Hibernate 3.0

Program umożliwiający mapowanie obiektowo-relacyjne (object/relational mapping).

Liczba pobrań: 668
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor
Hibernate.org
Rozmiar: 17.76 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Program umożliwiający mapowanie obiektowo-relacyjne (object/relational mapping). Mapowanie obiektowo-relacyjne oznacza technikę odwzorowania obiektowego modelu na relacyjną bazę danych za pomocą schematu bazującego na języku zapytań SQL. Jednym słowem, Hibernate pozwala tworzyć bazodanowe aplikacje bez specjalnego wgłębiania się w struktury baz danych, a jedynie operując na zwykłych obiektach Javy. Uwalnia nas od ręcznego generowania skomplikowanych zapytań z wykorzystaniem SQL i JDBC, ponieważ samo wygeneruje za nas te zapytania.

Program sam zadba także o przekształcenie klas Javy w tabele bazy danych oraz konwersję typów pomiędzy Javą, a typami bazy. Posiada własny język zapytań (HQL), będący obiektowym rozszerzeniem standardowego SQL. Hibernate może być używane w samodzielnych aplikacjach, jak też integruje się w pełni z dostępnymi na rynku serwerami aplikacji i kontenerami serwletów. Co ważne, Hibernate pozwala na uniezależnienie się od bazy, która ma być wykorzystywana do składowania danych.

Program miesiąca

pCon.planner 7.3.0.104 październik 2016

pCon.planner 7.3.0.104

Freeware

pCon.planner to wygodny w obsłudze program do projektowania oraz aranżacji pomieszczeń. Nie ustępuje drogim, komercyjnym odpowiednikom.

Newsletter

Zapisz się na newsletter
Aktualności download

Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.