiś paser kombinator umieszcza to w necie. Defakto piraciarze działaja na szkodę wszystkich normalnych i uczciwych użytkowników internetu oraz kupujacych legalne programy-gry-muzykę-filmy.

  • zaq
  • 2009-04-21 15:31:52

@ramones stary, przeczytaj ze 2 razy, co napisales i jesli nadal bedziesz tak uwazal, to lepiej wroc przed tv ogladac taniec z downami... ;s az mi sie przypomniala akcja z napisy.org

  • sin - ekspert
  • 2009-04-21 15:33:11

@ramones: Ile ty masz nielegalnych rzeczy na dysku? Policz sobie, myslisz ze ciebie to niedotyczy? Nawet sama policja niby sciga piratów, a sami mają w komisariatach nielegalne oprogramowanie. To hipokryzja. Dzieci policjantów w domu mają pełno pirackich gier, a tatuś wie o tym doskonale. To druga rzecz. To wszystko jest na pokaz, by ludzie sie bali... A ty drogi ramonie masz za małe IQ by to zrozumieć. Pozatem drogi ramones gdy wejdzie do ciebie policja, i zauwazy u ciebie jedną nielegalną mp3''jke dostaniesz kilka lat za to więzienia, to będziesz inaczej piszczał...

  • CajraX
  • 2009-04-21 15:37:13

ramon ramon, widzę, że nie bardzo rozumiesz sprawę:> Wytłumacz mi jak można ukarać kogoś kto tylko prowadzi serwis i nie ma wpływu na to co jest do niego dodawane? No może i tam ma, bo może usuwać niechciane rzeczy, ale przy tej ilości danych jest to niemożliwe, aby wszystko ogarnąć. Oni nie łamią prawa, oni tylko udostępniają narzędzie, dzięki któremu to prawo może być łamane, ale nie musi. Wiesz co, powiem Ci tak: ja bym zamknął wszystkich właścicieli samochodów. Wszak na drogach jest tyle wypadków, przypuszczalnie każdy właściciel może kiedyś spowodować wypadek i czyjąś śmierć. No i oczywiście producentów tychże narzędzi masowej zbrodni też bym pozamykał i to na wiele lat. Wszak tu już jest śmierć, a tam tylko kradzież. Jak chcesz to Ci mogę podać multum przykładów, że takie myślenie to abstrakcja. Chcesz żyć w świecie nieustannej kontroli to powodzenia, tylko uważaj co masz za plecami, bo na każdego znalazłoby się coś kompromitującego.

  • CajraX
  • 2009-04-21 15:40:16

@sin Chyba pierwszy raz widzę, żebyś nie pisał od rzeczy. Chociaż może się tylko starzeję i tak mi się wydaje:>

  • Gunther
  • 2009-04-21 15:45:07

ramones, ty już masz jakąś manię prześladowczą, czy co? Co do tego mają linuksiarze? Jak czytasz w gazecie o nowym ataku somalijskich piratów też winisz za to linuksiarzy? Filmy i muzykę piratują prawie wszyscy, bez względu na używany system. Linuksiarze przynajmniej nie piratują oprogramowania (przynajmniej znaczna część). Zresztą, powodem dla którego ja przeszedłem na linuks, było to, że nie chciałem dłużej piratować Windowsa, a akurat nie miałem kasy.

  • ramones
  • 2009-04-21 15:50:37

@"zaq" i "sin-ekspert" Margines społeczny nawet 10tys.złodziei w necie do milionów uczciwych innych użytkowników nie oznacza że całe społeczeństwo ma ulec bandytom-przestepcom i paserom.!!! A może powstanie nastepna "Partia Złodzieja" i też znajdą się zwolenicy jak nie karać za kradzież innych rzeczy.:D Zapewniam że bandytów i innych złodziei znajdzie się więcej aby protestować na ulicach i zalegalizować dla nich prawo wolności. Dzieci brak wam zasad i moralności i dlatego popieracie zlodziejstwo,a dopuki nie zarobicie uczciwie własnych pieniędzy i złodziej was nie okradnie z tego co kupicie to tak długo będziecie głosować i tupać za wprowadzeniem anarchii i wolności dla przestepców. A złodziej to złodziej i nie ma znaczenia czy z netu,czy z ulicy.!!!

  • James
  • 2009-04-21 15:51:26

Partia piratów 0.o O lol myślałem że z krzesła spadnę XD

  • qwerty
  • 2009-04-21 15:56:11

@ramones Powiem ci tylko jedno rozpędź sie a ściana sama sie znajdzie może wtedy zmądrzejesz

  • qwerty
  • 2009-04-21 16:03:33

Widac linków z google w tym serwisie sie nie podaje. Wpiszcie sobie w przegládarce torrent tracker i równiez pojawi sie lista linków wiec google powinno byc nastepne w kolejce do sádu czy prawo to docztyczy tylko malych,biednych i bezbronnych ?

  • jjcool
  • 2009-04-21 16:07:28

ramones ... psychologicznie rzecz ujmując: Z Twojego pisma, rodzaju ataku, formy, agresji stwierdzam, że sam Jesteś niebywałym złodziejem ! :D "złodzieja zawsze ciągnie do miejsca albo do informacji o zbrodni"

  • ramones
  • 2009-04-21 16:12:00

@"CojraX"IP: 88.220.171.5 21-04-2009, 15:37 Administrator servera jest odpowiedzialny za treści umieszczane tam i są narzedzia do sprawdzania np.takich stron-portali-witryn gdzie są pirackie pliki płatnych aplikacji do pobrania za free. Ściganie i karanie takiego procederu zniechęci również tych co tak kombinują i zanim cwaniak coś zrobi żle,to przemyśli co robi i poczyta licencję legalnego programu. @"Gunther"IP: 83.10.95.86 21-04-2009, 15:45 Było napisane windziarze piraciarze i linuksiarze bez wyjatków.:) Tylko jeden linuksiarz"lukas"napisał niedawno że piratuje bo nie ma gier i aplikacji dla linux i Mac, więc odpala MS pod WINE z Linux i uznaje że kupować legalnych nie musi.:D Wygląda na to że jak będzie miał dvd z USA to filmy ze strefy 2 dvd też powinien pirackich uzywać.:D Co za beszczelność i brak wiedzy a filozofia nowa złodziejstwa jest jak anarchia i zagrożenie dla uczciwych osób i wolności. Dzieci emo i neo, czas zrozumieć problem i do pierdla wszystkich złodziejaszków bez wyjątków czy to net lub sklep. Złodziej nie ma głosu i nie on ustanawia prawo dla marginesu społecznego.!!

  • Bosman
  • 2009-04-21 16:16:53

@ ramones Człowieku, jak się nie uspokoisz, to zmienimy twoje życie w piekło.

  • reflexone
  • 2009-04-21 16:24:11

Zbliża się "cyfrowa" Wiosna Ludów, pięknie popieram... ;] a ty ramones, daj se bana i tyle, szkoda tylko łącza na ładowanie twoich bzdurnych treści.. PS. Nie musisz pisać odpowiedzi na to, doskonale wiem co napiszesz..

  • ~gość
  • 2009-04-21 16:25:29

@"james"IP: 213.238.107.176 21-04-2009, 15:51 Mnie też bawi ta "Partia Piratów" :D :D :D Myślę że w Polsce też 10tys.-żuli-pijaczków-złodziejaszków może głosować za wolnością dla legalizacji kradzieży i steroryzowania wszystkich. Ten cały szum i bełkot wprowadzają pospolici przestepcy i szara strefa dochodów za pośrednicstwem gówniarzy z gimnazjum bez kasy,podobnie jak próby legalizacji narkotyków.

  • sin - ekspert
  • 2009-04-21 16:40:45

@ramones: i do pierdla wszystkich złodziejaszków bez wyjątków czy to net lub sklep. Więc niech zaczną porządkować własne podwórko, a potem brać sie za cudze. Niech zaczną od policjantów, i dzieci policjantów. Potem niech same google zamkną, bo tam są linki, które ułatwiają piratom sciąganie. (Za to samo zamkneli ludzi z the pirate bay btw). Samo google niema pirackich plików tylko linki, to samo dotyczy ''the pirate bay'', oni tam niemają nic poza plikami .torrent, które są całkiowicie legalnym protokołem. Niech łapią tych miliarderów co kradną miliony. A niech biedną babcie zostawią w spokoju co ukradła masło ze spozywczaka i dostała rok więzienia. Oni tylko patrza na ludzi co nic nieznaczą. A Wszystkie firmy informatyczne nawzajem okradają się z patentów, a jedna druga firma nawzajem sie pozywa, i nikt jeszcze do ciupy nieposzedł. Nieznaczy ze jeśli taki paragraf jest w prawie, to nieoznacza ze słuszny... Bo na kazdy paragraf sie znajdzie inny paragraf.. A całe te sądy to tzw. gra, i ten co ma więcej kasy na prawników ten wygrywa.

  • 4dixer
  • 2009-04-21 16:44:03

W Polsce nie potrzebujemy partii piratów. Mamy już UPR. Chcą zdelegalizować Marijuane, nie karać osób jeżdzących pod wpływem itp. Myślę, że nie karanie piratów, też tam się da wcisnąć ;) Teraz tylko wygrać :p

  • MefistoFelesKOT
  • 2009-04-21 16:44:08

patałachy słuchajcie mnie bo prawde muwiem! 1) Paria Piratow 21 tysiecy ludzi to jak na szwecje DUZO (najwieksza partia u nich ma 120 tysiecy wiec nieduzo wiecej). Nie smiac sie z partii piratow ich bo u nas tez jest tylko to u nas piraci jak obszymury wygladaja ;d 2) Piractwo to ZŁODZIEJSTWO. To żeście się wszyscy przyzwyczaili do tego, ze zapodajecie te swoje lipne odmiany kazzy od 10 lat, to nie znaczy, ze sztuka jest za darmo. jak chcecie isc do teatru obejrzec sztuke to placicie a jak film kinowy to juz lepiej ukrasc bo da sie to zrobic latwo, nie? mam nadzieje, ze wam wszystkim torrentowcom sie policja do tylka dobierze i takie kary dowali ze sie odechce zlodziejstwa. ja rozumiem sciagac plytki ktorych NIE MA NA RYNKU ale kuzwa nie kazda nowosc jaka sie pojawi bo to patologia wyobrazice sobie: kupujecie dzialke i domek zeby moc do niego jezdzic na weekendy w lato. urzadzacie go ladnie. kilka razy jedziecie. nagle BAH - ktos wam wszystko tam okradl i zniszczyl. i tak co miesiac. fajnie, nie? i nie dyskutujcie juz czy windows czy linux bo to juz moj 10letni brat wie ze jak noob to windows a jak pro to linux. eot to powiedzialem JA - MEFISTO bac sie ;p

  • emzol
  • 2009-04-21 16:45:27

Tu już nie chodzi o piractwo. Tu chodzi o to, że nie ma czegoś takiego, jak demokracja i władza ludu! Co z tego, że większość szwedów będzie popierać TPB i "piractwo", jak władze i tak zrobią swoje, bo dostaną kupę szmalu od Jeźdźców Apokalipsy. To jest demokracja?

  • LUKA
  • 2009-04-21 16:46:31

To już mamy pokaz w postach kto popiera złodziejstwo i skąd 95% piraciarzy w Polsce. A może jeszcze dla was specjalnie ciule i kombinatorzy należy zmienić prawo i wprowadzić amnestię dla bandytów-paserów i wszyscy razem będziecie głosować za przyzwoleniem wszystko za free i anarchia.:D Czekam jak w Polsce wpakują do pierdla na 3 lata kombinatorów i złodziejaszków płatnych programów-muzyki-filmów-gier i zrobi się normalnie, a dla uczciwych użytkowników stanieje wszystko legalne i internet zacznie szybciej działać dla tych co potrafią z niego korzystać uczciwie.

  • Bosman
  • 2009-04-21 16:54:19

@ schizofrenik Będę za, jak najpierw zamkną wszystkich prawdziwych złodziei, bandytów i innych kombinatorów. Czekam !

  • LUKA
  • 2009-04-21 17:01:45

@"4dixter"IP:94.251.129.8321-04-2009, 16:44 Generalnie oszołomów mamy już w kilku partiach i myślę że naszym Polskim złodziejom z netu ktoś pomoże być bezkarnym nadal,a ''radio maria''z ciemnogrodu i moherowe berety udzieli im rozgrzeszenia...:D :D :D @''ramones" Masz rację że bez przykładnej kary dla kombinatorów z netu to nadal będą beszczelni jak są i co widać w wypowiedziach.

  • max
  • 2009-04-21 17:09:03

re Bosman: popieram. Musi być jakaś logika w działaniu, a nie malowanie trawy na zielono. Piraci powodują małe straty (lub żadne, jak się czasami okazuje), a spece od afer potrafią przewalić ćwierć budżetu w jeden rok.

  • emzol
  • 2009-04-21 17:11:11

@Mefisto Co przykład z działką ma wspólnego z piractwem? Czy jak ściągasz piosenkę, to rozwalasz komuś serwer? Chyba tylko ty tak robisz hakierze :P A co do piractwa, to rzeczywiście obsesyjne ściąganie przez dzieciaków każdego nowego filmu, czy gry, albo zarabianie na tym to przegięcie, ale jeśli chodzi, o piractwo, jako całokształt, to są zarówno argumenty za, jak i przeciw. Jedni dowodzą, że to zwykłe złodziejstwo, inni, że dzięki temu muzycy zarabiają (może nie na płytkach, ale np. na gadżetach, koncertach) i gdyby nie ono, to byłaby bida z nędzą. To wszystko zależy od konkretnej sytuacji i nie można tego uogólniać. Nic nie jest tylko dobre, albo tylko złe - wszystko ma wady i zalety.

  • piro
  • 2009-04-21 17:12:17

Po pierwsze człowiek nie wie co mówi (od linuxa się odwal ponieważ jest on w pełni legalnym oprogramowaniem a polskie społeczeństwo korzysta z pirackich wersji windowsa), po drugie to popieram hackerów którzy dokonali ataku (nie popieram DDoS, ale tak było chyba najszybciej). Internet nie jest niczyją własnością nie po to UCLA wymyśliło internet aby takie organizacje jak IFPI ograniczały swobodę (chyba jedyna jaka została) poruszania się w internecie. Nie używałem sieci torrentowych ale uznaję że zamykanie ich jest głupie ponieważ każdy może te pliki ściągnąć z takich serwisów jak RS itp.

  • emzol
  • 2009-04-21 17:32:51

@piro Internet jest jak kosmos - nie należy do nikogo, firmy i instytucje mogą jedynie umożliwić do niego dostęp.

  • SM
  • 2009-04-21 17:37:36

@Mefisto Podany przez Ciebie przyklad jest chyba najbardziej idiotycznym jaki kiedykolwiek widzialem. Wyaje mi sie, ze powinienes go z deka poprawic, bo ten ''ktos'' nie niszczy i nie okrada Twojego domu tylko stawia obok identyczny nienaruszajac Twoejgo. Tak dziala piractwo. Kradzierz to pozbawianie kogos jakiegos przedmiotu. np. portfel jednej Pani zniknal z jej torebki i nagle znalazl sie w rekach zlodzieja. A to co sie dzieje w p2p to KOPIOWANIE tresci. Tak wiec przykladowy ''potfel'' wcale nie znika tylko jest skopiowany 1:1 na kompie innej osoby. Co kradzierza wg. mnie nie jest.

  • CajraX
  • 2009-04-21 17:40:35

No i wcześniej dobrze kolega wspomniał. Wejźmy przykład z RSa. Mamy tam pliki, z czego chyba 80% narusza prawo. I wszyscy doskonale o tym wiedzą. Ale dlaczego RS nie ma problemów? Przecież tam przechowują nielegalne treści, a nie tylko linki do nich. Żeby wam pokazać tok myślenia sądu w Szwecji: http://thepiratebay.org/torrent/4862589/Windows_XP_Pro_SP3_Russian_Original_(2008) . Właśnie zamieściłem linka do torrenta, który może umożliwić kradzież! Uwaga jestem już przestępcą i powinni mnie już skazać, ale spójrzmy, że jednocześnie teraz już IDG jest pośrednikiem w kradzieży, więc i on się nadaje do zamknięcia i ogni piekielnych. Brawo brawo. Naprawdę to rozsądne i sprawiedliwe. Jednak takie było rozumienie organów prawa w Szwecji. Tylko pogratulować co niektórym logiki. Z komentarzy niektórych wnioskuję, że są aniołkami, ale za to inteligencją to już nie grzeszą.

  • ramones
  • 2009-04-21 17:55:40

@"enzol" i "max" Złodziejstwo jest złodziejstwem i nalezy karać bezwzględnie i skutecznie... Nie wymyślać tutaj nowej filozofii dla cwaniaków-krętaczy i innych oszołomów cudzej własności za free Nie masz kasy to nie używaj i nie kradnij.!!! Czas do pierdla wysłać piraciarza(ZŁODZIEJA) i nie dyskutować... Każdy przestepca i paser w swojej wizji świata jest dobry i niewinny, tylko świat i prawo złe dla niego.:D Nie popierać mi tutaj trole linuksiarze złodziejstwa i przyzwolenia na podział co kraść i za co karać.

  • ~gość
  • 2009-04-21 18:08:10

@"SM"IP: 62.253.242.252 21-04-2009, 17:37 Kiedy ustalano definicję słowa dla prawa"ZŁODZIEJ" nie było jeszcze netu i pojęcia kopia-klon, ale czasy sie zmieniły i kradzież to również kopia-klon elektroniczna a tym bardziej że komercyjna i płatna. Mylisz pojęcie kopia czegoś jako powielanie to nie kradzież fizyczna. To wyobraż sobie,że orginał posiada znak wodny i numer produktu i dokładnie go fizycznie kradniesz jak przedmiot fizyczny ale tego nie widzisz... Czy monety jako kopia lub banknoty tez powielasz.:D :D :D

  • ruth
  • 2009-04-21 18:27:42

Głosy sprzeciwu mają swoje uzasadnienie wobec cyfrowej ignorancji władz. Jeżeli sądzi się i karze ludzi, którzy uruchomili i administrowali TPB to dlaczego nie ścigać również adminów serwerów DNS i wyszukiwarek. Nie potrafię znaleźć logicznego wyjaśnienia. TPB nie udostępniało treści chronionych. Rozrost ruchu Partii Piratów to jak obserwuję początek rozwiązań politycznych i prawnych, które doprowadzą do bardziej symetrycznego prawa uwzględniającego interesy tak twórców jak i odbiorców, a nie tylko pośredników. P.S. Zastanawiam się czy nasz "ulubieniec" nie ma ochoty przeskoczyć jakiegoś płotu, zrobić "tymi ręcami" rewolucji i zostać Prezydentem mimo, iż "nie chcem ale muszem".

  • ziolo4ever
  • 2009-04-21 18:34:56

"czy prawo to docztyczy tylko malych,biednych i bezbronnych ?" Jeżeli ThePiraBay jest biedne (chodzi o właścicieli) to ja nic już nie chcę. Padło również gdzieś zdanie, że to co oni mają na swoim serwisie, to nie rzeczy wstawiane przez nich (administratorów), ale fakt jest taki, że każdy jest odpowiedzialny za swój serwis i za to co na nim ma.

  • ruth
  • 2009-04-21 18:35:57

Odbiegając już od wątku. Kiedyś czytałam o takim porównaniu. Jeżeli kupię słoiczek jogurtu i zmieszam go z odpowiednio dobranym mlekiem i po pewnym czasie otrzymuje znacznie więcej jogurtu. Dając tak wytworzony jogurt komuś umożliwia mu również produkcję takiego samego jogurtu. Taka jest zasada powielania treści elektronicznych.

  • ~gość
  • 2009-04-21 18:48:39

Powiedzmy sobie szczerze: Internet nie byłby internetem gdyby nie było w nim filmów, mp3 i pewnych innych rzeczy, za którym rozglądają się jego użytkownicy. Nie wierzcie w to, o czym się tu mówi. Ci producenci specjalnie robią taki szum wokół tego tematu, aby o nich było głośno, sami też wrzucają do sieci filmy i mp3 gorszej jakości, żebyście mogli zaraz pobiec do sklepiku po ich lepszą jakość jak się coś wam spodoba. Taka darmowa reklama. Generalnie to jest to pomysł służb specjalnych - wcale nie hakerów. Ale i przeciętni użytkownicy neta zaczęli wrzucać filmy do sieci i tych jest teraz jenak najwięcej. Takie przyzwolenie obecnie panuje i taka moda na fakt że teraz prawie wszystko w sieci jest dostępne. Za darmo oczywiście. Oni wręcz uwielbiają kiedy, dość długo czasu spędzacie np na ściągniu filmów, gdyż w tym czasie konkretnie buszują po waszym kompie. Nierzadko też do "oprogramowania z sieci" jest dołączane złośliwe oprogramowanie szpiegujące, nie wyrządzające jednak krzywdy samemu systemowi operacyjnemu. Tym się zajmują głównie haksjorki ale i też służby specjalne. Internet miałby dość małe zainteresowanie, gdyby nie ten fakt a głównie prędkość łącza tutaj. Sam codziennie ściagam pirackie filmy, mp3 i inne. Jak mi się coś spodoba, zaraz grzecznie biegnę do sklepiku żeby to kupić. Ale żeby coś kupić, muszę to przetestować. Bo kota w worku nie i shitu nie zamierzam kupować - a tych jest na rynku cała masa w stosunku do jakiegoś hitu. Nie rozumiem wzburzenia producentów tutaj - producencie jeśli zrobiłeś shit i tania kiszkę stolcową i nikt go nie chce kupić, to miej pretensje jedynie do samego siebie.

  • ~gość
  • 2009-04-21 19:02:35

Jakim prawem tacy ignoranci dają sobie prawo do wygłaszania co jest złodziejstwem a co nie jest? Różnimy się w dogmatach. Dla mnie piractwo NIE JEST złodziejstwem a kradzież krowy czy miliona dolarów jest! Jak można być wogóle tak bezczelnym żeby uważać sie za nieomylnego i narzucać innym swoje zdanie. To że ja nie mam takiej góry pieniędzy jak firmy programistyczne fonograficzne itp. i nie mogę skutecznie lobbować wśród stanowiących prawo nie oznacza że ja nie mam racji! A partia piratów - cóż lepiej żeby się nazywała partia wolności internetu, albo partia walcząca z uznawaniem tylko praw silniejszych.

  • Lorcan
  • 2009-04-21 19:12:07

Jeśli coś może być darmowe, to czemu ktoś na tym zarabia? :/ Szczególnie rzeczy które służą rozwojowi... to ich sprzedawanie powinno być karane. Skażmy google, youtube, yahoo etc. za to że dzięki nim można znaleźć jak zrobić bombę i jak ściągnąć coś za darmo. Prawo powinno być dostosowane dla ludzi i dla ich dobra a nie ludzie mają się podporządkować... ludzie do siebie strzelają a my zajmujemy się interesami ludzi którzy mają mają i tak więcej pieniędzy niż im potrzeba. To jest śmieszne i mam to w d... i będę robił swoje bo taka jest prawda i żadne skorumpowane, chciwe ludki nie wmówią mi inaczej!

  • ~gość
  • 2009-04-21 19:18:55

Powiedzmy sobie szczerze: Internet nie byłby internetem gdyby nie było w nim filmów, mp3 i pewnych innych rzeczy, za którym rozglądają się jego użytkownicy. Internet miałby dość małe zainteresowanie, gdyby nie ten fakt a głównie prędkość łącza tutaj. Nie wierzcie w to, o czym się tu mówi. Ci producenci specjalnie robią taki szum wokół tego tematu, aby o nich było głośno, sami też wrzucają do sieci filmy i mp3 gorszej jakości, żebyście mogli zaraz pobiec do sklepiku po ich lepszą jakość jak się coś wam spodoba. Taka darmowa reklama. Generalnie to jest to pomysł służb specjalnych - wcale nie hakerów. Ale i przeciętni użytkownicy neta zaczęli wrzucać filmy do sieci i tych jest teraz jenak najwięcej. Takie przyzwolenie obecnie panuje i taka moda na fakt że teraz prawie wszystko w sieci jest dostępne. Za darmo oczywiście. Oni wręcz uwielbiają kiedy, dość długo czasu spędzacie np na ściągniu filmów, gdyż w tym czasie konkretnie buszują po waszym kompie. Nierzadko też do "oprogramowania z sieci" jest dołączane złośliwe oprogramowanie szpiegujące, nie wyrządzające jednak krzywdy samemu systemowi operacyjnemu. Tym się zajmują głównie haksjorki ale i też służby specjalne. Sam codziennie ściagam pirackie filmy, mp3 i inne. Jak mi się coś spodoba, zaraz grzecznie biegnę do sklepiku żeby to kupić. Ale żeby coś kupić, muszę to przetestować. Bo kota w worku nie i shitu nie zamierzam kupować - a tych jest na rynku cała masa w stosunku do jakiegoś hitu. Nie rozumiem wzburzenia producentów tutaj - producencie jeśli zrobiłeś s*it i tania kisz*ę st*l*ową i nikt go nie chce kupić, to miej pretensje jedynie do samego siebie.

  • ~gość
  • 2009-04-21 19:37:30

@"ruth"IP: 217.172.240.18 21-04-2009, 18:35 Jogurt też musi posiadac normę i jakość jak jest legalny-firmowy,a każda zmiana procedury to nie jogurt firmowy.:D Kolejne bzdety wypisujesz... i zapewniam Ciebie dziecko że nawet xero znaku towarowego-logo umieszczane na fałszywkach to również przestepstwo.!!! Pliki muzyczne-filmy-programy płatne,posiadaja numer i znak wodny i każda kopia-klon tego produktu jest złodziejstwem jeżeli go uzywasz bez zgody wydawcy-producenta-autora i dalej udostepniasz za free. To tak jakbyś kopiowała i podrabiała banknoty. Widzę że nie macie zielonego pojęcia o prawie i zasadach co wolno a co nie. A wystarczy dokładnie przeczytać licencje komercyjnych plików programów i zapisy na cd-dvd.!!!

  • Kierchu
  • 2009-04-21 19:41:01

emzol, CajraX - to są mądre głosy! Tak jest! Internet nie jest niczyją własnością i łapy precz od niego. Równie dobrze można zaaresztować całe Google (że tak powiem) i tę stronkę po umieszczeniu tutaj linka do torrenta przez kolegę he he. ramones - pieniaczu, jeżeli ktoś, zamiast pójść do fryzjera, sam sobie obetnie włosy (przy pomocy lustra np.) i będzie z tego zadowolony to znaczy, że okradł fryzjera w jego dzielnicy, bo nie dał mu zarobić prawda? Bo jakim prawem za darmo się ostrzygł? Powinien dać zarobić. Tak samo z mediami - pobieram kopiowany plik, dawno nie będący własnością firmy (bo to tylko kopia, a w przypadku muzyki mp3 i filmów - ze stratną jakością, więc żaden to oryginał) i mam prawo sobie z niego skorzystać bez płacenia. Licencje zaś są dla idiotów, którzy wymyślili ten język prawniczy - sztuczny twór niepodobny do żadnego języka świata...

  • Fistaszek
  • 2009-04-21 19:42:13

ramones- mistrzu języka polskiego, pisze się "dopóki" a nie "dopuki". Nie trolluj dzieciaku.

  • ~gość
  • 2009-04-21 19:47:15

Piraciarze i kombinatorzy, działaja na szkodę wszystkich normalnych i uczciwych użytkowników internetu oraz kupujacych legalne programy-gry-muzykę-filmy. A klonowanie płatnych plików bez zgody własciciela i rozdawanie ich w necie za free,jest tym samym co podrabianie banknotów lub xero znaku towarowego-logo na fałszywkach towarowych.

  • ~gość
  • 2009-04-21 19:59:06

Po co karmicie tego trolla ? Przez to ta dyskusja pod każdym newsem jest tu jedna i ta sama. W większości to wymiana obelg. Co do zjawiska piractwa, to niech dadzą ściągnąć za 5 PLN film, tak jak na torrencie, który nie będzie w jakości DVD i nie będzie miał dźwięku ac3 Dolby, nie będzie miał okładki i pudełka, z szybkiego serwera i będą zimni od pieniędzy. Na kompach i tak oglądają na małych monitorkach i głośniczkach. Ale im chyba mamona całkiem w główkach pomieszała

  • Rósałek
  • 2009-04-21 20:01:35

@qwerty ramones i tak nie skuma @ramones .... okradli mnie i to z pieniedzy jakich dlugo nie zarobisz. pooooszly wszystkie oryginalne plytki i nadal mam swoje zdanie, po tym incydencie jeszcze bardziej różne od Twojego :)

  • Kierchu
  • 2009-04-21 20:15:29

Potwierdzam głos kolegi: Przepraszam za moje powielone komentarze również, które NIE MIAŁY na celu wymuszoną demagogię, a wynikły jedynie z opóźnień systemu (nie wiedziałem, że komentarz przeszedł). A nie zaliczam się do osobników chorych psychicznie jak ramones, którzy chcą za wszelką cenę powielić swój chory punkt widzenia i nie dopuścić żadnych innych racji.

  • ruth
  • 2009-04-21 20:36:01

@IP: 87.206.150.74 Przeczytaj jeszcze raz lub kilka razy, co napisałam o jogurcie i porównaniu z powielaniem treści elektronicznych i postaraj się w miarę swoich możliwości zrozumieć. Polecam http://sjp.pwn.pl/lista.php?co= gdybyś ponownie natrafił na słowa których nie rozumiesz. Gdybyś sobie nie poradził napisz, postaram się to ująć w bardziej przystępnej formie. P.S. Takim słownictwem to możesz dyskutować ze swoimi koleżankami tutaj większość obecnych osób wyrosła już z podwórka.

  • troche_jeszcze_pirat...
  • 2009-04-21 20:53:45

O czym tu dyskutować? Wyrok sprawiedliwy a jak ktoś się nie zgadza to to chyba już nic do takiego pustego łba nie dotrze, chociaż za niski, kara grzywny jakaś taka też "symboliczna" biorąc pod uwagę kasę jaką "Piraci" zarobili przez ten czas. Większość młodych Polaków jest od dziecka wychowywana na przyszłych złodziei oprogramowania i muzyki, nawet przez własnych rodziców którzy nie wiedzą czasem na co im pozwalają. Co nie prawda? A czy rodzic który nie wie o co wogóle w tych wszystkich torrentach chodzi będzie w stanie wytłumaczyć nastolatkowi że tak nie można, nauczyciele w większości też nie mają o tych sprawach pojęcia? Może zamiast pierd***lic takie głupoty zakodujemy sobie w głowie żeby własne dzieci od początku uczyć że to jest złe? Przecież wiadomo że jak ktoś sam nie zrozumie że nie można ściągać piatów to nawet jak posiedzi 10 lat to wyjdzie i będzie ściągał 100 razy więcej... Mam styczność z takimi tematami od 15 lat więc wiem co piszę...

  • ~gość
  • 2009-04-21 20:59:39

Taaa...15 lat to nawet nie jest twój wiek

  • Freewill
  • 2009-04-21 21:06:09

Ręce precz od TPB!

  • JakWyzej
  • 2009-04-21 21:07:19

Następny dzieciak Neostrady się odzywa... Nie rozumiesz to nie pyskuj!!! Widocznie jak dorośniesz to dopiero zrozumiesz. Ostatni post do takich kolesi.

  • bca
  • 2009-04-21 21:10:02

widzę ze serwis PCWORLD też dopadła seria ataków-prowokacji (trolli) z strony onet.pl ;/ szkoda

  • ~gość
  • 2009-04-21 21:11:40

@JakWyzej Jak nie to co ?

  • ~gość
  • 2009-04-21 21:13:55

@bca Tak, przyznaję Ci rację. Posty-obelgi, zero konstruktywnej dyskusji

  • ravmys
  • 2009-04-21 21:17:14

@ramones Teoretycznie wszystko (może prawie wszystko) co napisałeś to święta prawda i masz rację.... ale tylko teoretycznie. Już dawno próbowano wprowadzić socjalizm i na wiele sposobów. Jak się to skończyło - za każdym razem nieciekawie. Socjalizm był mżonką i podobnym nabożnym życzeniem jest brak "piractwa". Dlaczego "piractwa" - bo nie wierzę, że masz WSZYSTKO legalne! Nie wiem, czy chociaż ułamek promila ludzi ma wszystko legalne. Zacznijmy od MP3 (a może nawet wave?), poprzez ebooki, całą potegę różnych aplikacji a skończmy na zdjęciach panienek, podrabianych perfumach, koszulkach czy przekroczeniu prędkości o 5km w mieście. Oczywiście może jesteś innym człowiekiem, żyjesz w zakonie kontemplacyjnym i nie korzystasz z dóbr materialnych, ale szczerze wątpię. POD ŻADNYM pozorem nie usprawiedliwiam piractwa ale "piractwo" to w większości tylko narzędzie. A dlaczego jest używane? Może to natura ludzka, może niewłaściwe zachowanie nam rządzących? Powodów jest wiele, natomiast ostre krytykanctwo nie uzupełnione o konstruktywne działanie powoduje tylko ataki agresji. Spójrzmy prawdzie w oczy: sam ZAIKS jest "piratem" - przykładem są tantiemy dla artystów - to w końcu kto powiniem w większości korzystać z wpływów? A może wziąć pod uwagę "kierunkowe" ustawy, które gwarantują wiele ale dla niewielu (szczególnie wcześniej już ustawionych). Może porozmawiamy o NFZ - to przecież też "piractwo". Wpłacam potężne sumy z wynagrodzenia i co mam za to? Do alergologa mam być za 3 miesiące - to dopiero rozbój! Może marnym tłumaczeniem jest fakt "zdolności nabywczej" ale dopóki będzie masa pośredników i spekulantów pomiędzy "wytwórcą" a "nabywcą", w szerokim tego słowa znaczeniu, doputy będzie piractwo. I nikt tego nie zmieni, choćby kary były jak najsurowsze. Pozdrawiam wszystkich.

  • Do_GOŚCIA
  • 2009-04-21 21:19:01

Na Naszą Klasę się przenieś lepiej bo tu jak czytają Twoje posty to tylko nerw ludzi szarpie i wypisują później wyzwiska i później się robi taki bajzel. Co myślisz że mnie sprowokujesz? Zamiast takie pierdoły wypisywać to napisz może swoje zdanie o wyroku dla Piratów? Dasz radę, wierzymy w Ciebie... Może poziom dyskusji się podniesie... Normalnie to bym się dał sprowokować ale... No czekamy. :)

  • ~gość
  • 2009-04-21 21:23:08

@ravmys Mafia pobiera mniejszy haracz niż NFZ, a masz full wypas: prawnik, lekarz, ochrona...itp Marks chyba wstanie z grobu LOL

  • ~gość
  • 2009-04-21 21:29:00

@217.98.73.207 Na N-K ? Nie udzielam się na portalach, które są twoim królestwem. Poza tym jesteś tak tępy, że nie potrafisz zapamiętać więcej niż dwa posty, bo gdybyś to umiał, to znalazłbyś odpowiedź co do wyroku na TPB

  • Do_GOŚCIA
  • 2009-04-21 21:39:38

No i widzisz, mogłeś udowodnić że jesteś inteligentnym człowiekiem przed kilkuset internautami którzy czytają ten temat i znów się zbłaźniłeś... Kompletna porażka. W sumie cokolwiek już tu napiszesz od teraz to i tak już większość ludzi ma wyrobione zdanie o Tobie i najlepszym dla Ciebie wyjściem będzie się nie udzielać. Porównaj też poziom moich i Twoich postów... No Twoje to żenada. Do mnie już nie pisz bo nie wracam już do tego tematu, czep się innych teraz... :D Do mnie to nie dotrze i tak. hahahahahahahhahaha!!!

  • ~gość
  • 2009-04-21 21:51:41

@217.98.73.207 Wiesz nawet mi to zaimponowało. Spodziewałem się samych inwektyw, okazuje się że na tym forum nie piszą jednak same dzieci neo itp. Sorki za poprzednie posty, po prostu wczułem się w chamski klimat tych wszystkich komentarzy. Zwracam honor o ile to wogóle możliwe. Co do tematu newsa - uważam, że wielkie korporacje po prostu chcą zbyt wiele zarobić - i próbują uwalić portal, który jest kroplą m morzu. Na dalszą metę nie będzie to miało znaczenia dla zjawiska piractwa. A najgorsze jest to, że stracą na tym aktorzy/wykonawcy/scenarzyści/artyści, bo koszty rozpraw zostaną odciągnięcie z ich tantiem.

  • ramones
  • 2009-04-21 21:51:58

Aż żal czytać te bzdety zwoleników klonowania płatnych plików cudzej własności i to potwierdza że należy naprawdę najpierw karać i doprowadzić za uszy kombinatorów do sądu a po wyrokach dla przykładu edukować dzieci i amatorów cudzej własności w każdej postaci.!!! Jak napisałem wcześniej... Złodziej zawsze bedzie złodziejem a prawo złe dla niego jak zabrania kraść.:D Dzieci dalej nie rozumieją zasad co jest legalne a co pirackim plikiem. Dlatego wyrok skazujący jest ratunkiem dla chorego społeczeństwa emo i neo dzieci.

  • ~gość
  • 2009-04-21 22:08:14

Produkcja noży - legalna Użycie noża w kuchni - leggalne Użycie noża do zabicia - nielegalne Winny jest tylko jeden - ten który zabija. Tracker - legalne Udostępnianie własnych produkcji lub rzeczy darmowcyh - legalne Udostępnianie plików objętych prawem autorskim bez zgody właściciela praw - nielegalne Winny jest tylko te, któ nielegalnie udostępnia. Druga sprawa - gdyby piractwa nie było ceny nie byłyby niższe. Wręcz przeciwnie. Koncerny nie miałyby "konkurencji", więc już nic nie powstrzymałoby ich od ustalania DOWOLNYCH cen. Przykładem niech będzie rynek gier na konsolę (na konsolę piractwo jest mniejsze, a np. PS3 jeszcze ponoć piractwa nie doświadczyło). jakie są ceny gier konsolowych w porównaniu do tych samych gier na PC? Wyższe. Czasem nawet 2 razy wyższe. Piractwo może być czymś w rodzaju reklamy. Zapewne część tylko ściągnie i będzie korzystać. Ale inna część pewnie doceni pracę i pójdzie kupić oryginał. Widzę tu tylko potencjalne zyski dla producentów, ponieważ większość tych, którzy ściągają i nie kupują i tak prawdopodobnie nie kupiłaby legalnie. W przypadku muzyki i filmów ogromna część znakomitych artystó nie byłaby w ogóle znana. Niestety koncerny serwują nam w większośći przypadków asłuchalny chłam oraz filmy tak głupie, że "zęby bolą". Kolejna sprawa - czy artyści tracą więcej przez piratów (czy w ogóle przez nich tracą) czy przez koncerny, które zostawiają im ochłap w postaci 10% dochodu ze sprzedaży. A teraz coś z praktyki. Jakiś czas temu pewna firma tworząca gryu na PC stwierdziła, że nidługo będzie musiała zniknąć z powodu braku dochodów (rzekomo winni piraci). No to crackerzy zrobili taki esperyment - przez bardzo długi okres czasu nie wydali cracka. Czy gra sprzedała się dobrze? Otóż nie. Nee zanotowano żadnego wzrostu sprzedaży w stosunku do gier spiraconych. Niestety nie pamiętam już nazwy tej firmy ani gry. I drugi przykład: zespół nagrał płytę i udostępnił ją "za darmo" (na zasadzie "co łaska) w internecie. Zarobił na tym znacznie więcej niż poprzez klasyczną sprzedaż. Podsumowując - świat nie jest czarno biały. Piraci to niekoniecznie złodzieje, a koncerny to nie szlachetni ludzie chcący jedynie uczciwośći (co więcej same częśto łamią prawo).

  • ~gość
  • 2009-04-21 22:43:47

A w Polsce jeszcze kilka większych nalotów na miasta i poziom piractwa drastycznie spadnie. Wszystko można wyplemić a tym bardziej karać skutecznie piraciarzy zlodziei-paserów i innej maści małych cwaniaków...

  • Neo81
  • 2009-04-21 23:03:22

Fakt jest taki, że sposobem na ograniczenie piractwa jest obniżenie cen płyt z filmami, muzyką, programami czy grami do realnych poziomów, za jakie każdy będzie je mógł nabyć, ponieważ jeśli dana aplikacja kosztuje wielokrotność miesięcznych zarobków to nikt i tak jej nie kupi. Mam bardzo wiele legalnych płyt DVD z filmami, ale kupuję je za 5-15 pln w marketach, gdyby były po 50-100 to nie kupiłbym ich.

  • SP+
  • 2009-04-21 23:38:13

@Neo81 co nie.. Ja ze swojej strony tylko dodam, że filmy w wersji Qdvd rozchodziły się w marketach, empikach jak świeże bułeczki w cenie 10-15zł. Wiem że to śmieszne tera co powiem... przyszedłem po Rambo 1 w wersji Qdvd do Carrefoura na drugi dzień ale... już nie było... i czekałem kilka dnii na kolejną dostawę, która zresztą też szybko zeszła. Więc ci producenci niech nie p..r.olą, że to wina piractwa.

  • ~gość
  • 2009-04-21 23:52:44

do p.e.rzn.ętych producentów: f.aje.y! "Ninja 3 Dominacja" proszę wydać na Qdvd. Czekam! Moje pieniążki na was czekają. Ale pewnie nie wydacie i nie będziecie chcieli zarobić, dlatego też, skoro nie miałem możliwości kupienia tego filmu, to ściągnąłem z neta. Ale poczekam, może będzie. To dam wam zarobić. A takich jak ja jest całe mnóstwo. za 10 -15 zł Qdvd czy może z jakąś lepszą jakość. Ale wy ciężko myślicie, głupki nastawione na szybkie zarobki 50-100 zeta za film. Kto wam kupi?? Z neta ściągną, jak nic. Nie kapujecie? Może inaczej: PRZYKŁAD: 10 zł film, dużo osób kupować; 50-100 zł film, mało osób kupować. INNY PRZYKŁAD: Rambo1 Blue Ray 50-100zł = 100 osób kupiło, reszta zalega na półkach sklepowych 10000zł Rambo1 Qdvd 10-15zł = 1 milion osób kupiło frekwencja 99% 15000000zł nic nie zostaje na półkach sklepowych, chyba, że rynek się nasycił.

  • A
  • 2009-04-22 00:42:37

ramones: "Margines społeczny nawet 10tys.złodziei w necie do milionów uczciwych innych użytkowników nie oznacza że całe społeczeństwo ma ulec bandytom-przestepcom i paserom.!!! " Proporcje są zupełnie odwrotne, pomińmy tylko firmy, które i tak muszą mieć wszystko oryginalne. Piraci i tak się wybronią, zawsze to robili.

  • des
  • 2009-04-22 06:23:34

piratow jak najbardziej scigac. pirat to osoba ktora ripuje film i wrzuca na internet zwykly usytkownik torrentow to osoba ktora wrzuc na torrenty film z wesela dla calej swojej rodziny piratebay to strona zawierajaca linki do torrentow. To, ze z tego narzedzia korzystaja zlodzieje nie oznacza, ze piratebay jest zlodziejski Jezeli oznacza, to caly internet powinien byc wylaczony, protokol torrent umozliwia przesylanie pirackich danych tak samo jak http i ftp portale chomikuj i chocny imageshack sa zlodziejskie portale deviantart i flickr tak samo. podawane sa tam prace ktorych autorami nei sa wystawiajacy. jezeli piratebay jest zmkniete poniewaz umozliwia sciaganie pirackich danych, interenet musi byc zamkniety z tego samego powodu. Jezeli artysta dostaje 10% zysku ze sprzedazy plyty, a 90% dostaja koncerny, to wg mnie kto inny powinien wyladowac w wiezieniu za zlodziejstwo nie mam zadnego nielegalnego programu mam nielegalne filmy, ktorych nie mozna kupic. Nie ma ich na zadnym portalu aukcyjnym czesc nie wyszla nigdy w edycji cyfrowej. Czesc nigdy nie zostala przetlumacozna na angielski i nie mozna kupic w kraju producenta. Juz jestem brudnym piratem zaslugujacym na powieszenie? mam kolekcje 60+filmow blu-ray, oryginaly, bo moge kupic i spelniaja moje wymagania jakosciowe. Cena ich byla jednak chora. Czy jesli ustanie practwo bede placil za bluray 15 euro zamiast 40? znajac zycie bede placil 60. zamkniecie portalu jest pustym krokiem. nie rozwiazuje zrodla problemu, bawi sie objawami.

  • ~gość
  • 2009-04-22 06:57:35

@ IP: 77.254.105.3 Rozsądne podejście. Zespołem, który postanowił udostępnić najnowszą płytę za darmo (można było wpłacać, "co łaska") był Radiohead. Już pierwszego dnia kupiono w Internecie ten album (płacąc dobrowolnie za niego) w ponad milionie egzemplarzy. Co burzy obecny model "twórca -> wytwórnia -> odbiorca" oraz zadaje kłam twierdzeniom o szkodliwości Internetu dla dochodów twórców. Natomiast nieznani twórcy, nie jak Radiohead, mają szansę zaistnieć (również można płacić co łaska) np. w Jamendo. Wytwórnie nie dają szans np. muzyce alternatywnej ponieważ są nastawione tylko na średniactwo i zysk. Stąd promowane u nas miernoty jak "dody, wydry, piaski i wilki". Natomiast co się dzieje w polskiej muzyce można się dowiedzieć jedynie w klubach czy na wspomnianym Jamendo. Wytwórnie zabijają kulturę serwując łatwo przyswajalną papkę. O grach się nie wypowiadam.

  • ramones
  • 2009-04-22 10:22:53

Nie wymyślać mi tu piraciarze i złodzieje-paserzy z netu,nowej filozofii dobra jakim jest cwaniak i kombinator który kopiuje za free płatne pliki i okrada wszystkich. A to że przy okazji coś ktoś zarobi na dystrybucji jednego pliku-nagrania,bo np.nie było wydania na cd-dvd w sklepach wcześniej to bzdura nad zaletami netu i złodziejstwa. Są oficjalne strony gdzie można kupić i pobrać takie pliki a nie kombinować i ściągać to samo ale klonowane od innych w klubach wymiany dla złodziei i innej maści przestępczych portalach. Dodatkowo przez Polskich piraciarzy i złodziejaszków płatnych plików za free,mamy najbardziej zainfekowane komputery wirusami-syfem-zombie,jak najnowszy raport symanteca podaje za rok 2008.(cyt."najbardziej płodne rejony aktywności destrukcyjnego kodu i zainfekowanych komputerów,-to Europa(między innymi Polska w największym stopniu 75%), Bliski Wschód i Afryka." TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA PRAWDA O ZALETACH WASZEJ DZIAŁALNOŚCI W NECIE JAKO ZŁODZIEJE WSZYSTKIEGO.!!! Większość z was nie posiada żadnej ochrony komercyjnej dobrej bo złodziej nic nie kupi legalnego lub nawet kiepska typu avast free jest wyłączana na czas ściągania pirackich plików lub grania w necie z klonami pirackich gier. :D Jak dzieci dalej nie rozumiecie jakim jesteście zagrożeniem w necie i brak wam wiedzy to tylko za uszy do sądu i odcinać net dla dobra innych uczciwych użytkowników internetu.!!!

  • LUKA
  • 2009-04-22 10:50:08

Ale mamy fajnych nowych złodziejaszków w Polsce z netu. A definicja to dobry złodziej-paserpprzestepca jak kradnie w internecie.:D Hey ciule i złodzieje wszystkiego z netu... Zapamietać że wszystko płatne się kupuje a free dostaje gratis.!!! Chcesz oglądać-słuchać używać system-program komercyjny płatny,nalezy kupić. Nie kupiłeś gówniarzu emo i neo to nie ruszaj jak nie twoje i nie kombinuj za free z netu od innego cwaniaka który to tam umieścił jako paser. @''ramones" Masz rację i faktycznie dzieci mają zainfekowane i zasyfiione te swoje stare blaszaki pc i innym rozsyłaja również syf-spam i nawet nie mają pojęcia o tym.:D Polski piraciarz i złodziej z netu to zagrożenie dla innych i duze straty dla uczciwych ludzi-wydawców-producentów-firm. Tylko odcinanie takim cwaniakom netu i kara sądowa doprowadzi do normalności w necie.

  • ~gość
  • 2009-04-22 11:14:57

No, widzę że nasz wielo-osobowy kolega ramones ma wtyki w IDG - bo komenty nie przechodzą... Choćbyś się zapluł na śmierć wrzeszcząc "złodzieje" tyle twojego co sobie pokrzyczysz... A ściąganie było, jest i będzie.

  • max
  • 2009-04-22 11:20:27

Akcja rodzi reakcję. Zbytnie wtykanie nosa pod kołdry obywateli skończy się napuszczeniem biogazu do tegoż nosa. I tego mundrym inaczej od własności pseudointelektualnej szczerze życzę.

  • Zeke
  • 2009-04-22 11:33:35

@Redakcja 87.206.150.216 natłukł: "Hey ciule i złodzieje..." Czy nie pora posprzątać? Piesek znów narobił na trawnik i cały wasz ogródek zaczyna śmierdzieć.

  • LUKA
  • 2009-04-22 11:37:12

@"IP: 89.171.95.114" 22-04-2009, 11:14 Tak ściąganie było i jest chwilowo pirackich plików przez takich cwaniaków-złodziejaszków twojej maści i poglądów typowych dla przestępców. Jedno zaczyna być faktem że prawo zaczyna być wprowadzane i w necie i Szwecja,Francja już zaczynają robić sprzątanie i czas aby i Polska przestała tolerować bezkarność dla takich kradzieży i przymykanie oka na proceder który szkodzi wszystkim uczciwym użytkownikom netu za który płacą i używają legalnych dystrybucji wszystkiego. A wprowadzanie precedensu ze w necie można kraść i kombinować dla cwaniaków i gówniarzy,to również można przymykać oko na kradzież batonika i innych produktów na szkodę producenta-firmy. Dziecko jak chcesz dalej być złodziejem i cwaniakiem to zmień kraj na Białoruś lub Afrykę i tam się jakoś prześlizgasz na kradzionym następne 20 lat.:D :D :D

  • ~gość
  • 2009-04-22 11:45:37

@"zeke" Schowaj się trolu linuksiarzu i zwolenniku złodziejstwa i wszystkiego za free,bo twoje zdanie i wiedza o niczym jest śmieszna i porażająca,a bełkot pogania bełkotem dziecko Emo.:D :D :D Jesteś żałosny jak inni złodzieje cudzej własności a prawda w oczy kole co reprezentujesz sobą gówniarzu piraciarzu... Należysz do tej grupy cwaniaków która jest wrzodem na dupie Polskiego uczciwego społeczeństwa w necie a matka nigdy nie nauczyła co to uczciwość i że nalezy kupić legalnie wszystko a nie ściągać i skręcać do domu za free. :D

  • ~gość
  • 2009-04-22 11:51:34

znowu wybiurcze prawo za poprawienie legitymacji student dostaje 2 lata w zawieszeniu winni śmierci górników w kwk Halemba również po 2 lata w zawieszeniu- a wy "uczciwi chcecie dożywocia za kradzież-GRATULACJE. ps.łączymy się w żalu z PIRATE BAY

  • ramones
  • 2009-04-22 12:20:36

@"IP: 89.108.237.64" 22-04-2009, 11:51 Tylko Kara bez tolerancji dla złodziejstwa w necie również,naprawi chore Polskie społeczeństwo dzieci emo-neo i innych krajach. To wrzód który atakuje innych i należy go wycinać a nie pozwalać wykorzystywać nowe zjawiska jakim jest net i pliki elektroniczne. Niebawem Ci sami złodzieje plików w necie, będą kraść klonować podpisy elektroniczne.!!! Czas się przebudzić i zrozumieć że złodziej z netu to zagrożenie dla demokracji i bezpieczeństwa ucziwych obywateli... Jeżeli dziś złodziej-przestępca uznaje że wolno mu kopiować pliki muzyczne-gry-programy płatne za free i tak okradać i oszukiwać wszystkich, to następnym krokiem będzie kopia klon podpisu elektronicznego i kradzież pieniędzy lub osobowości. Dzisiejszy cwaniak-kombinator z netu to potencjalny niebezpieczny bandyta w przyszłości. Brak zasad i moralności pokazuje do czego tacy sa zdolni i należy natychmiast wprowadzić prawo karne i nie przyglądać się dłużej jak bezkarnie okradają wszystkich nas i działają na szkodę internetu.!!! @"Zeke" Jestem za aby Policja ostro sprawdzała komputery tam gdzie są znaki że pirackie pliki są instalowane i używane. A jak się boisz to bardzo dobrze bo powinni już Ciebie trolu piraciarzu sprawdzać i za uszy brać abyś nie namawiał do złodziejstwa w necie i nie popierał paserów-kombinatorów.

  • i tyle
  • 2009-04-22 12:32:05

ramones tępy gamoniu - jaka kradzież?????jak znajdziesz płytę na ulicy to też ją kradniesz??? internet to taka wielka ulica i wala się w nim masa śmieci...... ale myslałem że jestes rozumny a tu proszę - kolejny tępy i ograniczony polaczek bez krzty rozumu

  • max
  • 2009-04-22 12:33:07

czas pozamykac wszystkie wyszukiwarki...

  • ~gość
  • 2009-04-22 12:45:23

@"i tyle"IP: 89.78.52.243 22-04-2009, 12:32 Dziecko jak znajdujesz coś na ulicy,to się oddaje do nawet specjalnych biur jak brak adresu właściciela.!!! Znalezionych rzeczy nie masz prawa kraść jak nawet leżą na ulicy.!!! Kłania Ci się jak widać nauka zasad-przepisów-moralności-etyki. A to kolejny twój post jak matka-ojciec nie nauczyli z domu nic,a Ciebie wychowała ulica i poprawczak.:D @"max" Nie potrzeba zamykać wyszukiwarek bo używają je również w większości uczciwi ludzie-firmy,ale właśnie należy skutecznie wycinać wrzód chory w społeczeństwie i doprowadzić do sądu złodzieja z netu. Jak przeczyścisz net z tego syfu,to wszystkim pomoże i się polepszy...

  • ramones
  • 2009-04-22 12:53:12

Niebawem Ci sami złodzieje plików w necie, będą kraść klonować podpisy elektroniczne.!!! Czas się przebudzić i zrozumieć że złodziej z netu to zagrożenie dla demokracji i bezpieczeństwa ucziwych obywateli... Jeżeli dziś złodziej-przestępca uznaje że wolno mu kopiować pliki muzyczne-gry-programy płatne za free i tak okradać i oszukiwać wszystkich, to następnym krokiem będzie kopia klon podpisu elektronicznego i kradzież pieniędzy lub osobowości. Dzisiejszy cwaniak-kombinator z netu to potencjalny niebezpieczny bandyta w przyszłości. Brak zasad i moralności pokazuje do czego tacy sa zdolni i należy natychmiast wprowadzić prawo karne i nie przyglądać się dłużej jak bezkarnie okradają wszystkich nas i działają na szkodę internetu.!!!

  • Adrew
  • 2009-04-22 13:29:43

ramones, ale masz podnietę :) idź sobię dziecko popstrykaj na X-box''sie lepiej :)

  • ~gość
  • 2009-04-22 13:45:58

@"Adrew"IP:137.222.114.243 22-04-2009, 13:29 Nie gram w gierki dla dzieci a tym bardziej strzelanki, i wolę PS3 jak miałbym kupować z BD. To nie podnieta... ale edukacja dla kombinatorów i innej maści nowych przestępców-złodziejaszków pospolitych z netu, aby przestali okradać wszystkich i nie wymyślali nowych definicji dla złodziejstwa elektronicznego nowego typu... Dziś net przypomina czasy emigrantów na dzikim zachodzie i wolna amerykanka dla bandytów i kiedyś należy zaprowadzić prawo i skończyć z anarchią dla wykolejeńców którzy zaczną niebawem klonować podpisy elektroniczne i innych okradać masowo w wirtualnym świecie.

  • lysy
  • 2009-04-22 14:01:28

@ramones Ale się spieniłeś. Chyba zaraz zawału dostaniesz :). Usiądź sobie, policz do dzisięciu, zażyj codzienną porcję leków - bedzie ci lepiej, zobaczysz :)... A może idź na spacer, uspokoisz się troszeczke... taka ładna pogoda dzisiaj. Nie warto się denerwować :):)

  • asd
  • 2009-04-22 14:04:24

@ramones Na początek słownik ort. sobie kup matole. A potem pouczaj innych.

  • Zeke
  • 2009-04-22 14:11:00

Lamones: "co reprezentujesz sobą gówniarzu piraciarzu... " Spójrz w lustro: http://s572.photobucket.com/albums/ss162/Zeke-PL/

  • max
  • 2009-04-22 14:11:56

Przyganiał kocioł garnkowi...

  • .
  • 2009-04-22 15:25:12

ramones A kto kupuje muzyke??

  • ramones
  • 2009-04-22 15:42:48

To już dzieci ze szkoły wróciły i mamy następny występ złodziejaszków piraciarzy z netu.:D :D :D A teraz uwaga złodzieje i hipokryci... 1./ NIE KRADNIJ i NIE POŻĄDAJ ŻADNEJ RZECZY KTÓRA JEGO JEST.!!! To jest napisane we wszystkich religiach świata niezależnie od wiary i rasy.!! Czas abyś złodzieju jeden z drugim to zrozumiał i nie kradł dłużej i więcej nic nikomu, a kara i tak dopadnie was albo świecka lub Boga. Zastanowić się dzieci nad sobą i tym co robicie złego jeżeli macie rozum i duszę.!!!

  • max
  • 2009-04-22 15:49:49

mój poprzedni komentarz rzecz jasna nie był skierowany do osoby wypowiadającej się bezpośrednio przede mną. System komentarzy posiada jednak pewną inercję. Zeke, lysy, asd, Andrew - ignorujcie tego człowieka. Zobaczycie jak się wtedy spieni;)

  • ~gość
  • 2009-04-22 16:00:39

@"LUKA"IP: 87.206.150.216 22-04-2009, 11:45 DOBRZE TO OPISAŁEŚ O TYCH TROLACH LINUKSIARZACH Z FORUM... i tylko kara i odcinanie netu to jedyna dobra decyzja dla takich typków i złodziejaszków nowej maści z netu... cyt.;@"zeke" "Schowaj się trolu linuksiarzu i zwolenniku złodziejstwa i wszystkiego za free,bo twoje zdanie i wiedza o niczym jest śmieszna i porażająca,a bełkot pogania bełkotem dziecko Emo.:D :D :D Jesteś żałosny jak inni złodzieje cudzej własności a prawda w oczy kole co reprezentujesz sobą gówniarzu piraciarzu... Należysz do tej grupy cwaniaków która jest wrzodem na dupie Polskiego uczciwego społeczeństwa w necie a matka nigdy nie nauczyła co to uczciwość i że należy kupić legalnie wszystko,a nie ściągać,kraść i skręcać do domu za free. :D" Dopisałbym tu jeszcze innych małpujących przestępców z netu i mamy już wrzód który należy wycinać w pień i nie tolerować śmiesznych emo-neo złodziejaszków.

  • ~gość
  • 2009-04-22 16:07:46

@"max" Wszyscy wiedzą że jesteś za legalizacją złodziejstwa bo nic nie masz legalnego i jedziesz na cudzesach.:D Jakbyś rozumiał definicję"ZŁODZIEJ" i bał się własnego boga to byś bredni nie głosił.

  • nd
  • 2009-04-22 16:54:29

@ramones Jak sie nie znasz to się nie odzywaj.... Prawo powinno bronić maluczkich(tj. obywatelów) a nie duże wpływowe korporacje prawo jest pod nich pisane bo to nie artysta zarabia na tych CD-kach tylko właśnie POŚREDNIK!!! (wbijcie sobei to wreszcie do ŁBA...)

  • ruth
  • 2009-04-22 17:46:45

@max Zgadzam się z propozycją ignorowania. Dzięki za zachowanie screenów z wypowiedziami "naszego pupila". On przypuszczam nie pamięta tego i nie kojarzy lecz paru osobom niezorientowanym niewątpliwie się przyda. A propos przypomniała mi się pewna anegdotka. Pewna mama do swojej poślubionej przed kilkoma miesiącami córki. - Jak się Wam układa, córuś ? - No jakoś jest ... nie tak. - Co nie możecie dojść do porozumienia ? - No jakoś nie za bardzo. - Nie rozmawiacie ze sobą ? - Owszem, rozmawiam, dyskutuję z Jankiem. - Ale jak mamo można dyskutować z kimś kto nigdy nie ma racji ?

  • ruth
  • 2009-04-22 17:53:00

@max i Zeke Przepraszam Was, pomyliłam Wasze wypowiedzi.

  • ~gość
  • 2009-04-22 18:34:03

@"ruth" Mniej alkoholu proponuję i duże brawa dla kolejnego zwolennika złodziejstwa... ale co można się spodziewać po linuksiarzach i cwaniakach którzy wszystko używają free lub pirackie MS

  • ruth
  • 2009-04-22 18:37:56

HALO MODERATORZE !!! Wypowiedź (87.206.150.74 22-04-2009, 16:07) nie powinna się w ogóle ukazać ?

  • ramones
  • 2009-04-22 18:38:15

Niebawem Ci sami złodzieje plików w necie, będą kraść klonować podpisy elektroniczne.!!! Czas się przebudzić i zrozumieć że złodziej z netu to zagrożenie dla demokracji i bezpieczeństwa ucziwych obywateli... Jeżeli dziś złodziej-przestępca uznaje że wolno mu kopiować pliki muzyczne-gry-programy płatne za free i tak okradać i oszukiwać wszystkich, to następnym krokiem będzie kopia klon podpisu elektronicznego i kradzież pieniędzy lub osobowości. Dzisiejszy cwaniak-kombinator z netu to potencjalny niebezpieczny bandyta w przyszłości. Brak zasad i moralności pokazuje do czego tacy sa zdolni i należy natychmiast wprowadzić prawo karne i nie przyglądać się dłużej jak bezkarnie okradają wszystkich nas i działają na szkodę internetu.!!! Dziś okradają artystów-firmy i uczciwych innych pracowników a jutro okradną nas z kasy w bankach przy pomocy klonowanych podpisów elektronicznych w plikach.

  • ~gość
  • 2009-04-22 18:43:33

"ruth" Dziś Ty i twoi zwolennicy których popierasz jako złodziej plików elektronicznych,- okradają artystów-firmy i uczciwych innych pracowników którzy tracą pracę z braku sprzedaży i usług,a jutro okradną nas z kasy w bankach przy pomocy klonowanych podpisów elektronicznych w plikach. Czym szybciej Policja doprowadzi was cwaniacy do sądów i wyroki do odsiadki... tym szybciej będzie normalnie dla wszystkich

  • ramones
  • 2009-04-22 19:16:28

@ruth" Nawet xero książki płatnej jest piracstwem i okradaniem wydawcy-autora bo nie sprzedał egz. następnej zainteresowanej osobie.!!! Kopia płatnego pliku programu itp.itd.jest taka sama kradzieżą jak kradzież fizyczna innego produktu bo kradniesz numer-serii i znak wodny i tak pozbawiasz wszystkich pracy i wynagrodzenia za to co wcześniej zainwestowali więc nie masz prawa tego brać-kraść bez ich zgody lub opłaty za używanie.!!! A czym się różni elektroniczny plik podpisu od innego osobistego pliku jego właściciela,a no właśnie dziś kradną ten plik a jutro tamten z podpisem do banku po kasę . A Ty złodzieja popierasz... Skandal jak beszczelnośc i brak wiedzy-wyobrażni lansuja linuksiarze i przestepcy. A jak do jogurtu orginalnego z logo firmy dowalisz mleko aby cos zyskać,to juz nie bedzie ten sam jogurt i kradziez znaku logo towarowego. NIE ZABIERAJ GŁOSU I NIE POPIERAJ ZŁODZIEJSTWA W NECIE.

  • ruth
  • 2009-04-22 19:57:09

Sporo czasu już minęło i moderator śpi. Jeżeli poziom Hyde Parku mają wyznaczać bezpodstawne oskarżenia o nadużywanie alkoholu, złodziejstwo, rzucane epitety i wyzwiska, w tym antysemickie (to też tu było co możemy zobaczyć na screenach w odnośniku podanym przez Zeke), zwykłe chamstwo, to ja dziękuję. Może poziom reprezentowany przez pewnego osobnika miał się stać wyznacznikiem poziomu jakiego oczekuje w komentarzach Szanowna Redakcja, ale na pewno nie ja. Skoro nie potraficie zadbać o to do czego się zobowiązaliście pisząc "... zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy ... uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.", wszystko co związane z IDG znika z odnośników w moich komputerach. Może ktoś lubi nurzać się w czymś takim jak można przeczytać w komentarzach, ja nie. Zmieniam portal. Żegnam.

  • Zeke
  • 2009-04-22 20:04:29

Też się chwilami zastanawiam, _po_co_ zaglądam na ten portalik. Jakoś na serwisach anglojęzycznych takie chamstwo nie jest przepuszczane, i da się. Widocznie szanowna redakcja wychodzi z innego założenia.

  • ryo
  • 2009-04-22 20:28:05

Im chodzi tylko o nabijanie postów. To co, GO TO chip.pl ? Czy może jakieś inne propozycje ?

  • lysy
  • 2009-04-22 20:59:49

Ale się spienił... jakby wściekliznę miał. Gdyby nie musiał jeść i spać to by pewnie do upadłego klepał w ctrl-c ctrl-v. Nawet zwierze by se dało spokój. No to chip.pl! Mnie pasuje.

  • ~gość
  • 2009-04-22 21:33:27

ramones - mam wrażenie, że jesteś płatnym propagandzistą lub osobą niespełna rozumu. 1) Powiązanie "linuksiarzy" z piractwem świadczy jedynie o skrajnej niewiedzy. Ludzie używają linuksa przede wszystkim z dwóch powodów : bo jest dobry, bo jest damrowy i legalny. Ludzie tacy zwykle jak nikt inny cenią sobie uczicwość i prawo. 2) Nazywasz innych dziećmi neo - tymczasem wszystko wskazuje, że do ciebie to bardziej pasuje. Popełniasz rażące błędy ortograficzne i składniowe. Dodatkowo charakteryzujesz się pieniactwem i arogancją. I co najgorsze - pleciesz bzdury. Wspominanie tu EMO to już kompletny idiotyzm, bo to nie ma nic wspólnegoi z tym tematem. A świadczy to jedynie o tobie, bo obrażasz innych nie znając ich zupełnie. 3) W jaki sposób piractwo muzyki i filmów zaraża komputer wirusami (pomijam to, że w zasadzie tylko w przypadku Windowsa)? 4) Potwierdzono naukowo, że piraci kupują więcej legalnie. Z prostego powodu - znają dużo więcej niż przeciętny słuchacz RMF czy oglądacz MTV - gdzie leci popowe badziewie. 5) Pokaż mi gdzie w Polsce mogę kupić mój ulubiony film w wersji z polskim lektorem lub polskimi napisami (a nawet niechby tylko po angielsku) - Greenwich Mean Time. Istnieje wersja z polskim lektorem, bo leciała w TVP, ale jest nie do zdobycia. W Polsce nawet angielskiej wersji nie można kupić. Zastanawia mnie jeszcze stanowisko moderatorów. Czy to te same osoby co "moderują" Onet? Zupełnie tak jak tam chamstwo i głupota są tu na porządku dziennym, a moderacja nic z tym nie robi.

  • Rotsen
  • 2009-04-22 22:03:17

ramones: widze ze srednio dociera do ciebie niedoskonalosc i glupota (pod wieloma pozorami) systemu spolecznego w ktorym przyszlo nam zyc. Nie podoba mi sie polityka wielu panstw, nie podoba mi sie pranie mozgow fundowane nam przez liczne media, nie podoba mi sie w wielu wypadakach idiotyczna biurokracja wypaczajaca i niwelujaca wiele pieknych idei. A zlodziejstwo? Popieram kradziez nie powodujaca rzeczywistej straty finansowej, popieram kradziez prowadzaca do rozwoju wielu mlodych ludzi (szczegolnie jesli chodzi o dzialalnosc tworcza i zdobywanie wiedzy). W wielu sytuacjach naprawde kogos nie stac na dany produkt, a opensourcowych odpowiednikow nie ma (lub sa o wiele gorszej jakosci). Sa tez liczne sytuacje, gdy komus tak sie podoba dane oprogramowanie ze potem kupuje sobie orginalna wersje (lub kupuje dany film/plyte z muzyka). A co z niektorymi politykami wolacymi wydac kase podatnikow na wlasne uciechy i wlasna zabawe niz na rozwiazywanie konkretnych problemow w spoleczenstwie. Dlaczego ich nie atakujesz? Wydaje mi sie ze oni robia o wiele wiecej szkody niz 15 letni chlopak uzywajacy nielegalnego PSD, ktorego i tak w zyciu by nie kupil bo mieszka w bardzo biednej rodzinie (ale moze kiedys odkryje w sobie talent i sie wybije z tej sytuacji robiac wiele pozytku dla innych). Jaki bylby dzisiaj poziom kultury gdyby nie piractwo? Czy na pewno mielibysmy tylu swietnych grafikow? Co z filmami ktorych juz nie mozna dostac w wypozyczalni ani nie leca w TV? Choc owszem, sa tez piraci znacznie przesadzajacy i ktorzy faktycznie byliby w stanie kupic jakis produkt, ale przez to ze jest w necie to im sie nie chce.

  • Rotsen
  • 2009-04-22 22:08:53

Nie zauwazylem reszty wpisow w temacie... Ramones, czy slyszales kiedys o trollingu? Jak nie to sobie sprawdz. "Dzisiejszy cwaniak-kombinator z netu to potencjalny niebezpieczny bandyta w przyszłości." Takimi wyssanymi z palca zdaniami tylko swiadczysz o sobie.

  • ~gość
  • 2009-04-23 00:20:40

ruth = człowiek nikt

  • Boczuś
  • 2009-04-23 07:12:29

Człowieku zrozum, po co kupować gre za 150 zeta, jak z neta za free se sciagne, a co tam autorzy o sekunde dlozej beda musieli poczekać na czarnego merca, wersje demo? wersje demo zawsze mają jakieś ulepszenie (W demku gothica klikales shift i miales sprint, a w full tylko bieganie,) (ściąganie z internetu pełnej gry jest legalne, ale po upływie 24 godzin musisz usunąć bo to jest przestępstwo, a jeżeli przejde grę w 24 godziny to mogą mnie gdzieś pocałować, nic mi nie zrobią)i nie uwieze w to ze ty świety jestes, na pewno coś sobie z neta pirackiego sciagles np twoj windows, albo office, albo mp3, tak że sie zastanów, a ty byś sobie kupił kota w worku?

  • Janus
  • 2009-04-23 07:42:30

Stwierdzam, że ramones i jego klony to chyba ktoś z IDG - bo jakos żaden mój koment przeciw jego bredniom nie przechodzi... I to juz kilka razy... Teraz juz wiemy czemu jego chamowate komenty nie sa usuwane czy moderowane a inne tak.

  • emeryt2
  • 2009-04-23 10:55:13

Ramones. z wypowiedzi wynika, że masz więcej niż ...naście lat, a jesteś głupi jak but. Do "A złodziej to złodziej i nie ma znaczenia czy z netu,czy z ulicy.!!!" powinieneś dodać - z wytwórni fonograficznej czy z rządu. Wytworzenie plytki w tłoczni kosztuje mniej niż 1zł. W sklepie 30-60zł. Wykonawca dostaje z tego (jak dobrze pójdzie) ok.3%, a ponosi wszystkie koszty łącznie z wynajęciem studia. Reszta trafia do wytwórni fonograficznej. Pomnóż to przez parędziesiąt wydanych tytułów rocznie. Kto tu kogo okrada? A w rządzie - mamy dość przykładów. Na całym świecie. Nie czepiaj się więc dzieci i nie wyzywaj od razu od złodziei. Nie każdy zarabia 5 czy 10 tys. miesięcznie.

  • ~gość
  • 2009-04-23 12:13:00

@Janus to ty teraz to odkryłeś?

  • PIRAT KRIS
  • 2009-04-23 12:22:57

Jestem Piratem ściągam masowo gry filmy--mam setki programów najnowsze windowsy , gry, --- i nigdy nie kupie orginałów w empiku itp-- Bo ceny są z kosmosu-- mam super net 7 Mb /s i ściagam codziennie---PIRACI GÓRĄ !!!

  • kio.
  • 2009-04-23 15:31:41

Każdy z was ma troche racji Złodziej to złodziej masz rację... Natomiast komentarz ramona był troche nie na temat... Własciciele TPB to nie złodzije... Ich zamkneli bo mieli narzedzie które może udostępniać nielegalne pliki ...A Google?? jak sie wpisze tytuł gry filmu lub inego pliku równiez wyskoczy to co chcemy osiagnąć... WYrok Jak najbardziej niesprawiedliwy...

  • chmod777
  • 2009-04-23 17:53:37

Widzę, że macie tutaj niezłego misjonarza. ;-) @ramones, czy mógłbyś nam zdradzić po czym dostaje się takiego śmigła? Powodzenia w walce z piratami... Don Kichocie ;-))

  • swl
  • 2009-04-23 22:51:16

Ja wolałbym już kupić bezpośrednio u artysty pliki i dać mu te 10-15 zł za całą płytę, niż mam sponsorować SONY albo UMC. I tak wtedy by zarobił więcej. To jest cytat ze sklepu Hip-hop.pl "Kupując album Rahim aka Straho "DynamoL" na CD zapłacisz przeciętnie 29.00 zł z czego do wytwórni trafi zaledwie 2.03 zł (7%). Kupując go w mp3 na Hip-Hop.pl płacisz 9.60 zł z czego bezpośrednio MaxFloNews i Rahim aka Straho otrzymają 4.80 zł (50%)." Gdyby wszystkie płyty byłyby dostępne przez internet w zbliżonych cenach to piractwo by zmalało o jakies 20-30% Wątpię żeby ktoś wtedy chętnie okradał autorów, przecież przeważnie są lubiani.A i artystom bardziej by się to opłaciło... Więcej by sprzedali a dodatkowo za sprzedana płytę w necie by mieli 2razy większe dochody. Dla klientów ogromnym plusem byłoby to że ulubioną muzykę nadal mają bez wychodzenia z domu, oszczędzają pieniądze i dają więcej autorowi. Pewnie taka sama sytuacja jest z filmami, grami i programami... Co do Ciebie Ramones... Plujesz jadem na kilometr skąd ty się chłopie urwałeś to ja nie wiem... Gdzie ty żyjesz ?

  • aekielski
  • 2009-04-26 21:01:08

Panie Ramones,na temat złodziei mało pan wie.Cały świat kradnie,okradają wszyscy wszystkich.Tylko kapitał otrzymuje za swoją pracę w miarę uczciwą płacę.Tylko garstka okradanych wychodzi na swoje,bo ukradli więcej.Mechanizmy rynkowe są tak proste,że przedszkolak pojmie na czym polegają.Piractwo jest tylko dlatego,że się okradanym opłaca.Dla pana widzę,jest to zbyt skomplikowane.

  • Maxx
  • 2009-04-27 02:12:24

Jak rozumiem @ ramoes, nie ważne kto co i dlaczego,co więcej, nie ważne że w krajach masz podatek w podatku, cło w cle, akcyza w akcyzie , do tego inne opłaty. A to wszystko po to by Ciebie okradać na każdym kroku, przecież tak robi Państwo,i to uważasz za słuszne?. Czy zdajesz sobie sprawe ile kosztuje wyprodukowanie jednej płyty CD + nagranie, wiesz ile z tego ma twórca? maksymalnie 10% Oczywiście że wiesz bo tak bys nie pisał. tą resztę 90%, to tzw. Państwo okrada Cię w imię prawa. Gdyby płyta kosztował 5zł(tylko tyle ok mają twórcy i kilkanaście groszy za nośnik) to nikt by nie kombinował. Tylko osobiście wpłaciłby na konto twórcy. A złodziejem jest ten kto popiera (Państwo)złodzieja. Gdybyś Ty i Twojemu pokroju ludzie staneli do walki o normalne ceny to można zrozumieć, ale to że wydajesz osąd, uwłaczas innym świadczy tylko o Twoim lekceważącym podejsciu do sprawy. No chyba że mamy tu przedstawiciela tzw. Państwa i ciepła posadka by sie skończyła. PS. Sprawdź najpierw swój dysk, bo jesli zrobi to ktoś inny to poczujesz tak niewielką różnicę pomiedzy byciem a nie byciem złodziejem. Pamietaj kążde nagranie, każdy film, każdy kawałek programu na którego nie masz papierka jest nielegalny. A teraz policz sobie ile lat posiedziałbyś za zgranie płyty od kumpla, który już raz za nią zapłacił.

  • at0m
  • 2009-04-27 13:47:57

ramones: Może zmienisz zdanie gdy za kilka lat będzie cię ścigać policja za bezprawne gwizdanie ulubionej piosenki podczas golenia, lub opowiedzenie dziecku bajki na dobranoc bez wykupienia odpowiedniej licencji. Jeśli dziś nikt nie przeciwstawi się temu powszechnemu trendowi na ochronę wszelkich praw autorskich i patentowania niemal wszystkiego to może dojść do właśnie takich sytuacji. Już dziś słyszymy o firmach, które chcą mieć na wyłączność swój kolor firmowy ... a to dopiero poczatek ... co nastepne? Przepisy, kulinarne? Kroki taneczne? ...

  • miti
  • 2009-04-28 21:05:38

koledzy czas pomóc kolegom w Swecji

  • poll
  • 2009-05-01 02:02:43

Po rewolucji w odbudowanej SB powoła się specjalny departament ds. walki z lobbingiem, wtedy wszyscy, którzy m.in. uprawiają lobbing za patentami, czy przymusem licencjonowania zostaną sprawdzeni, czy, a jeśli tak to przez kogo zostali wynajęci.

  • Senio18
  • 2009-05-01 13:39:19

Widzicie The Pirat Bay to tylko wiezcholek gory lodowej. Najpierw tak zwane piractwo a potem bedzie cenzura w internecie. Tylko na pirackich serwerach mozna sie dowiedziec co sie naprawde dzieje, bez slotkiego pierdzenia politycznego.

  • p_i_otrek
  • 2009-05-02 09:18:29

"Dzieci brak wam zasad i moralności i dlatego popieracie zlodziejstwo,a dopuki nie zarobicie uczciwie własnych pieniędzy i złodziej was nie okradnie z tego co kupicie to tak długo będziecie głosować i tupać za wprowadzeniem anarchii i wolności dla przestepców" Okradł cie kto kiedy, czy cie złapali na piractwie???? Świętoszek sie znalazł

  • nooboo
  • 2009-05-13 20:34:25

A ja przygłup chciałbym zapytać czy na kasetę magnetofonową to mogę sobie coś jeszcze nagrać czy nie. Na wszelki wypadek zostawiłem sobie kaseciaka i piecyk na węgiel. A jak sobie chcę pośpiewać to muszę iść do lasu czy już też tam są kamery.

  • karol
  • 2009-08-04 16:26:53

Czy i u nas tak bedzie ,kiedy teraz policja zacznie sprawdzac legalnosc GPS w aucie > No jestem bardzo ciekawy jak to sie rozwinie.

  • brawon
  • 2012-01-23 10:01:05

proste najpierw będą demonstrację przeciw rządowi świata a potem "jeśli" wyjdzie na jaw że zrobiły to gwiazdy Hollywood ludzie częściowo będą kupować filmy i muzykę jeśli kryzys się nie skończy a zachodzi się na to że może być wojna to Bel Air i Beverly Hills będą zniszczone a " artyści za wyniosłe życie zostaną ukarani

  • nick...
  • 2012-12-26 19:09:38

napisał:"www.nowe_zawody"A o co chodzi? Przecież tym boikzewlcsim najeźdźcom i bandytom z 1920 roku — walczącym jak wiadomo pod boikzewlcsim znakiem "czerwonej gwiazdy" - domalowano na tym kosztownym pomniku gustowne "czerwone gwiazdy" — jakie tam powinny być od początku.Bo na pewno nie powinien to być prawosławny krzyż — bolszewiccy bandyci bestialsko mordowali zarf3wno księży katolickich jak i prawosławnych popf3w...Dla tych bandytf3w spod bolszewickiej czerwonej gwiazdy — jedynąa0dozwoloną religią było mordowanie!Szef Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej tow. Krzysztof Kunert, wspf3lny pomysłodawca upamiętnienia mogiły z tow. prezydentem z WSI mf3wi, że: "Brak mi słf3w. Ale nie zrejterujemy przed chamstwem. Oczyścimy mogiłę i zorganizujemy oficjalne odsłonięcie."Z tych słf3w wynika. że sowieckim chamem jest sam. tow. Kunert!Bo skromna tablica upamiętniająca POLSKICH ŻOŁNIERZY POLEGŁYCH POD OSSOWEM — jest częściowo zniszczona. Na tęa0tablicę tow. Kunert z WSI — brakuje pieniędzy... [sic!]

  • nick...
  • 2012-12-27 03:05:15

Powf3d piąty?Dobry blog prawniczy onzzcaa więcej klientf3w i więcej pieniędzy. I to jest najważniejsze.???????, zgodzę się ze wszystkim, co napisałeś, poza punktem czwartym:- blogiem należy się promować w odpowiedni sposf3b- linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie podnosi PageRanku- stałe linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie jest niekulturalne- stałe linkowanie do bloga w mediach społecznościowych nie jest uważane za spam przez klientf3w, gdyż dla nich jest to w większości kanał subskrypcji treści z witryn internetowych z blogf3w rf3wnież. Zgodzę się, że warto dać coś więcej, ale tylko w ramach przedmiotu strategii e-marketingowej. Niemniej nikt, kto zasubskrybował treść bloga np przez FB ze względu na jej wartość nie odetnie się od tej możliwości tylko dlatego, że autor bloga nie serwuje tam dodatkowych treści.Co do wieku blogerf3w jak wspomniałeś, blogi są dla starszych wiekiem Na świecie jest trend zamykania blogf3w przez młodszych, a otwierania przez starszych. Bo blog to jednak wysiłek, dyscyplina, posiadanie celu, chęć zrobienia czegoś więcej. Młodzież w tych kategoriach rzadko się porusza ????,?????

  • nick...
  • 2012-12-27 05:05:48

A czy Twf3j komputer złapał tego wrusia? Anonymousb7 21/12/10 at 14:04Ostatnio naprawiałem komputer kolegi zainfekowany tym robakiem. Dodam od siebie, że wirus blokuję dostęp do części zainstalowanych programf3w oraz do aplikacji zawartych w systemie z poziomu menu start czy pulpitu. Ogf3lnie to razem z robakiem jest rozprzestrzeniany trojan tak więc jeżeli nic się nie zrobi to tak jak w przypadku mojego kolegi w przeciągu kilku dni pojawiło się 38 infekcji. Na szczęście faktycznie przejście do trybu awaryjnego systemu i powolne i skrupulatne czyszczenie uwalnia sprzęt. b7 21/12/10 at 14:16Mam dziwną sytuację, że ktoś z mojej skrzynki pocztowej wysłał wiadomości z linkami do stron dnia 17.01 i 15.01. Nie wiem jakim cudem mogła taka sytuacja się wydarzyć. Jeśli ktoś mf3gł by mi pomf3c w rozwiązaniu problemu to proszę o napisanie na gg: 13878939. Podejrzewam, że może to być ten robak, ale tapetę mam niezmienioną Anonymousb7 21/12/10 at 15:00wydaję mi się, że to nie jest wina tego wrusia bo nie to jest jego celem Anonymousb7 21/12/10 at 17:06Aż dziwne, że ludzie nabierają się na takie rzeczy, jak nawet na stronie WWW nie ma ewidentnej podpuchy, tylko link na środku ekranu (oczywiście nie wchodźcie). Anonymousb7 21/12/10 at 17:06Nie, ja nie miałem wrusia od bardzo, bardzo dawna. Trzeba wiedzieć gdzie wchodzić, co pobierać, no i oczywiście jakiego oprogramowania chroniącego komputer używać. Anonymousb7 21/12/10 at 20:58dokładnie niektf3rzy ludzie są bardzo naiwni no i na tym niestety żerują twf3rcy szkodliwego oprogramowania Anonymousb7 21/12/10 at 21:00Ja też dawno na swoim ekranie dawno nie widziałem nic prf3cz aktualizacji bazy wirusf3w. Priorytetowa sprawa to wiedzieć gdzie wchodzić a gdzie nie (w kontekście stron www :P) Anonymousb7 21/12/10 at 22:05Ja rf3wnież miałem styczność z tym wirusem i w sumie nie wiem czy pomf3gł mi avast czy to, że usunąłem plik o nazwie System Tool 2011 z dysku C Tylko ciągle mi chodzi coś po głowie Czy ta infekcja nie instaluje czasem keyloggera na komputerze?? Anonymousb7 21/12/10 at 22:05Ja rf3wnież miałem styczność z tym wirusem i w sumie nie wiem czy pomf3gł mi avast czy to, że usunąłem plik o nazwie System Tool 2011 z dysku C Tylko ciągle mi chodzi coś po głowie Czy ta infekcja nie instaluje czasem keyloggera na komputerze?? Anonymousb7 21/12/10 at 22:05Ja rf3wnież miałem styczność z tym wirusem i w sumie nie wiem czy pomf3gł mi avast czy to, że usunąłem plik o nazwie System Tool 2011 z dysku C Tylko ciągle mi chodzi coś po głowie Czy ta infekcja nie instaluje czasem keyloggera na komputerze?? Anonymousb7 21/12/10 at 22:06Ja rf3wnież miałem styczność z tym wirusem i w sumie nie wiem czy pomf3gł mi avast czy to, że usunąłem plik o nazwie System Tool 2011 z dysku C Tylko ciągle mi chodzi coś po głowie Czy ta infekcja nie instaluje czasem keyloggera na komputerze??Leave a Comment Yay! You've decided to leave a comment. That's fantastic! Please keep in mind that comments are moderated. Thanks for dropping by! Nazywam się Kamil Scheicht i zobaczycie tutaj moje wpisy. Mf3j blog to coś w rodzaju osi czasu, na ktf3rą wrzucam obraz i ocenę świata, ktf3ry mnie otacza. Znajdziecie tutaj dużo rzeczy związanych z moim życiem, technologią i grami.Wpisy Twitter Ostatnie WpisyOstatnie Zdjęcia jQuery(document).ready(function(){jQuery('.Google-Plus-Badge').retioSlider({'direction':'right','topPosition':100,'startOpacity':0.75,'openOpacity':1,'closeOpacity':0.75,'openTime':500,'closeTime':500,'action':'hover','logoPosition':0});});