Undercover 3 namierzy skradzionego MacBooka

30 stycznia 2009 15:13 Marcin Jaskólski
Firma Orbicule opublikowała trzecią wersję programu Undercover. W przypadku kradzieży notebooka ze znakiem jabłka, aplikacja może sfotografować złodzieja, a także z dużą precyzją zlokalizować położenie sprzętu.
Dzięki oprogramowaniu firmy Orbicule, posiadacze laptopów firmy Apple mają większe szanse na odzyskanie sprzętu w przypadku jego kradzieży. Każdy użytkownik Undercover 3 otrzymuje numer identyfikacyjny notebooka, który należy podać producentowi aplikacji po utracie sprzętu. Jeśli złodziej podłączy laptopa do sieci za pomocą Wi-Fi firma Orbicule określi jego położenie z dokładnością od 10 do 20 metrów, dzięki technologii pozycjonowania Skyhook Wireless.

Gdy skradziony MacBook zostanie podłączony do Internetu, oprogramowanie Undercover uruchomi kamerę internetową w celu wykonania zdjęć jego aktualnego użytkownika. Zapisze także zrzuty ekranowe, które wraz ze zdjęciami zostaną przesłane na serwery firmy Orbicule.

Zobacz również:


Undercover symuluje ponadto awarię komputera, aby wymusić na złodzieju zgłoszenie się do serwisu. Gdy symulujący usterkę MacBook zostanie podłączony do Internetu w innym miejscu, wyświetli informację o tym, że sprzęt pochodzi z kradzieży. Firma Orbicule przewidziała nagrody dla każdego uczciwego "znalazcy". W przypadku, gdy skradziony notebook z zainstalowanym programem Undercover 3 nie zostanie odzyskany producent zobowiązuje się do zwrócenia kosztów licencji aplikacji.

Undercover w wersji 3 wymaga do działania systemu Mac OS X 10.4 lub nowszego. Program działa zarówno na Makach z PowerPC, jak i na wyposażonych w procesory Intela. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie producenta.


Komentarze (4)

  • shizo91
  • 2009-01-30 15:51:53

ciekawe jak taka awaria wyglada. w sumie to oni moga normalnie Ciebie podgladac kiedy chca.

  • futrzasty
  • 2009-01-30 22:31:00

Trzeba być skończonym idiotą by wkładać sim do kradzionego telefonu, a kradzionego laptopa podłączać pod internet. Wiadomo co czeka taki sprzęt po kradzieży w ''dziupli''. Kolejne naciąganie userów IMHO.

  • mario
  • 2009-01-31 10:04:19

@futrzasty: popieram, pewnie bardziej się opłaca ubezpieczyć sprzęt, bo wtedy po kradzieży dostajesz kasę na nowy, a zwrócenie kosztów licencji ... ?

  • Ben
  • 2013-12-12 11:16:52

A ja jestem mega zadowolony z tego programiku, pozwolil mi odszukac skradziony sprzet, dzieki zdjeciom i notyfikacji miejsc odzyskalem mojego Mac Booka pro w ciagu 3 dni. Do tego dochodzi satysfakcja ze sledzenia goscia i jego mina przy zatrzymaniu, ten programik pozwolil mi odzyskac nie tylko macbooka ale i 30000 zl skradzinych z mojego domu. POLECAM

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88