MEGAsłownik.pl: nowy słownik synonimów i antonimów

PC World 6 listopada 2008 14:25 Krzysztof Kowalski
Zasoby serwisu MEGAslownik.pl zostały wzbogacone o nowy słownik synonimów i antonimów. Pozwoli on szybko odnaleźć brakujące słowo, a także przyczyni się do poszerzenia wykorzystywanego słownictwa.
W bazie nowego słownika znalazło się ponad 28 tysięcy zwrotów. Dzięki nim szybko odnajdziemy potrzebny synonim (wyraz bliskoznaczny, zamienny) lub antonim (wyraz o przeciwnym znaczeniu). Korzystanie z synonimów wzbogaca codzienny język. Profesor Jerzy Bralczyk przekonuje: "Bardzo cenimy sobie u innych sprawność umiejętnego wysławiania się, sami bardzo chcielibyśmy umieć odnajdować odpowiednie słowo, czyli takie, które trafia w sedno. Pomóc mogą nam słowniki synonimów, dzięki którym możemy znaleźć wyraz o odcień inny od tego, którego chcieliśmy użyć, a bardziej trafny". Zachęca także do sięgania po antonimy: "Z drugiej strony jeśli chcemy pokazać opozycję, przydają nam się antonimy, słowa, które są przeciwstawne i mają znaczenie kompletnie odmienne".

MEGAsłownik.pl jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej lub komunikatora Gadu-Gadu. W drugim przypadku wystarczy rozpocząć rozmowę z numerem 2705 i wpisać polecenie "pomoc pl" w celu uzyskania informacji o zasadach korzystania ze słownika synonimów i antonimów.

Zobacz również:


Komentarze (1)

  • nick
  • 2008-11-06 19:49:25

Że tak powiem, metabłędność - błąd w tekście o języku. ;-) bliskoznaczny - pisane łącznie

reklama

  Rekomendacje

reklama
Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88