Winamp 5.02

Kolejne wydanie niezwykle popularnego odtwarzacza plików multimedialnych, w której kompletnie przebudowano interfejs programu oraz zmodyfikowano zestaw dostępnych funkcji. Nowością w darmowej wersji "Full" są m.in. rippowanie oraz wypalania płyt audio CD. Niektóre funkcje programu są ograniczone, bowiem od tej wersji dostępny jest również płatny Winamp PRO.

Liczba pobrań: 1288
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
Nullsoft
Rozmiar: 4.38 MB

Nazwa pliku: winamp502_full.exe

[inne wersje programu Winamp 5.02]
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Nieco poprawiona wersja najnowszego wydania niezwykle popularnego odtwarzacza plików multimedialnych, w której kompletnie przebudowano interfejs programu oraz zmodyfikowano zestaw dostępnych funkcji. Aplikacja znakomicie radzi sobie praktycznie z wszystkimi obecnymi na rynku formatami plików muzycznych i wideo.

Pierwsze co rzuca się w oczy po uruchomieniu programu to lekko zmodyfikowany interfejs. Jest on kompatybilny ze skórkami wszystkich poprzednich wersji (1.x, 2.x, 2.9x oraz nowoczesne skórki Winampa 3, które nie chciały współpracować z wcześniejszymi edycjami). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji Color Schemes - 44 schematy kolorów dla konkretnej skórki. Zwolennicy efektów wizualnych ucieszy fakt pojawienia się modułu zawierającego wtyczkę MilkDrop, która jest jednym z najlepszych pluginów do wizualizacji muzyki. Winamp 5 obsługuje pluginy wersji 2, jednakże nie obsługuje komponentów Winamp3.

Dostępna w bezpłatnej wersji Full rozbudowana biblioteka mediów Media Library zawiera m.in. automatyczną funkcję skanowania konkretnego katalogu wraz z uzupełnieniem danych o utworach z internetowego serwisu CDDB. Poszczególne kolumny oraz widoki możemy dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowe informacje o płycie, z której pochodzi dany utwór wizualizują się w najniższym oknie (okładka, odnośniki do stron internetowych, krótka biografia artysty). Media Library to również miejsce, z poziomu którego możemy zgrać i skonwertować nagrania z płyty CD. Przy rippowaniu płyt zakres bitrate zawiera się w przedziale od 64 do 320 kbps. Dostępne są 3 formaty wynikowe: AAC (Advanced Audio Codec), MP3 (tylko w płatnej wersji Pro) oraz WAV. Prędkość zgrywania danych z płyty w wersji bezpłatnej jest ograniczona do 2x w przypadku konwersji na format AAC. Wszystkich fanów internetowego radia z pewnością ucieszy zaimplementowana biblioteka internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, których zasoby są automatycznie pobierana z Sieci.

W wersji 5.02 dokonano szeregu ważnych poprawek:

- dodano funkcję podstawowego enkodowania i dekodowania formatów AAC oraz MP4

- poprawiono funkcjonalność modułu 'gen_ml'

- dodano obsługę SPS dla 24-bitowych sampli

- dodano ustawienia porządkowe dla rippowania płyt CD

- rippowanie płyt CD obsługuje teraz tylko jeden proces jednocześnie

- dodano funkcję 'send to -}} add to library' dla playlisty

- poprawiono widok w bibliotece mediów dla płyt z opcją 'no artist/no album'

- poprawiono okno 'enter after info'

- poprawiono funkcjonalność edytora playlist

- poprawiono opcję 'disable screensaver when video is playing'

- dostępny jest najnowszy pakiet SDK

- aktualizacja sterowników .dll dla Gracenote CDDB v2

- nowe opcje w module 'gen_hotkeys'

- aktualizacja enkodowania MP3 (LAME v3.95.1)

- moduł 'out_ds' używa teraz pliku winamp.ini zamiast rejestru systemowego

- dodano format OGM, jako obsługiwane rozszerzenie w module 'in_dshow'

- rozbudowane okno dialogowe 'jump file'

- poprawiono metadane unicode w module 'in_vorbis'

- aktualizacja skórek

Program miesiąca

pCon.planner 7.3.0.104 październik 2016

pCon.planner 7.3.0.104

Freeware

pCon.planner to wygodny w obsłudze program do projektowania oraz aranżacji pomieszczeń. Nie ustępuje drogim, komercyjnym odpowiednikom.

Newsletter

Zapisz się na newsletter
Aktualności download

Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.