Oracle: Naszym celem jest prymat na rynku BI

Computerworld 25 czerwca 2007 16:12, Antoni Bielewicz
Zakup Hyperiona w kwietniu br. ułatwi Oracle stworzenie zintegrowanej oferty dla rynku Business Intelligence. A jest się o co bić. Segment ten w 2007 r. został przez IDC oszacowany na 5,7 mld USD. Analitycy zapowiadają, że w ciągu pięciu lat będzie on rósł o 10% rocznie.
Oracle jest - obok SAS Institute - wiodącym dostawcą narzędzi dla rynku Business Intelligence i Business Analytics. Zgodnie z szacunkami IDC ma ok. 19,3% rynku narzędzi do budowy hurtowni danych i prawie 40% rynku systemów do zarządzania nimi. Firma, która zawsze chciałaby być "numerem 1" przede wszystkim na rynku aplikacji analitycznych dla przedsiębiorstw, wraz z przejęciem Siebel i Hyperion ma szanse na prymat także na rynku narzędzi do analizy. Zgodnie z ogólnymi trendami, Oracle zmierza do przygotowania narzędzi, które mogłyby być wykorzystane nie tylko przez analityków, ale także zwykłych użytkowników i dostarczały danych w czasie rzeczywistym.

Przygotowana - już po przejęciu Hyperiona - strategia Oracle w zakresie Business Intelligence zakłada wbudowanie narzędzi business intelligence i data mining w bazę danych, integrację narzędzi BI oraz aplikacji analitycznych dedykowanych do obsługi specyficznych sektorów w ramach najlepszych rozwiązań przejętych wraz z Siebel i Hyperion. Takim narzędziem ma być nowy pakiet Oracle Enterprise Performance Management, zawierający w sobie narzędzia analityczny Oracle i Hyperion i stworzony jako narzędzie do analizy danych operacyjnych i automatyzacji tworzenia informacji na temat wydajności. Nowe narzędzie ma pojawić się na rynku w ciągu kilku miesięcy.


Komentarze (1)

  • Boris
  • 2007-06-25 19:16:32

Dlaczego Pan redaktor nie zauwazył ze rozwiązania tego typu na rynu są juz obecne i w dodatku przewyższają rozwiązania oracle''a o parenaście lat technologicznych ? Przykładem moze być sybase iq, czy też inne rozwiązania, mniejszych firm

reklama

Popularne produkty

Nokaut

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

  Kariera w IT 2012

Kariera w IT 2012
Uczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT w Polsce. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę i kierunki techniczne, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców - firmy IT - i możliwe ścieżki kariery.

  Rekomendacje

reklama
reklama
Warunki obsługi - Kontakt - Regulamin
Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Serwisy IDG - Reklama -
© Copyright 2011 International Data Group Poland S.A.
04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88
Archiwum wiadomości: 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001