Coraz więcej aut, coraz więcej śmieci

CEO 26 listopada 2007 13:07, Wanda Żółcińska
W ciągu najbliższych 23 lat liczba samochodów poruszających się po ulicach na całym świecie wzrośnie o 65% - wynika z raportu Oxford Brookes University.
Autorzy raportu podkreślają, że z powodu coraz szybciej rosnącej liczby produkowanych aut, należy zacząć przywiązywać większą wagę do recyklingu odpadów motoryzacyjnych, których państwa rozwinięte będą produkowały miliardy ton rocznie.

Obecnie recyklingowi poddaje się ok. 75% starych samochodów, jednak reszta, w tym plastik, szkło, guma i tekstylia lądują na śmietnikach.

Rynki, które najbardziej będą chłonąć nowe auta to Chiny, Rosja, Indie, Europa Wschodnia.
Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, do 2015 roku poddawane recyklingowi musi być 95% zużytych pojazdów.


Komentarze (1)

  • Ra V
  • 2007-11-27 07:29:06

Europa wschodnia na razie chłonie stare auta a nie nowe.

reklama

Popularne produkty

Nokaut

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin
Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Serwisy IDG - Reklama -
© Copyright 2011 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001