YouTube chce pozyskać Europę
18 czerwca 2007 11:21 Internet Standard
- .. » Internet » Serwisy online » Serwisy wideo
- .. » Internet » Serwisy online » Serwisy wideo » YouTube
Rzecznik prasowy Google we Francji odmówił jednak na antenie France24 komentarza na temat pogłosek, jakoby miała zostać stworzona francuska wersja YouTube. Oficjalna konferencja prasowa, na której pogłoski zostaną zdementowane lub potwierdzone, została zaplanowana na jutro.
Plotki te mogą być jednak uzasadnione, jak twierdzi bowiem Bob Ivins, dyrektor zarządzajacy comScore Europe: -- YouTube jest niezwykle popularny w Europie pomimo posiadania jedynie angielskiego interfejsu językowego. Poszerzenie oferty o lokalne wersje językowe w połączeniu z większą ilością lokalnej treści telewizyjnej może pomóc serwisowi w stworzeniu konkurencji dla klonów w językach narodowych.
W Polsce YouTube w marcowym badaniu Megapanel PBI/Gemius, znalazł się na 10 miejscu wśród najpopularniejszych witryn osiągając 4,06 mln real users i 153 mln odsłon. We Francji, wg statystyk comScore, najpopularniejszym serwisem wideo jest DailyMotion, jednak YouTube depcze mu po piętach. DailyMotion ma dużą przewagę w postaci wielojęzycznego interfejsu, co jest jedna z przyczyn tego, że w kwietniu zanotował on 6,6 mln unikalnych odwiedzin przebijając YouTube, który osiągnął ich 5,8. W Niemczech jednak YouTube jest już na prowadzeniu, w kwietniu zanotował on tam 7,6 mln unikalnych odwiedzin wyprzedzając jednak tylko nieznacznie lokalny serwis MyVideo.de.
W całej Europie YouTube nie ma konkurencji osiągając wg badań comScore, 60,6 mln unikalnych odwiedzin miesięcznie, DailyMotion osiąga w skali europejskiej poziom 14,5 mln. Jednak zarząd Google wciąż martwi fakt, że jest to jedynie jedna czwarta totalnej liczby użytkowników w Europie.
Jak pokazuje jednak przykład wyemitowanego w zeszłym tygodniu materiału wideo, na którym pokazano pijanego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego na konferencji prasowej podczas Szczytu G8, tego rodzaju, ważne dla lokalnych społeczności rewelacje, wywołują nagły skok oglądalności. Wideo obejrzano dwa miliony razy pomimo tego, że belgijski dziennikarz, który zasugerował, że Sarkozy był pijany, został natychmiast zmuszony do przeprosin.
Czy niebawem pojawi się polskojęzyczna wersja YouTube? Piszemy o tym w Saloniku Internet Standard.
tekst: Konrad Szlendak
Komentarze (1)
- lwiatko
- 2009-05-12 14:19:15
Witam wszystkich. W zeszłym roku załozyłam sobie kanał na YT.Faktycznie wydawało mi się że jest to super stronka.Powoli zaczęłam robić klipy.Nie mam ich dużo.Było 24 , do wczoraj zostało 19.Dzisiaj dodałam kolejny i znowu jest 19. Ale do rzeczy. Mam pytanie proszę Państwa. Czy to jest normalne że ktoś komu nie podobaja się moje czy tez innych klipy lub przez zwykłą złośliwość ma prawo nacisnąć chorągiewkę i zgłosić naruszenie zasad społecznosci na YT. Z całym szacunkiem.Na YT zrobił się jeden wielki burdel.Wpadają tam jacyś chorzy ludzie,którzy wcześniej narobili bałaganu na naszej generacji i teraz szukają kolejnych kanałów do swoich wybryków??? Wiele osób jest tutaj dla muzyki i tworzenia czegoś co daje i nam i innym radość. Dlaczego moja ciężka praca nad filmami ma iść w niwecz tylko dlatego że ktoś bawi się wrednie opcją zgłoś użytkownika. W ten sposób odeszło z tego kanału masę osób. Co zrobili nowy film do godziny był zgłaszany jako nieodpowiedni. Ludzie.Śkąd w nas jest tyle nienawiści i głupoty!!!! Zawsze myślałam że jest się gdzie odwołać i są obrońcy.Widzę że się zawiodłam. Zostałam pozbawiona poruszania się po swoim kochanym kanale do 26 maja tylko dlatego ze jakis świr skorzystał z opcji zgłoś nadużycie. Szanowni Państwo. Dzisiejszy film mam na swoim komputerze i w każdej chwili jestem gotowa udostępnić go Redakcji do wgladu. Za co karze się normalne osoby.Powinna być wnikliwa obserwacja kanałów i poruszających się tam dziwnych ludzi,którzy szkodzą społeczności YT. Bo to nie my, którzy udzielamy się i robimy coś fajnego,Może nie najlepszej jakości klipy,ale sprawia to radość. YT chce pozyskać Europę. Dobrze. Tylko czy ten kanał nadal ma być fikcją pod względem bezpieczeństwa użytkowników i ich pracy czy tylko kolejnym tematem do deabat. Z wyrazami szacunku.
Konsola MICROSOFT Xbox 360 4 GB
Trampolina Body Sculpture 366cm
Pobierz bezpłatnego e-booka 


