Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Internetowe wypożyczalnie filmów HD

13-06-2012, Maciej Kępka
Płatne filmy w jakości HD i dostępne na życzenie robią furorę w Internecie. Okazuje się, że nawet piraci multimedialni zaczynają zarabiać na płatnych, legalnie rozpowszechnianych filmach. Wybraliśmy najlepsze i najpopularniejsze serwisy online, które oferują najwięcej interesujących filmów w wysokiej rozdzielczości.

Internetowe wypożyczalnie filmów HD

Liczba pobrań: 250
Cena/licencja: Freeware
Platforma sytemowa:
Windows
Producent/dystrybutor:
PC World
Nazwa pliku: PCW_9_2011_internetowe_wypozyczalnie_filmow_HD.pdf
Rozmiar: 175 KB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!
Kto by chciał płacić za oglądanie filmów i seriali przez Internet, gdy jest tania telewizja, YouTube i pirackie „kanały”, takie jak np. BitTorrent. Sprzedaż seriali i programów dokumentalnych przy takiej konkurencji wydaje się utopią. Wygląda jednak na to, że jest dokładnie odwrotnie. VOD oferują wszyscy: dostawcy Internetu, operatorzy telefoniczni, stacje telewizyjne, portale i mali wydawcy. Okazuje się, że nawet piraci zaczynają zarabiać na płatnych filmach (wciąż nielegalnych). Jak rozeznać się w tym gąszczu serwisów i wybrać najlepszy dla siebie? Poszperaliśmy w Sieci i wybraliśmy najciekawsze, z największą liczbą filmów w rozdzielczości HD. „W polskim Internecie mamy do czynienia z eksplozją zainteresowania profesjonalnymi, legalnymi treściami wideo” – mówi Łukasz Wejchert, prezes Onetu i dodaje, że ludzie szukają dziś w Sieci informacji i rozrywki, a Onet im ją dostarcza w postaci programów telewizyjnych i seriali. Efekt jest nadspodziewanie dobry: przeciętny użytkownik serwisu codziennie spędza na oglądaniu wideo ok. 50 min. To wynik lepszy od niektórych tematycznych kanałów telewizyjnych. W dodatku VOD to więcej niż chwilowa moda. „Spodziewamy się, że wyniki kolejnych miesięcy będą dla OnetVOD jeszcze lepsze” – twierdzi Wejchert.

Skąd popularność VOD?

Wideo na życzenie (Video on Demand – VOD) oznacza możliwość obejrzenia wybranego filmu w dowolnym momencie. Często za VOD uznaje się tylko usługi polegające na wyświetleniu za opłatą konkretnego filmu, serialu czy audycji sportowej (model pay-per-view) zamiast typowego abonamentu za cały kanał, ale jednolita definicja jeszcze się nie ukształtowała. Usługa ta przypomina wypożyczalnię filmów, ale obsługiwaną przez dekoder telewizji cyfrowej (np. usługa o nazwie VOD na platformie n) albo dostępną przez Internet. Możliwości techniczne pozwalają już transmitować obraz o jakości HD również łączami internetowymi. Jeśli chcesz przetestować usługę, nie musisz mieć ani dekodera, ani telewizora, nie musisz też opłacać abonamentu. Wystarczy komputer z szybkim łączem, dobry monitor, który pozwoli w pełni skorzystać z jakości HD, i przeglądarka lub bezpłatne oprogramowanie. No i telefon lub karta kredytowa, za pomocą których zapłacisz za dostęp do programów. Zwykle bowiem można zapłacić za obejrzenie konkretnego filmu czy serialu, ale są też miesięczne abonamenty na dostęp do wybranych części serwisu (np. tylko transmisji z wydarzeń sportowych). To zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie dla osób, które chcą od czasu do czasu obejrzeć film, a nie mają telewizora i dekodera, a ponadto nie chcą płacić abonamentu za podstawowy pakiet...

Zapraszamy do pobierania całego artykułu w formacie PDF.
reklama


Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności
Serwis zgodny z ASME - Serwisy IDG - Reklama -

Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld
© Copyright 2015 International Data Group Poland S.A.
02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a
tel.(+4822)321-78-00   fax(+4822)321-78-88