Jak zdobyć Windows 7 za darmo?

7 stycznia 2009 12:30 Dawid Długosz
Premiera nowych okienek najprawdopodobniej już pod koniec tego roku. Oczywiście cen Windows 7 na razie nie znamy, wiemy jednak, że następcę Visty będziesz mógł otrzymać za darmo. To nie żart! Wszyscy użytkownicy, którzy zakupią Vistę po 1 lipca br., będą mogli, w ramach programu bezpłatnej aktualizacji, wymienić starszą wersję systemu na Windows 7.
Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009Informacje o wspomnianym promocji aktualizacji uzyskał serwis TechARP.com. Program uaktualnienia do Windows 7 ma rzekomo zacząć obowiązywać już od 1 lipca br., choć są to informacje nieoficjalne. Promocja zakończy się najprawdopodobniej w kilka miesięcy po premierze nowych okienek Microsoftu (w przypadku Visty było to do 15 marca 2007 roku, gdzie premiera w Polsce miała miejsce 30 stycznia 2007 roku).
Program nie będzie dotyczył aktualizacji z Windows XP, który i tak już dziś ciężko zakupić.

Według plotek, następujące wersje Visty będzie można zamienić na odpowiednie edycje Windows 7:
  • Windows Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium
  • Windows Vista Business na Windows 7 Professional
  • Windows Vista Ultimate na Windows 7 Ultimate

Program obowiązywać będzie jedynie dla wersji OEM systemów, nabytych z nowym sprzętem.

Windows 7 nadchodzi. Czy będzie warto?

Po raz pierwszy o Windows 7 usłyszeliśmy w kwietniu 2008 roku, kiedy to w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze konkrety na temat nowych okienek. Wkrótce Redmond zaprezentowało, podczas konferencji PDC 2008 i WinHEC, pierwsze buildy systemu. Obecnie natomiast oczekujemy piewszej wersji beta Windows 7, która powinna pojawić się już na dniach. Przypominamy, że wspomniana wersja wyciekła już do sieci. Wszyscy czekamy z nieciepliwością, tym bardziej, iż okazuje się, że Windows 7 jest wydajnieszy od XP i Visty.

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" - znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o nowych technologiach, jakie Redmond "zaserwowało" systemie uważanym za prawdziwego następcę Windows XP.

Źródło: TechARP.com


Komentarze (60)

  • romek
  • 2009-01-07 12:43:59

po co microsoft wydaje tyle wersji visty? przy xp były home i pro, spoko; ale przy viście jest chyba z 7 wersji praktycznie niczym sie nie różniących. ubuntu jest tylko jedne, a w windowsie takie to skomplikowane (jak wszystko w windowsie)

  • romek
  • 2009-01-07 12:45:57

poza tym tytuł rodem prosto z onetu..

  • q23
  • 2009-01-07 12:48:46

skoro trzeba kupić Vistę, to tak nie do końca za darmo;)

  • s0d
  • 2009-01-07 12:52:05

a jednak ta liczbe mozna zbic jedynie do 6..czyli home 32 i 64bit proffessional 32 i 64 bit server 32 i 64...

  • cccc
  • 2009-01-07 13:05:18

romek z tym ubuntu to zes wyskoczyl.....juz lepiej osx porownaj wersji visty sa tylko 4 - to duzo?podstawowa basic, home premium dla uzytkownikow domowych, bizness dla biznesu i najbardziej wypasiony ultimate...cos w tym zlego?

  • elmo
  • 2009-01-07 13:06:52

To bardzo dobra wiadomość. Mogę spokojnie zamienić XP na Vistę i mam prawo do Windows 7. Z Windows XP obecnie wiąże mnie tylko... płyta główna ;)

  • baltazar
  • 2009-01-07 13:33:22

No popatrz pan:-D Vistowcy wszem i wobec twierdzą(pocieszają się), że "7" to Vista service pack 2, a tu im chcą na inny system wymieniać. Ciekawe, dlaczego zamiast wymiany, nie udostępnią wspomnianego service packa?:-D

  • sma
  • 2009-01-07 13:41:04

nie wiem jak wy to liczycie 32bit 1. Windows Vista Starter 2. Windows Vista Home Basic 3. Windows Vista Home Basic N 4. Windows Vista Home Premium 5. Windows Vista Business 6. Windows Vista Business N 7. Windows Vista Enterprise 8. Windows Vista Ultimate 64bit 9. Windows Vista Home Basic 12. Windows Vista Home Basic N 13. Windows Vista Home Premium 14. Windows Vista Business 15. Windows Vista Business N 16. Windows Vista Enterprise 17. Windows Vista Ultimate Jak widać 17 wersji systemu, rekord? ;)

  • sma
  • 2009-01-07 13:42:06

tfu, cos mi sie pomieszalo 15 mialo byc ;)

  • dozorca zoo
  • 2009-01-07 13:52:01

Szkoda. Już się cieszyłem. Bo za darmo, to bym wziął. Ostrożny jestem, może by bydlę za dużych szkód nie narobiło.

  • Mateusz
  • 2009-01-07 14:02:54

A jak ktoś kupił Vistę w 2008 roku to też będzie mógł wymienić na 7? ;)

  • aas
  • 2009-01-07 14:13:58

mam w nosie ich "za darmo" - kupilem OS i zostalem oszukany - a w dodatku nastepna wersja ma mniejsze wymagania.... i szybciej dziala...

  • seba25
  • 2009-01-07 14:21:22

"Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" - znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o nowych technologiach, jakie Redmond "zaserwowało" w następcy XP." jak widac wszyscy o viscie chca zapomniec i 7 to nastepca XP ^^ brawo :)

  • Coco
  • 2009-01-07 14:21:43

"Windows 7 - wgląd pod maskę" - znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o nowych technologiach, jakie Redmond "zaserwowało" w następcy XP." A od kiedy to Windows 7 jest nastepcą XP? Przez takie artykuły jak ten,robicie ludziom wode z mózgu, dlatego MS musi wypuszczać Viste pod inną nazwą, tylko po to, żeby tacy fantastyczni redaktorzy jak wy, podniecali się nowym systemem, mimo, iż jest to stara dobra Vista. Miałem wszystkie systemy MS od 95 i zdecydowanie stwiedzam, ze Vista jest najlepszym z nich. Pozdrawiam

  • slepiec
  • 2009-01-07 14:37:20

@aas : czyli warto bylo czekać :P do czasu Windows 7, pewnie przywyknę do Ubuntu....

  • sma
  • 2009-01-07 14:45:06

Pytanie: Jak zdobyć Windows 7 za darmo? Odpowiedź: Kupić Windows Viste. Czy ktoś to rozumie? Ja znam odpowiedź na to pytanie, ściągnąć z neta!

  • mac
  • 2009-01-07 14:46:49

A daczego nie zrobia wersji windows Lite? Taki sam windows bez zadnych dodatkow, bez IE, bez outlook expressa, pasjansow, wordpada itd? JA sobie chetnie sciagne te programy jezeli mi beda potrzebne. Dlaczego mam miec WMP skoro chce winampa... albo niech zrobia jak to jest w linuxach... masz 1500 100 900 pakietow do wyboru, a jak cos ci sie nie podoba to poprostu nie instalujesz i tyle. Ktos chce to zawali pol dysku dystrybucja a inna osoba bedzie miala 500MB zajete przez system, i tak powinno byc!

  • ~gość
  • 2009-01-07 15:11:02

@mac ten IE mógł by od biedy być co by jakąś inną przeglądarkę ściągnąć. Ale tak żeby można IE łatwo usunąć.

  • Nemo
  • 2009-01-07 15:14:16

W przypadku posiadania jednego komputera oferta raczej dla idiotów. W przypadku, gdy ma się ich więcej, można się zastanowić...

  • inzaghi123
  • 2009-01-07 15:52:30

a trzeba vistę kupić, czy wystarczy zainstalować?

  • ja
  • 2009-01-07 15:57:10

A czy jak rok temu kupiłem Viste OEM z kompem to też za free dostane Seven? ;PP

  • dev
  • 2009-01-07 16:10:19

s0d: a jednak ta liczbe mozna zbic jedynie do 6..czyli home 32 i 64bit proffessional 32 i 64 bit server 32 i 64... Nie ma windowsa home 64 bit. Nie ma także windowsa XP server. A XP Pro powstało znacnzie później dostosowując się do 64bit komputerów.

  • ~gość
  • 2009-01-07 17:09:05

kogo to obchodzi

  • nieRomek
  • 2009-01-07 18:50:45

Romek .. ubuntu to ubuntu, kubuntu, xbuntu, edubuntu, joost(?) i jeszcze kilka innych od canonical. Do tego livecd, alternate desktop, server itd. Jedno?!

  • Adam
  • 2009-01-07 19:21:22

Do tego wersje na różne architektury ;)

  • ramones59
  • 2009-01-07 20:39:24

A niech sobie kombinują i szukaja jelenia :) Jak bedzie win7 preinstalowany i wszystko z nim OK,to kupię juz następny nowy laptop HP.:)

  • ja
  • 2009-01-07 21:31:20

a to ciekawe, bo kupujac viste business de facto bedziemy mieli 3 systemy: viste, downgrade do xp pro oraz 7. gdzie jest haczyk, chcialoby sie rzec...

  • ~gość
  • 2009-01-07 21:33:19

Tak, ramones, kup sobie. A M$ się śmieje i zaciera rączki licząc swoje pieniążki. 7 to kolejny system stworzony minimalnym nakładem kosztów. Tak jak z autami - fajny design i bajery, ale po przejechaniu 100 tys. km okazuje się że to złom, wszystko przestaje działać.

  • gram
  • 2009-01-07 21:35:38

Używam ubuntu od 3 miesięcy i szczerze nie wiem dlaczego tak późno przeszedłem z windy. Naprawdę spoko disto i to za darmo!!! A windows 7 to nakładka na vistę z której wywala bajery graficzne, i zrobią niby załączanie w 5 sekund, co Debina czy inne distra robią od zawsze, a tak naprwdę jak się załączy winda w 5 sekund, to i tak system będzie dalej się załączać tylko że w tle:]. U mnie Ubuntu włącza się może w 7 sekund. I NIE UŻYWAM TERMINALA!

  • ollo
  • 2009-01-07 21:47:40

ARG!!@ A ja kupięłm Vistę 3 miechy temu..... Moim zdaniem Microsoft aby zmniejszyć piracenie swojego systemu i zaskarbic sobie użytkowników ;p powinien za darmo, za cenę nośnika albo chociaż za niewielką opłatą (100 zł mółgbym dać) umożliwiać upgrade do nowszej wersji syystemu (chociaż 1 raz z jednego na drugi)

  • ~gość
  • 2009-01-07 22:23:21

zgadzam się, ollo, ale M$ jest zbyt pazerny. Ciągle mało, mało...wydaje mi się, że Gates i Ballmer mają już wystarczająco dużo pieniędzy. P.s. tez kupiłem Vistę i uważam to za wyrzuconą kasę w błoto.

  • Michał
  • 2009-01-07 22:42:56

...zaczynałem od NT 3.51 potem był skok na NT4, a następnie WIN 2000, w którym nawiasem mówiąc siedzę do dziś, NT5.1 ominąłem za Lunę (mimo, ze wyłączyć się da...), w robocie działam na 2K3 i masą worksów pod 5.1 (bleee niebieskie zaokrąglone na rogach lunowstręciuchy, tfu, tfu, a kysz:), NT 6.0 (rozstrzelanie za ten odpustowy interfejs...) testowałem 1,5 doby i z ulgą zastąpiłem Slackwarem z dodatkiem Mandarynki za BSOD-y i zerowa wspołprace ze staruszką Creative Labs Sound Blaster Live 5.1 na workstacji IBM-a z dwoma dwurdzeniowymi Xeonami i 4 GB Ramu + 2 HDD SCSI 320 spiętymi w RAID 0. NT 7 czy tez 6.1 czy 6.2 jak tam to coś nazwią przyjmę wyłącznie za darmo do testów, jeśli przetrwa 2 doby testów zostawię w miejsce Win-a 2000, jeśli nie to bez żalu do kosza wywalę... Mój komputer pracuje dla mnie, a nie dla uciągnięcia kulawego systemu... Zdrowia wszystkim...

  • J
  • 2009-01-07 22:46:37

nie cierpię głupich tytułów! nie za darmo bo trzeba kupić vistę...jak z promocjami: 5 deko orzeszków gratis - tylko trzeba kupić litrowy słój miodu...na rozum jak gratis to biorę orzeszki a miód sobie możecie zatrzymać

  • ~gość
  • 2009-01-07 23:55:16

"Oczywiście cen Windows 7 na razie nie znamy, wiemy jednak, że następcę Visty będziesz mógł otrzymać za darmo. To nie żart!" Oczywiście, to nie żart... "Wszyscy użytkownicy, którzy zakupią Vistę po 1 lipca br., będą mogli, w ramach programu bezpłatnej aktualizacji, wymienić starszą wersję systemu na Windows 7." ... to jawne kłamstwo! Albo coś jest za darmo albo się za to płaci (niekoniecznie bezpośrednio).

  • azr911
  • 2009-01-08 00:57:59

W O W . Bill daje Win za free. Ciekawe czy 7 bedzie rzeczywiscie wydajniejszy i szybszy od XP/Visty . Jakos ciezko mi to sobie wyobrazic.

  • ramones59
  • 2009-01-08 09:36:47

do @"IP: 77.253.241.176 07-01-2009, 21:33 " Widzisz w przeciwieństwie do Ciebie u mnie legalny i orginalny windows MS działa poprawnie na kilku laptopach w domu i w pracy niezależnie od wersji :) a badziewny i syfiasty linux ubuntu posypał się z pirwszego kliknięcia i kiszka :( oraz inne problemy z WiFi itp.itd.,o czym można poczytać wszędzie i nie ma co się czarować i wyciszać problemy jak linuksiarze to robią beznadziejnie... MS jest najlepszym użytkowym i komercyjnym obecnie systemem i widocznie coś jest faktem jak ludzie jednak wolą kupić i zapłacić za ten system i programy dla MS a nie używać darmowego badziewia o nazwie linux :) Zapamiętaj to dobrze.. - to wolni i niezależni ludzie dokonują wyboru co jest lepsze i bardziej przydatne dla nich...- jakby linux był dobrym deskopowym produktem bez problemów to już dawno by miał 10-30% rynku użytkowników jako darmowy,a nie ciągle poniżej 1% :):):) Mac OsX już ma 10-12% rynku i pokazuje linuksiarzom jak należy system zrobić komercyjny i dobry aby pozyskać nowych użytkowników i jest prawdziwym konkurentem i wyzwaniem dla MS a przecież maszyny z tym systemem dość restrykcyjnym-monopolistycznym appla,-kosztują wiecej od maszyn z MS :)

  • agh
  • 2009-01-08 09:57:12

I znowu mamy wzruszającą opowieść ramonesa, jaki to Linux jest zły. Z utęsknieniem czekam na dalszą, zwykłą część p.t. "jacy to użytkownicy Linuksa są źli, jak bardzo się mylą i jak się na nich śmiertelnie obraziłem"... Co do meritum - niestety, w takim układzie 7 nie jest za darmo, tylko za cenę Visty :(

  • ~gość
  • 2009-01-08 11:15:07

co za sztuczny rss. najpierw "Windows 7 beta 1 dla wszystkich już jutro!" a tutaj czytam ze wcale n ie jutro i wcale nie beta i wcale nie za darmo! co za sciema! pozdrawiam autora tego "newsa"

  • eMeM
  • 2009-01-08 12:29:16

za tytuł i treść "za darmo" "To nie żart!" musi być ocena 1

  • ramones59
  • 2009-01-08 15:27:23

do @"agh" Zapamiętaj to dobrze.. - to wolni i niezależni ludzie dokonują wyboru co jest lepsze i bardziej przydatne dla nich...- jakby linux był dobrym deskopowym produktem bez problemów to już dawno by miał 10-30% rynku użytkowników jako darmowy,a nie ciągle poniżej 1% :):):) Mac OsX już ma 10-12% rynku i pokazuje linuksiarzom jak należy system zrobić komercyjny i dobry aby pozyskać nowych użytkowników i jest prawdziwym konkurentem i wyzwaniem dla MS a przecież maszyny z tym systemem dość restrykcyjnym-monopolistycznym appla,-kosztują wiecej od maszyn z MS :) Czas abyś ty i inni linuksiarze wyciągneli wnioski i zrozumiel że linux to syf i dlatego jest darmowy dla dzieciaków i fanów grzebania w nim bo ciagle coś nie styka i kiszka,a dorosły czlowiek jak ma kasę na nowy laptop to ma kasę na MS i programy dobre komercyjne jakich w linux nigdy nie dostaniesz free bo nikt nie rozdaje swojej dobrej pracy za darmo ciągle..:) Kiedy powstanie dobry i dopracowany linux deskopowy,to również będzie platny jak MS lub Mac OsX.:) Przecież na kimś muszą testować i poprawiać ten badziewny linux.. znależli takich jak wy naiwniaków i testujecie wszystko free z usmiechem i bez wyobrażni co własciwie uzywacie i ile wirósów. Ale jest fajnie bo linux za darmo...:) a Ja za darmo nie chciałbym takiego klopsa,jak zobaczyłem ten fantastyczny linux ubuntu

  • max
  • 2009-01-08 15:53:52

wklejasz ten bełkot wszędzie czy tylko pod tematami o Windows, ramoles?

  • sma
  • 2009-01-08 16:51:17

ramones59 chłopcze.,. Zainstaluj sobie Ubuntu 8.x zobaczysz system przygotowany praktycznie do wszystkiego. Dlaczego Linux nie ma wielkiego udziału w rynku? Bo mało jakie gry na nim chodzą, w odróżnieniu do OS X - na którego wychodzi coraz więcej nowych tytułów. I który system jest tutaj dla dzieciaków - chłopcze.,.

  • TaQ
  • 2009-01-08 18:23:27

a mnie najbardziej smieszy to, ze tyle osob deklaruje przesiadke z XP na 7, mimo, iz narzekaja glownie na niekompatybilnosc visty z programami. nie, zeby 7 byla odchudzona vista, ale dla nich to zupelnie nowy system. sam pobawilem sie troche beta 7 i musze przyznac, ze zrobila na mnie pozytywne wrazenie - bardzo konfigurowalna. do pracy brakuje mi tylko dzialajacych sterow do chipsetu intela i wifi. No i tak swoja droga - to prawda, ze w SP2 visty maja wprowadzic natywna obsluge bluetooth? program bluesoleil strasznie mnie wkurza (2 mb na plik, nieusuwalna ikona na pulpicie). 7ka ma to nawet w becie.

  • ollo
  • 2009-01-08 21:05:38

ja z Visty jestem zadowolony, ale 7 ma być jeszcze lpeszy. Skoro użytkownicy OsX mogą dostać aktualizacje to czemu ja nie mogę?????? ARG

  • AV
  • 2009-01-09 11:35:37

Z jednej strony piszecie "To nie żart!", a z drugiej "są to informacje nieoficjalne"...

  • lalootech
  • 2009-01-09 14:19:38

Windows Vista Enterprise-wątpię czy taka wersja istnieje

  • sma
  • 2009-01-09 14:31:27

tez watpie ;> http://img.tomshardware.com/us/2007/11/19/the_spider_weaves_its_web/vista_enterprise_dialog.jpg

  • agh
  • 2009-01-10 12:56:26

@ramones - a kiedy Ty się nauczysz, że nikt nie chce Twoich "objawionych" i "jedynie słusznych" prawd? Bo zanim zaczniesz się o czymkolwiek wypowiadać, warto wiedzieć coś na ten temat. Albo chociaż rozumieć znaczenie słów, jakich się używa i wiedzieć, że "popularny", to nie to samo co "najlepszy", że są takie słowa jak "przyzwyczajanie" i "monopol", że warto sięgnąć do słownika, żeby nie robić błędów ortograficznych na poziomie szkoły podstawowej, że powtarzanie w kółko tego samego, chamskie zachowanie, epitety i FUD nie zastąpią merytorycznych argumentów...

  • tijsseno
  • 2009-01-11 23:07:50

u mnie niestety beta nie działczy. nie mam najnowszego kompa ot notebook turion64 2ghz, 3gb ram, ati x1300 512mb, hdd 60gb + 250gb. Vista śmiga, ale widac ze ten windows 7 to tylko beta, instalator twierdzi ze napotkał błąd i musi uruchomic sie od nowa aby dokonczyc instalacje i tak do nieskonczonosci, mysle ze to przez niedopracowanie modolow wykrywajacych sprzet, ale moge sie mylic, no nic, czekac mi zostaje na kolejny buid :( ktos mial podobny problem podczas instalacji na notebookach?

  • wewqw
  • 2009-01-15 16:57:13

Windows 7 działa szybciej od visty. I nie ma tony udziwniaczy. jeśli dadzą jako darmowe upgrade z XP i viśty to ma to sens.

  • zygi72
  • 2009-01-15 22:38:02

Jeśli dobrze rozumiem to ci co kupili przed lipcem br. będą stratni? nie będą mogli skorzysta z tej "aktualizacji"? troszkę przegina, przynajmniej jak dla mnie.

  • ~gość
  • 2009-01-22 17:51:11

= "Biedny" Microsoft, mówiłem że to już koniec! A artykuł zaczyna się tak: Pogrążony w kryzysie gigant szuka oszczędności... http://www.sfora.pl/Microsoft-zwolni-5-tysiecy-ludzi,a,1620 A mówiłem wam po*ie*dolone buce? Mogliśmy wyciągnąć waszą firmę z dna, ale... nie chcieliście. Ile razy chłopaki wam mówili żebyście skończyli z chorą polityką spamu? Teraz może być już nawet za poźno nawet na zmianę jakichkolwiek waszych decyzji, waszych działań. Nawet jeśli teraz chcielibyście zwolnić 80% spamu z obecnych waszych Winowsów, dotyczy również WinXp. To dopiero początek, początek tego co was czeka. Zaraz kolejne zwolnienia. =

  • Luzik
  • 2009-09-27 06:39:22

Ubuntu jest tylko jedne ale Windows Vista Ultimate też jest tylko jedna w dwóch odmianach 32 i 64 nity. Ubuntu to Linux a ten jest już w ponad 100 odmianach. I tak to jest.

  • ~IgTyUfMsCByaxXKCJG
  • 2011-08-18 12:25:08

Hot damn, looking pretty uefusl buddy.

  • ~JXGUnCzzDsg
  • 2011-08-19 00:38:09

There''s nohting like the relief of finding what you''re looking for.

  • ~JXGUnCzzDsg
  • 2011-08-19 00:39:44

There''s nohting like the relief of finding what you''re looking for.

  • ~nfBtffmYwuOCOZnd
  • 2011-08-19 17:16:31

THX that''s a great anwser!

  • ~QIlvKupxhEjCUTFuuz
  • 2011-08-19 18:43:21

Holy shiiznt, this is so cool thank you.

  • ~QIlvKupxhEjCUTFuuz
  • 2011-08-19 18:43:24

Holy shiiznt, this is so cool thank you.

  • ~QIlvKupxhEjCUTFuuz
  • 2011-08-19 18:45:33

Holy shiiznt, this is so cool thank you.