Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Komputer w monitorze

29-06-2012, Maciej Kępka
Komputery all-in-one, czyli urządzenia umieszczone w obudowie monitora, świetnie sprawdzają się w warunkach biurowych i szkolnych. Przyjrzeliśmy się tym rozwiązaniom. Opisujemy także wyróżnione przez nas modele.

Komputer w monitorze

Liczba pobrań: 0
Cena/licencja: Freeware
Platforma sytemowa:
Windows
Producent/dystrybutor:
PC World
Nazwa pliku: PCW_pro_3_2011_NowoczesnaSzkolaII_komputer_w_monit...
Rozmiar: 179 KB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!
Idea kompaktowego komputera, który ma małe rozmiary, a przy tym rozsądne możliwości, od dawna inspiruje producentów. Jednym z najciekawszych tego typu rozwiązań są komputery typu all-in-one. Ich konstruktorzy pozbawili je typowej obudowy i wszystkie układy umieścili w środku monitora. Wystarczy jeszcze podłączyć klawiaturę, mysz oraz kabel zasilający i całość jest gotowa do pracy.

Komputer AIO od środka

Producenci modeli all-in-one muszą iść na kompromis z uwagi na bardzo ograniczone miejsce, w którym musi się zmieścić komputer. Dlatego stosują małe płyty główne, najczęściej mini ITX lub micro ATX. Rezygnują też z zewnętrznych kart graficznych na rzecz zintegrowanych rozwiązań. Często stosują również podzespoły laptopowe, np. twarde dyski o średnicy 2,5” czy procesory mobilne. Podobnie jak w maszynach przenośnych rozwiązana jest kwestia zasilania. Najczęściej w modelach tych stosuje się zewnętrzne zasilacze. Większość Komputery all-in-one, czyli urządzenia umieszczone w obudowie monitora, świetnie sprawdzają się w warunkach biurowych i szkolnych. Przyjrzeliśmy się tym rozwiązaniom. Opisujemy także wyróżnione przez nas modele. Komputer w monitorze AIO wyposażona jest natomiast w standardowej wielkości napędy optyczne, montowane zazwyczaj z boku monitora. Cała część komputerowa znajduje się z tyłu obudowy monitora. Zastosowanie energooszczędnych podzespołów pozwala producentom na użycie małych układów chłodzących, które zajmują mniej miejsca niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Co istotne, komputery all-in-one są bardzo ciche, szczególnie gdy wykorzystujemy je do pracy z typowymi programami szkolnymi i biurowymi.

Dotykowy ekran

Jeszcze do niedawna dotykowe ekrany stosowane były tylko w najdroższych komputerach all-in-one, obecnie dostępne są nawet w tanich modelach, choć wówczas ich ekrany mają dosyć niską rozdzielczość (1366x768 pikseli). To rozwiązanie pośrednie, bo niby jest multitouch, który pozwala na pracę z komputerem bez myszy, ale niska rozdzielczość monitora ogranicza funkcjonalność komputera. Dopiero droższe modele, takie jak MSI WindTop AE2420, dysponujące dotykowym ekranem o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, rzeczywiście umożliwiają sterowanie tego typu. Większość producentów dodaje też własne aplikacje, dostosowane do sterowania dotykiem...

Zapraszamy do pobierania całego artykułu w formacie PDF.
reklama


Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88