Philips Net TV - Internet w telewizorze

1 marca 2009 14:30 Ludwik Krakowiak
Nowe modele odbiorników telewizyjnych Philipsa z serii 8000 i 9000, jak też innowacyjny model Cinema 21:9, będą wyposażone w moduł Net TV, umożliwiający bezpośredni dostęp do Internetu. Usługa Net TV ma zostać uruchomiona w kwietniu br.
Za pośrednictwem Net TV posiadacz nowego telewizora Philipsa uzyska dostęp do takich serwisów jak YouTube, Funspot, MyAlbum, Netlog, Kicker i innych. Strony zostaną zoptymalizowane za pomocą języka CE-HTML, służącego do dostosowywania interfejsu do wymogów urządzeń elektronicznych, głównie telewizorów (CE to akronim "consumer electronics"). Nawigację po serwisach ułatwiać mają specjalnie przygotowane menu, które będzie można obsługiwać pilotem zdalnego sterowania. Wprowadzanie danych umożliwi wyświetlana na ekranie odbiornika wirtualna klawiatura.

Strona startowa Philips Net TVKliknij, aby powiększyćStrona startowa Philips Net TV

Niedogodności, jakie czekają użytkowników, to m.in. brak obsługi nowoczesnych technologii sieciowych: aplikacje z bogatym interfejsem, napisane we Flashu czy Javie nie będą wyświetlane. Na ekranie telewizora będzie natomiast można obejrzeć film DivX, zapisany na dysku domowego komputera. Nowe telewizory charakteryzować się będą też obsługą standardu DVB-C - za odbiór cyfrowej telewizji kablowej odpowiedzialne będą wbudowane moduły. Kolejne modele odbiorników mają też być wyposażane w moduły DVB-S. Telewizory z serii 8000 będzie trzeba podłączać do Sieci kablem Ethernet, zaś urządzenia z rodziny 9000, jak również model Cinema 21:9 będą obsługiwać interfejs bezprzewodowy Wi-Fi.

Philips Cinema 21:9 to pierwszy telewizor w kinowym formacie obrazu, oferujący rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli (przekątna ekranu: 52 cale). Odbiornik oferuje kontrast 80 000:1, 5 portów HDMI, obsługę technologii Ambilight i systemu 200 Hz Clear LCD (jego cena to ok. 4 tys. euro).

Philips Cinema 21:9Kliknij, aby powiększyćPhilips Cinema 21:9

Więcej informacji o Cinema 21:9 znaleźć można na poświęconej temu modelowi stronie internetowej (ma ona być systematycznie aktualizowana o nowe dane).


Komentarze (4)

  • denaturator
  • 2009-03-01 16:00:20

podobną przystawkę widziałem w 2001 roku działało to jeszcze na modemie. system do kitu przy ekranie tv nie da się pracować po oczach daje za bardzo nawet HD :) ps popsuło się jak informatycy dostali do potestowania

  • Manwe
  • 2009-03-01 22:12:54

chyba na wszystkich nowych telewizorach mozna obejrzec film Divx zapisany na dysku komputera ;)

  • niepolecam!
  • 2009-03-02 10:46:43

kolejny holenderski niewypał ta firma schodzi na dno.Pamietam jak ta badziewiarska firma sprzedawała monitory lcd z popsutymi pikselami i wkurzonych klijentów przychodzacych do sklepu ze potygodniu padły pixele a philips nieuznawał reklamacji!! Albo cały internet z wirtualna klawiatura albo wcale! ten to poroniony pomysł!!

  • ~user
  • 2009-12-14 18:19:50

za brak obslugi flasha, minus 1, internet przeglada sie wygodnie, lecz w sumie wole podlaczac pod niego komputer i pracowac na takim mixie. Co do pixli popsutych... no coz niestety zawsze sie zdazaja. jak narazie jednak nie zauwarzylem niczego zlego a obraz wyglada po prostu niesamowicie... Plusy: Praktycznie sie nie grzeje, bardzo cichy tryb pracy zadnego buczenia jak np. w samsungach, pobor mocy okolo 100watt,bardzo dobre przetwarzanie obrazu w locie. Podsumowujac Dobry produkt za wcale nie male pieniadze.

reklama

Popularne produkty

Nokaut

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, Networld
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001