Active Ports 1.4

Narzędzie to służy pokazywaniu administratorowi, które porty na naszym komputerze są w danej chwili otwarte i które procesy na nich nasłuchują. Rezultat pracy Active Ports jest trochę podobny do wydania polecenia netstat. Z tą drobną różnicą jednak, że Active Ports czyni dziecinnie prostym zadanie odnalezienia aplikacji, która otworzyła połączenie.

Liczba pobrań: 2286
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
DeviceLock
Rozmiar: 472 KB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Narzędzie to służy pokazywaniu administratorowi, które porty na naszym komputerze są w danej chwili otwarte i które procesy na nich nasłuchują. Rezultat pracy Active Ports jest trochę podobny do wydania polecenia netstat. Z tą drobną różnicą jednak, że Active Ports czyni dziecinnie prostym zadanie odnalezienia aplikacji, która otworzyła połączenie. Posłużmy się przykładem: powiedzmy, że przeprowadziliśmy analizę ruchu sieciowego przy użyciu Wiresharka. Okazało się, że 95% przepustowości łącza zajmuje jedna z maszyn nasłuchująca na konkretnym porcie TCP. Naturalną jest chęć uzyskania informacji na temat tego, co takiego powoduje tak intensywny ruch (być może Trojan lub aplikacja P2P?). Właśnie w takiej sytuacji Active Ports okaże się nieocenionym narzędziem.

Program miesiąca

pCon.planner 7.3.0.104 październik 2016

pCon.planner 7.3.0.104

Freeware

pCon.planner to wygodny w obsłudze program do projektowania oraz aranżacji pomieszczeń. Nie ustępuje drogim, komercyjnym odpowiednikom.

Newsletter

Zapisz się na newsletter
Aktualności download

Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.