e-Nigma 1.00 pl

Program e-Nigma przeznaczony jest do ochrony treści plików (w szczególności dokumentów niejawnych) przed dostępem osób trzecich. Ochrona zrealizowana jest poprzez szyfrowanie zawartości pliku kluczem 128 bitowym algorytmu RC4 (wersja pełna) , lub 40 bitowym (wersja demo), produkowanym z hasła wprowadzonego przez użytkownika.

Liczba pobrań: 774
Cena/licencja: Shareware
Producent/dystrybutor
e-MSoft Artur Majuch
Rozmiar: 3.78 MB

Nazwa pliku: Release.zip

[inne wersje programu e-Nigma 1.00 pl]
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Program e-Nigma przeznaczony jest do ochrony treści plików (w szczególności dokumentów niejawnych) przed dostępem osób trzecich. Ochrona zrealizowana jest poprzez szyfrowanie zawartości pliku kluczem 128 bitowym algorytmu RC4 (wersja pełna) , lub 40 bitowym (wersja demo), produkowanym z hasła wprowadzonego przez użytkownika. Nieznajomość hasła przy kluczu 128 bitowym nie pozwala poznać treści uprzednio zaszyfrowanego pliku. RC4 jest szeroko stosowanym algorytmem szyfrowania z kluczem symetrycznym opracowanym przez firmę RSA Data Security Inc. Algorytm ten wykorzystuje jeden klucz do szyfrowania i deszyfrowania informacji i wymaga względnie niewielkiego narzutu obliczeniowego.

Program e-Nigma wkomponowany jest w powłokę Exploratora Windows oraz programu pocztowego. Ustawienie kursora myszy na dowolny plik i kliknięcie prawym przyciskiem myszy powoduje wyświetlenie menu kontekstowego z poleceniem: Szyfruj dla plików z rozszerzeniem innym niż enigma lub Rozszyfruj dla plików z rozszerzeniem enigma. Wszystkie składniki oprogramowania instalowane są w C:/Enigma.

Opis działania:

Użykownik wybiera plik do zaszyfrowania lub rozszyfrowania. Wpisuje hasło z potwierdzeniem. Hasło jest haszowane algorytmem MD5. Następnie z otrzymanego hasza generowany jest klucz symetryczny o długości: 128 bitów- wersja pełna, 40 bitów - wersja demonstracyjna. Na koniec treść pliku jest szyfrowana kromkami za pomocą algorytmu RC4 kluczem symetrycznym.

Wynikowy plik jest tego samego rozmiaru co źródłowy. Źródłowy plik po udanym szyfrowaniu jest skasowany - patrz kasowanie pliku źródłowego. Aby przywrócić treść pliku zaszyfrowanego konieczna jest znajomość hasła którego użyto do szyfrowania. Nieznajomość hasła uniemożliwia odtworzenie treści pliku. Hasła nie są przechowywane w systemie.

Program miesiąca

pCon.planner 7.3.0.104 październik 2016

pCon.planner 7.3.0.104

Freeware

pCon.planner to wygodny w obsłudze program do projektowania oraz aranżacji pomieszczeń. Nie ustępuje drogim, komercyjnym odpowiednikom.

Newsletter

Zapisz się na newsletter
Aktualności download

Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.